R, 9.12.2022

Arteri aastahoroskoop 2020

Dagmar Lamp
, Elu24 peatoimetaja asetäitja
Arteri aastahoroskoop 2020
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rotiaasta 2020
Rotiaasta 2020 Foto: Shutterstock

Selle aastakümne viimane aasta tõotab paljudele tähemärkidele kõva töörügamist, teistele aga kelmikaid armuafääre.

Sel aastal on kõik planeedid mingitel perioodidel retrograadis, mõni mitmel korral. Tähele tasub panna Merkuuri retrograadi perioode, mis järgmisel aastal langevad ajavahemikule 17. veebruarist kuni 10. märtsini, 18. juunist kuni 12. juulini ja 14. oktoobrist kuni 3. novembrini. See on aeg, mil tuleb ette palju suhtlemisraskusi ning takistusi asjade korraldamisel ja reisimisel. Ei tasu reageerida ilma järele mõtlemata, pigem olla mõistlik, järeleandlik ning rahumeelne.

Algavat aastat juhib Kuu, mille aspekt Kalade ja Neptuuniga looritab kogu maailma müstilise auraga. Kuu tõmbab välja meie kõige sügavamadki saladused, rõhutades nõrkusi ja komplekse. Nii on enamik inimesi justkui nõiutud ja segaduses, tuleviku pärast paanikas. Ühiskonnas on näha keskkonna-, poliitiliste ja sotsiaalsete probleemide teravnemist, kuid Kuu aspekt viitab, et maailma liidrid suudavad avalikkuse tähelepanu oma kontrolli all hoida. Lisaks on oodata kuut varjutust, mida on statistiliselt rohkem kui tavaliselt. See tähendab, et meil on õnn ja õnnetus tunnistada ajalooliselt tähtsate protsesside toimumist. Kõige keerulisemaks kujunevadki kuuvarjutuste nädalad: 10. jaanuar, 5. juuni, 21. juuni, 5. juuli, 30. november ja 14. detsember. Neil kuupäevadel ei tasu võtta plaani reisimist, teha tähtsaid otsuseid ega olla üleliia väljas.

Vaatame aga, mida lubavad täheseisud sodiaagimärkidele eraldi.

Jäär

Alusta aastat hingetõmbega ning võta aega iseendale. Selleks et saada seda, mida tahad saavutada, pead paika panema korraliku nägemuse ja visiooni.

Jäärale on algav aasta ideaalne aeg suurendada sissetulekuid. Paranenud on su tähelepanuvõime, ettevaatlikkus ja mälu. Samas pole karjäär su elus nii tugevalt esikohal, kui on varem olnud. Oled pigem keskendunud sellele, et mõista, kuidas sinu panus mõjutab suuremat pilti.

On ideaalne aeg selleks, kui tahad algust teha mõne isikliku äriga, võtta vastu tähtsaid otsuseid, leida uusi hobisid, isegi muuta karjäärirada. Kui oled ammu plaaninud midagi kallist soetada, on see aasta selleks õige. Võid julgelt võtta väikseid laene, kuid püüa mitte liiga palju laenata, kuna see võib sind tähtsamate asjade juurest eksitada.

Tervis valmistab sulle sel aastal ajuti muret, millel on aga oma positiivne külg: see paneb sind tegema rohkem tervislikke otsuseid. Armuelus aga mängivad suurt rolli just suhted töökohal – suisa septembri lõpuni võid märgata, kuidas flirdi allhoovused tõmbavad sind kolleegide poole. Flirti ja romantikat sellesse aastasse jagub, ellu võib tagasi astuda ka kunagine armastus, eriti tõenäoline on see aprillis või augustis.

Sõnn

Sulle on aasta tähtsaim ülesanne oma energiat õigesti suunata. Sa pead väga hoolikalt kõiki oma tegemisi plaanima. Tööd tuleb algaval aastal tublisti rabada, kuid ära muretse, sinu vaev saab ka kuhjaga tasutud. On näha, et kasvab su autoriteet, ühiskondlik tunnustus. Niisiis pane plaan paika ja seejärel haara initsiatiiv! Eriti oluline on märgata kõiki võimalusi, mida elu su teele aasta esimeses pooles lükkab, ning vii võimalustest kasvavad muudatused ellu enne novembrit.

Rahaasjades mõjutab sind väga tugevalt aasta 2019, mil tehtud otsused – nii head kui ka halvad – kummitavad sind senini. Sa tahaksid kõik täiega seljataha jätta, kuid kahjuks pole see võimalik. Hinda kahjusid, võta õppetunnid vastu ning liigu targemini edasi.

Armuasjades võiksid õppida, kuidas tagasi hoida ja mängu jälgida: kui õpid kannatlikkust, siis aitavad tähed ja planeedid varem või hiljem ka vallalisel Sõnnil kaaslase leida. Õnneks on tööalased saavutused ja ühiskondlik roll teinud sind ka potentsiaalsetele partneritele huvitavamaks ning kuni septembri lõpuni jagub su elus küllalt romantikat. Vanad silmarõõmud võivad su teele sattuda aprillis ja augustis, eriti tähelepanelik peaksid olema ka siis, kui tunned külgetõmmet kellegi vastu, kes on juba kellegi teisega suhtes. Siis on soovitatav kannapööre teha.

Pereinimesed peavad õppima, kuidas olla lähedaste soovide suhtes arvestavamad, ning oktoobris pühenduvad nad kallimaga elu praktilistele külgedele. Tervise vallas vaevab sind enim tööga seotud stress. Püüa leida tasakaal ning ära unusta lähedastele tähelepanu pöörata.

Kaksikud

Tüüpilised Kaksikud peaksid aastal 2020 hoiduma igasugustest rutakatest otsustest ja tegudest. Sul algab transformatsiooni aasta ning võid oma elus teha märgilisi muudatusi, mis hakkavad su elu määrama järgmistel aastatel. Eriti käib see suhete kohta: su mõtted keerlevad pidevalt selle ümber, millised inimesed ja olukorrad tekitavad sinus turvatunnet ja aitavad saavutada praktilisi eesmärke.

Tööalaselt tahad töötada sel aastal pigem üksinda – avastad, et vaikuses suudad paremini keskenduda ning töö lausa lendab käes. Meeskond võib sind küll taga igatseda, kuid su tulemused räägivad enda eest ning tõestad end tubli tööga peagi.

Sa tunned terve aasta, et pead oma koha eest siin päikese all võitlema, ning kui suudad saatuselöökidele edukalt vastu panna, siis koged ka väga palju õnnehetki. Kõige ettevaatlikum peaksid olema veebruaris ja novembris.

Kui otsid armastust, siis võid ootamatult end suhtest avastada. Oled nii ligitõmbav, et kuigi sa ise ei mõtle eriti pühendumisele, räägib keegi austaja sind ära. Vanu kallimaid võid kohata aprillis, augustis ja detsembris ja kui tahad anda talle uue võimaluse, pead hoolikalt analüüsima, mis põhjustel teie suhe varem lagunes. Aga mida tahes otsustad, võimaluste puuduse üle sa kurtma ei pea. Oled ligitõmbav ja kiirgad suisa ebamaist magnetismi.

Tervise üle ei pea sa eriti kurtma. Alustad aastat heas vormis ning kui väldid alkoholi, hoidud suurematest jamadest.

Vähk

Vähid peavad olema valmis, et tuleb tublilt töötamise ja raskete otsuste vastuvõtmise aasta. Sa pead end teistele tõestama ning Jupiteri ja Saturni koosmõjul avastad end ilmselt rohkem kui tavaliselt võistlusolukorrast. Ka võib ette tulla konflikte, kuid võta neidki kui väljakutseid, mis aitavad sul areneda. Kui otsustad elu antavaid õppetunde eirata, ei juhtu samas midagi hullu, küll aga jääd kogemuse võrra vaesemaks. Iga kord, kui otsustad väljakutse vastu võtta, mugavustsoonist välja astuda ning proovida veel tublim ja vapram olla, näed aga, et võid tõeliselt särada ning tõusta kõrgustesse, kus sa pole varem veel olnud.

Kui otsustad sel aastal oma elu muuta, ole valmis, et see ei lähe kergelt. Sa ei pruugi ka tulemusi kohe näha, küll aga tasub pingutus end ära hiljem. Rahaliselt sa sel aastal muretsema ei pea, eriti hea, kui sul on hobi, mis aitab lisaraha teenida. Kasvatad tõenäoliselt oma säästukontot täitsa korralikult.

Tänu sellele, et on väga karjäärile orienteeritud aasta, kohtad just töökohal uusi sõpru ja lood värskeid sidemeid. Pane tähele, et suhted, mida sel ja järgmisel, 2021. aastal lood, kujunevad elukestvaks, seega vali inimesi, keda lähedale lased, hoolega. Kui sa oled veel vallaline, siis võid kohata oma teistpoolt reisides. Mitu-mitu aastat kestnud periood, mil su suhteid häirisid keevalised ja segased impulsid, on nüüd läbi saanud. Avastad, et praegune reaalsus on lojaalsete, rahulike ja kindlate suhete ehitamine. Naudi seda!

Kevadel oled väga flirdimaias. Märtsis, septembris ja detsembris tasub suhetes eriti valvas olla ning vältida igasugust tülikiskumist. Kui tahad uut kodu või järeltulijat, tasub tegutseda oktoobrist detsembrini, kuna 2021. aastal on sulle selles vallas varuks nii mõnigi takistus.

Lõvi

Sul tuleb aasta, mil võid rahulikult oma ambitsioonikuse kokku pakkida ning kindlalt ja stoiliselt varem seatud eesmärkide poole sammuda. Töö kulgeb kergelt, eriti kui tagad töökohal ise teadlikult stabiilsuse ja head suhted. Nii on sul kerge silma paista, seega unusta ajutiselt oma tavapärane maksimalistlik lähenemine ja keskendu vaid olulisele. See on sinu selle aasta edukuse võtmesõna. Õnneks tunned hinges ka raha suhtes suuremat vajadust seda säästa kui kulutada, nii et on tõenäoline, et eelarve püsib kenasti tasakaalus ja sul ei tule muret tunda.

Aastat saatev praktiline meeleolu kandub üle ka su armusuhetesse. Kui tavaliselt käib sinuga südameasjades kaasas teatav idealistlik meelelaad, siis sel aastal avastad, et oled pigem sensuaalne ja omandihimuline. Elus saab see ehk tõlgitud ümber mitmesse juhusuhtesse ning paljude eri nimedega täidetud kohtingukalendrisse. Sa tahad tulemusi, kuid tõelise armastuse otsingud sind praegu ei paelu.

Kevadel või suvel võibki su ellu saabuda ligitõmbav inimene, kes tundub piisavalt ohutu, et alustada lõbusat armuafääri. Samas võid ootamatult avastada, kuidas asi läheb tõsiseks, kuigi sa polnud seda plaaninud.

Kõige keerulisemateks kuudeks kujunevad märts ja november. Detsembris lainetab su romantiline elu võimsalt, kuid sel kuul ei tasu kellegagi koos elama hakata.

Neitsi

Neitsid on aastal 2020 ühed tähtede ja planeetide lemmikud. Õnn naeratab sulle mitmes vallas. Oled jõudnud seitsmeaastasesse perioodi, mille märksõnadeks on erutavad ja ootamatud, kuid meeldivad juhtumised. Mida tõsisemalt asju võtad, seda paremini need kulgevad. Kõik varem töövallas mulda pistetud seemned hakkavad nüüd vilja kandma. Saad tõenäoliselt palju ahvatlevaid pakkumisi, sinu andeid on märgatud ning ajuti võib olla raskegi teada, mida täpselt valida – kõik tundub nii hea ja põnev! Oluline on seejuures otsuste vastuvõtmist mitte kaua edasi lükata ega üle mõelda. Astu julgelt samme parema, kuigi tundmatu tuleviku poole.

Aasta esimene pool on suurepärane aeg loominguliseks arenguks ja spirituaalseks kasvamiseks. Armuelus võid just aasta alguses avastada, et oled end sidunud eksootilise inimesega, kes on omajagu põikpäine, kuid väga põnev. Tegemist võib olla kolleegi või välismaalasega. Isiklik õnn jõuab tippu septembris, seejuures märkad juba suve lõpus, et oled ääretult ligitõmbav. Oktoobrist algab rahulikum periood, mis ei ole aga üldse halb. See on aeg ja võimalus oma armastust ja perekondlikku õnne tugevdada.

On üsna kindel, et muudad oma elu kardinaalselt ega karda vastu võtta saatuslikke otsuseid. Kõik asjaolud mängivad sinu kasuks ning panustavad edusse, sealhulgas materiaalsesse. Su autoriteet kasvab tugevalt. Kõige paremad kuud on mai, juuni ja september.

Kaalud

Kaalud peavad sel aastal olema kannatlikud, kuid õnneks on see sulle juba väga loomuomane. Tunned tungi töötada ja hobide kallal nokitseda, õnneks aga panustab see kõik sinu edusse. Kuula, mida räägivad ülemused ja kolleegid – nende suust võid kuulda nii mõndagi ootamatut tõde või tarkusetera, mis juhatab sind elus keeruliste olukordade lahendamise poole. Samuti tasub hoida kõrvad lahti ja kuulata, mis on öelda su lähedastel. Ühtlasi avastad, et tahad eraelu täiel rinnal nautida, seega unustad nädalavahetustel südamerahuga töökohustused. Õige, sellepärast ei tasugi end süüdi tunda. Oled tublisti rabanud, on aeg pühenduda perekonnale. Ära unusta, et meeskonnatööl on oma väärtus. Oled küll harjunud asju ise ära tegema, kuid koos pusides saavad asjad kiiremini ja sageli paremini valmis. Eriti oluline on tiimitöö Merkuuri retrograadide ajal.

Kuna tuleb tugevalt perekonnale pühendunud aasta, võid leida, et sinu jõukese paiknebki just koduseinte vahel. Seal sa laadid oma patareisid ning puhkad pead. Tunned end romantilises mõttes stabiilselt, kohati isegi madala energiatasemega, ja seda kuni septembrini. Muret ei tasu tunda, kuna harukordne Veenuse-Marsi ühendus sel kevadel ja suvel turgutab su meeli ning su teele satub keegi, kes võib su ootamatult jalust rabada. Kui ta tuleb su ellu aprillis või augustis, võib tegemist olla vana armastusega. Septembri lõppedes tunned aga, justkui oleks loor su silme eest kergitatud. Seksuaalne ja sensuaalne energia kasvab ning tormad pea ees rõõmsameelselt uutesse seiklustesse. Kui oled juba suhtes, siis see on aeg, mil armud oma kaaslasesse uuesti ning teie armastus jõuab järgmisele tasandile. Vallaliste Kaalude teele satub aga palju potentsiaalseid kallimaid.

Tervise vallas tuleb hea aasta, tunned end suurepäraselt. Võimalik aga, et keegi lähedastest võib haigeks jääda ning pead teema eest hoolt kandma. See põhjustab sulle vaimseid kannatusi. Rahalises mõttes pead valmis olema suuremateks kulutusteks, kuigi neid on õnneks vähe. Ole ettevaatlik petturite suhtes!

Skorpion

Skorpionitel tuleb edukas aasta, kui nad on ise valmis suhteid äripartnerite, kolleegide ja ülemustega parandama, ning seda just aasta alguses. Märkad nii mõndagi uut väljavaadet: elu on loonud sulle suurepärased võimalused kasulike lepingute sõlmimiseks ja mõjukate inimestega suhete loomiseks. Kui teed julgelt otsuseid, siis toovad need sulle ka edu, eriti veebruaris, juulis ja novembris.

Kui oled aga selles elufaasis Skorpion, kes ei näe kohe kuidagi mõtet oma töökohal enam vaeva näha, kaalud ilmselt töökohavahetust. Mõtle hoolikalt järele: kas on mõtet üks igav töö teise igava töö vastu vahetada? Ehk on hoopis mõistlikum leida mõni uus hobi. Võimatute ülesannete ettevõtmine pole sel aastal soovitatav, seega püüa pigem üles leida oma enesekindlus ning tee järgmised sammud isikliku arengu tasandil.

Eraelus tasub mitte lasta skandaalidel end kaasa kanda. Ole loogiline, argumenteeri mõistlikult ja vajadusel hoia kindlalt jalad maas. Romantilises mõttes oled aga seiklushimuline: kõik flirdimängud on praegu tähtis ettevalmistus tõeliselt elu muutvale armuloole, mis sind veel horisondi taga ootab. Oled populaarsem kui kunagi varem ning sõuad julgelt neil lainetel. Liitu ühenduste ja organisatsioonidega, sest just seal sõlmitud tutvused toovad kõhtu liblikad, kuid võivad ka ootamatult muudel viisidel ära tasuda.

Kevadsuvel teed suhetes suurpuhastuse ning katkestad kontakti inimestega, kes on muutunud toksiliseks, ning lõpetad suhted, mis sind enam ei teeni. Samas aga tugevdad sidemeid inimestega, kes sind toetavad ja teevad paremaks inimeseks.

Ambur

Aastal 2020 on Amburitel võimalik loobuda oma halbadest harjumustest ning olla edukam kui kunagi varem. Sa pead vaid endasse uskuma ning ära karda toetuda lähedastele. Sul on võimalik tänu edule karjääris lahendada ka nii mõnigi seni su tuju varjutanud finantsprobleem. Kõik sõltub sellest, kui palju sa ise oled valmis riske võtma. Mida dünaamilisem oled, seda rohkem sel aastal saavutad. Kõige parem aeg tõsisteks investeeringuteks ja dramaatilisteks muutusteks on aasta esimene pool, eriti märts ja aprill. Aasta teises pooles ära lase end aga ahvatleda, pettumuse tõenäosus on suur.

Aasta alguses on armuelus palju õnne, kuid teises pooles võivad seda varjutada armukadedushood – mitte ainult teise poole omad, vaid ka Amburi enda keevalised tunded. Neil momentidel tasub väga hoolsalt sõnu valida ning mitte esitada ultimaatumeid. Üldiselt on sul keeruline sel aastal end töö- ja armuelu vahel jagada, seega võib juhtuda, et ühendad need kaks sujuvalt omavahel. Perioodil märtsi lõpp kuni augusti algus on väga tõenäoline, et su elus on üks või kaks silmarõõmu, kes püüavad sind meelitada, samas on nad ka piisavalt intensiivsed, et ajuti isegi pea segi ajada. Mõtle järele, äkki on üks neist su elu armastus? Jah, sa tunned, et ei taha end kellegagi siduda, kuid kui su ellu satub inimene, kes armastab sind sinu kahtlustest hoolimata, siis miks mitte anda suhtele võimalus.

Kaljukits

Aasta märksõnad on mobiliseeritus ja aktiveeritus. Sihid on selged ning liigud nende poole seitsmepenikoormasaabastega. Teekonnal on mõni väike takistus, kuid sa ei lase end neist morjendada. Su transformatsioon on nii sisemine kui ka väline. Kasutad oma tugevusi oskuslikult ning olukorrad, mis su teele satuvad, pakuvad rohkelt võimalusi su isiksusel särada. Jupiter, Saturn, Uraan ja Marss toetavad kindlalt su seljatagust. Loo uusi julgeid suhteid ning tugevda vanu, tööalasele edule aitavad need tugevalt kaasa.

Armastuse vallas oled ristteel. Su senine negatiivsus ei teeni sind enam, seega pead alustama teekonda armastuseni heade tegude ja andestamise kaudu. See annab aga võimaluse taastada suhted inimestega, kes aitavad sind mitmel tasandil edasi areneda. Veebruaris ja märtsis oled intensiivsete tunnete meelevallas, mais ja juunis võib suhe tugeva tahtega inimesega jõuda konfliktidenigi. Vana armuleek võib su ellu ootamatult tagasi ilmuda augustis, kuid seda mõningaselt distantsilt.

Kõige paremad kuud on mai, september ja detsember. Tervise vallas on parim aeg end parendada pärast märtsi, siis toetab sind ettevõtmistes Kaljukitse märki jõudnud Jupiter.

Veevalaja

Saatus korraldab aasta 2020 nõnda, et pead vastu võtma nii mõnegi õppetunni ning end tõestama. Erilist tähelepanu pead pöörama paberimajandusele. Väldi kahtlasi kokkuleppeid ja lepinguid ning oste, milles kahtled. Õnneks saadab sind edu, kui oled järjekindel ja paned rõhku koostööle kolleegidega. Hoia oma impulsiivsust vaka all, sellega näitad end tõsisemast küljest ja tagad edu.

Seksuaalses mõttes tunned end septembrini võimsalt ärkamas ja kasvamas. Leiad tugevat füüsilist rahuldust ja õnne, samas tasub hoolikalt vältida igasuguseid seiklusi, mis toovad kaasa sekeldusi. Eriti augustis ja septembris ei tasuks end kellegagi siduda, kui pole kindel, et ta on vaba.

Märtsi lõpust varase augustini võid leida end peadpööritavas romaanis, mis teeb silmad ette muinaslugudelegi. Selles on nii kirge, romantikat, naiivsust kui ka sügavamaid allhoovusi, mis võivad suhet suisa abielusadama poole tüürida. On ka tõenäoline, et pead kahe inimese vahel valima: üks neist on vaba sind armastama, teine pakub aga suuri kireelamusi, kuid end tõsiselt siduda ei taha. Sa tead, keda valida!

Enne 21. märtsi ei tasu kellegagi kooselu alustada. Kevadel ja sügisel kimbutavad sind meeleolukõikumised ja vaimsed probleemid, motivatsioon võib langeda. See on hea aeg loobuda vanadest asjadest ning pöörduda puhastava feng shui poole. Tervise mõttes tuleb küllaltki keeruline aasta. Hoia kinni tervislikest harjumustest, sea sisse mõistlik unerutiin ja vaata üle oma toidulaud.

Kalad

Sulle on aasta 2020 avastuste ja transformatsiooni aasta. On tähtis, et teeksid oma elus muudatused ise, muul juhul teeb elu need sinu eest. Ära karda olukorda ja seltskonda muuta, praegu on selleks parim aeg. Selle aasta jooksul viid kõik plaanid tähtsates eluvaldkondades ellu, sind on joondunud toetama nii Jupiter, Saturn kui ka Uraan. Samas pole kasulik end töö ja kohustustega üle koormata. Märtsi alguses on parem energiat vaid tähtsatele asjadele kulutada, kuna on tõenäosus end vigastada. Ideaalne aeg keskkonnavahetuseks on kevade ja sügise lõpp. Kui leiad, et praegune ametipost ei lase su annetel piisavalt särada, siis tasub just sel ajal mõelda ka töö vahetamisele. Inspiratsioon, mida töö vallas tunned, ei tohi ju ometi raisku minna vaid seetõttu, et oled sattunud töötama ebasoodsas keskkonnas.

Aasta 2020 pakub sulle armuelus vähemalt kaks konkreetset võimalust. Mõni Kala leiab ammu otsitud armastuse, kuid kahjuks võib see osutuda mööduvaks. Romantilises plaanis saadab sind edu, kui keskendud komplimentide tegemisele, aususele ja avatusele. Veebruarist oktoobrini veab sul armastuses eriliselt ning armastus aitab kaasa ka vedamisele muudel elualadel. Märtsis tõmbad palju austajaid ligi ning su seksuaalne ja sensuaalne pool lööb sel aastal õitsele. See võib aidata kaasa olemasoleva suhte tugevdamisele ning tõsisemaks muutumisele (mõtle: ühine kodu, lapsed, abielu) või meelitada sind magusalt kleepuvasse lõksu, mille ohtlikkust sa alguses ei märkagi.

Tähtsateks asjadeks on hea aeg mais ja detsembris. Aprillis või augustis pole hea aeg alustada suhet. Tervise vallas on keskpärane aasta, ületöötamine toob kaasa nõrkuse ja väsimuse, millele panustab ebaregulaarne rutiin. Õnneks on sel kerge lahendus: muuda elu tervislikumaks ja väldi kiirtoitu.

Märksõnad
Tagasi üles