Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.01.2020
Eesti Valitsusele avaneb võimalus aasta otsa tõsist tööd teha (4) Eesti on nüüd ÜRO Julgeoleku­nõukogu liige (3) M.V.Wool pani tehase uuesti tööle (4) Tartu abilinnapea Monica Rand keeldub taandumast (10) Majandus Kriisi asemel tuli buum ja globaalne börsiralli (9) Pensionifondidel oli suurepärane aasta (1) Välismaa 10 tähtsaimat konflikti tänavu: USA ennustamatu tegutsemine loob maailmas peataolekut (1) USA ja Iraan klaarivad arveid Iraagis Austria uus valitsus tahab kaitsta kliimat ja piire Millele keskendusid maailma liidrid uue aasta kõnedes? Kohalik vaade ⟩ Migrandid leiavad kiviselt saarelt vangla (12) Arvamus Juhtkiri: seitse kriisita aastat (4) Aare Tark: kliimakriisist põlvkondade ülese mõtlemisega (15) Andrus Karnau: pensionifondide rappimise aasta (2) Urmas Reinsalu: Eesti maailma kriisidiplomaatia keskmes (2) Patrik Hytönen: aastavahetuse sõjatsoon Kultuur Peeter Allik - kunstnik, kes ei jõudnudki põhjanabale loodust maalima Kõige lõbusam «Tähesõdade» film läbi aegade – aga milleks? (1) Sport Kümnend, mis muutis naiste sporti tundmatuseni (1) Saaremaa loodab uue pealiku motiveerimiskunstile Uue ilmega tuttav auhind M-Sport palkas Lappi ja läheb võitu noolima Tartu Segadus kestab, Monica Rand jätkab Monica Rand: olen koostöö jätkumiseks valmis Vinduv talv paneb konnad hüppama ja põdrad higistama Go Bus võtab Lux Expressi hüljatud Kuressaare liini enda sõita Tamme mõisa peahoone asemele kerkib sügiseks kortermaja Närvide mäng tõi Tartusse karikavõidu Algas luunjalasest luulevürsti aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti on nüüd ÜRO Julgeoleku­nõukogu liige

2 min lugemist
ÜRO peakorteris heisati eile suursaadik Sven Jürgensoni silma all Eesti lipp, mis tõendab, et järgmised kaks aastat on Eesti ÜRO Julge­olekunõukogu liige. FOTO: Manuel Elias/ÜRO

Eesti lipu heiskamisega ÜRO Julge­olekunõukogu saali ette sai eile tseremoniaalse avalöögi uus peatükk Eesti välispoliitikas, millega meil avaneb võimalus kaasa rääkida laua taga, kus võetakse vastu maailma tähtsaimad julgeolekuotsused. Sümboolselt öeldi avasõnad Pablo Picasso kuulsa «Guernica» kõrval, mis tuletab meelde sõja­õudusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti saadik ÜROs Sven Jürgenson alustas oma kõnekorda tõdemusega, et tunne on isegi veidi kummaline: seda hetke on oodatud 15 aastat, alates Eesti kandidatuuri esitamisest 2005. aastal.

«Tavaliselt on uutel liikmetel väga ambitsioonikad eesmärgid, mille eest on meid eraldi hoiatatud,» lausus Jürgenson Postimehele. «Kui vaadata Julgeolekunõukogu võimalusi ja seda, mis on ajaloos toimunud, siis meie eesmärgiks on olla hea ja konstruktiivne liige, kes ehitab kompromisse ja sildu.»

31.12.2019 04.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto