Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
03.01.2020
Eesti Valitsusele avaneb võimalus aasta otsa tõsist tööd teha (4) Eesti on nüüd ÜRO Julgeoleku­nõukogu liige (3) M.V.Wool pani tehase uuesti tööle (4) Tartu abilinnapea Monica Rand keeldub taandumast (10) Majandus Kriisi asemel tuli buum ja globaalne börsiralli (9) Pensionifondidel oli suurepärane aasta (1) Välismaa 10 tähtsaimat konflikti tänavu: USA ennustamatu tegutsemine loob maailmas peataolekut (1) USA ja Iraan klaarivad arveid Iraagis Austria uus valitsus tahab kaitsta kliimat ja piire Millele keskendusid maailma liidrid uue aasta kõnedes? Kohalik vaade ⟩ Migrandid leiavad kiviselt saarelt vangla (12) Arvamus Juhtkiri: seitse kriisita aastat (4) Aare Tark: kliimakriisist põlvkondade ülese mõtlemisega (15) Andrus Karnau: pensionifondide rappimise aasta (2) Urmas Reinsalu: Eesti maailma kriisidiplomaatia keskmes (2) Patrik Hytönen: aastavahetuse sõjatsoon Kultuur Peeter Allik - kunstnik, kes ei jõudnudki põhjanabale loodust maalima Kõige lõbusam «Tähesõdade» film läbi aegade – aga milleks? (1) Sport Kümnend, mis muutis naiste sporti tundmatuseni (1) Saaremaa loodab uue pealiku motiveerimiskunstile Uue ilmega tuttav auhind M-Sport palkas Lappi ja läheb võitu noolima Tartu Segadus kestab, Monica Rand jätkab Monica Rand: olen koostöö jätkumiseks valmis Vinduv talv paneb konnad hüppama ja põdrad higistama Go Bus võtab Lux Expressi hüljatud Kuressaare liini enda sõita Tamme mõisa peahoone asemele kerkib sügiseks kortermaja Närvide mäng tõi Tartusse karikavõidu Algas luunjalasest luulevürsti aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Go Bus võtab Lux Expressi hüljatud Kuressaare liini enda sõita

1 min lugemist
Kui seni on Tartu-Kuressaare liini teenindanud tumehallid Lux Expressi bussid (tagaplaanil), siis veebruarist teevad seda Go Busi sinised ühissõidukid (esiplaanil). FOTO: Joakim Klementi

Detsembris teatas bussifirma Lux Express, et paneb jaanuari lõpus kinni Tartu ja Kuressaare vahelise kaugliini. Kui vahepeal oli õhus võimalus, et kahe linna bussiühendus jääbki seetõttu märgatavalt nõrgemaks, siis nüüd on teatavaks saanud, et 1. veebruarist hakkab sama liini teenindama Go Bus.

Võrreldes praeguste sõiduaegadega tuleb sõiduplaani väikesi muutusi. Buss väljub Tartust iga päev kell 7.10 ning jõuab Kuressaarde kell 13. Kuressaarest Tartusse hakkab buss sõitma iga päev kell 15.35 ning jõuab sihtkohta kell 21.40.

«Liin sobib meile logistiliselt hästi ja kui kriitiline kogus sõitjaid on olemas, siis suudame liini majandada,» ütles Go Busi logistikajuht Henri Pokk. Ta lubas, et piletihinnad on praegustega sarnased ning liinil lühemate vahemaade sõitjatele isegi soodsamad.

Lux Express põhjendas liinist loobumist kahjumlikkuse, aga sugugi mitte sõitjate vähesusega. «Tegemist on hästi sesoonse liiniga, suure osa aastast on see kahjumlik ja kokkuvõttes ongi kahjumlik liin,» põhjendas sulgemisotsus Lux Expressi juhatuse liige Paul Kristjan Lilje 13. detsembri Tartu Postimehes.

Ta lisas, et Kuressaare liin on ka väga pikk, mis tähendab, et üks buss on terve päeva selle tõttu kinni, sellega muud teha ei saa kui sõita Tartust Kuressaarde ja tagasi Tartusse. «Sinna tuleb juurde ka juhi majutus, see on kõik kulu,» nentis ta toona. 

Seotud lood
31.12.2019 04.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto