N, 26.05.2022

Valitsusele avaneb võimalus aasta otsa tõsist tööd teha

Valitsusele avaneb võimalus aasta otsa tõsist tööd teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Tõenäoliselt algab sel aastal riigi idapiiri väljaehitamise esimene etapp. See on 23,5-kilomeetrine lõik kolmikpunktist Luhamaani.
 
Tõenäoliselt algab sel aastal riigi idapiiri väljaehitamise esimene etapp. See on 23,5-kilomeetrine lõik kolmikpunktist Luhamaani.  Foto: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Alanud poliitika-aasta tõotab tulla töine: tänavu valimisi kavas pole, kuid see-eest on laual hulk küsimusi, mis võiksid 2021. aasta kohalikeks valimisteks vastuse saada. Tänavu ei saa valitsus end enam välja vabandada sisseelamisraskuste ega eelmiste valitsuste taagaga, sest plaanid panid paika EKRE, Isamaa ja Keskerakond ise ning riigieelarve on koostatud nende eelistuste järgi. Liiati on 1. jaanuaril jõustunud seadusemuudatused suuresti kujundanud praegune valitsus.

Missuguseid muudatusi tõi Eesti ellu alanud aasta ning milliseid muutusi on veel oodata?

Need asjad juhtuvad kindlasti

Õpetaja miinimumpalk tõuseb 1315 euroni. See tähendab, et õpetajate keskmine palk on sel aastal 1540 eurot.

Selge on juba ka see, et aprillis tõuseb keskmine vanaduspension koos indekseerimisega 45 euro võrra. Sellest summast seitse eurot on erakorraline pensionitõus, mille tarvis on riigieelarves ligi 20 miljonit eurot. Tasub aga meenutada, et Keskerakond lubas valimisloosungis tõsta keskmist vanaduspensioni 100 euro võtta. Saab näha, kas valitsus võtab peaministrierakonna lubaduse täitmise sel aastal uuesti jutuks.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles