Sisukord
Meie Eesti
Postimees
31.12.2019
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Martin Ehala: Häälestust, mitte remonti

2 min lugemist
Meie Eesti haridus- ja teaduskülgede toimetaja Martin Ehala. FOTO: Konstantin Sednev

Meie kiiresti muutuvas maailmas on paljudel tekkinud tunne, et kui haridus samuti ei muutu kogu aeg sama kiirusega, siis oleme rongist päästmatult maha jäänud. Värsked PISA tulemused räägivad teist keelt. Meie hariduselu võtmeküsimus ei ole radikaalne uuendamisvajadus, vaid mõningate käest ära lastud asjade kordaseadmine. Nendele valdkondadele olen Meie Eesti haridus- ja teaduskülgedel püüdnud ka tähelepanu pühendada.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Õpetajakutse maine. Eesti üldhariduskooli kõige suurem murekoht on õpetajate järelkasv. Rahvusvaheline võrdlusuuring TALIS märgib, et Eesti peaks lähema kümne aasta jooksul uuendama poole oma õpetajaskonnast. See tähendab, et igal aastal oleks vaja juurde 500 uut õpetajat, kuid praegu lõpetab õpetajakoolituse umbes 300 inimest aastas ja nendestki kõik ei lähe tööle õpetajaks.

Õpetajate põua põhjuseks ei ole üksnes palk, mis ei vasta töö hulgale ja vastutusele, vaid see, et õpetajal ei ole autoriteeti laste, nende vanemate ega ühiskonna silmis, temasse suhtutakse nagu teenindajasse. Väga paljud õpetajad peavad iga päev taluma õpilaste ülbust, paljud on kogenud lastevanemate ja kolleegide väärkohtlemist. Tänapäeva koolis saavad hakkama vaid tipptasemel juhiomadustega isiksused, sellised teenivad mujal sama stressitaseme juures aga mitu korda rohkem.

30.12.2019 03.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto