Sisukord
Arter
Tänane leht
04.01.2020
Eesti Eestil on oskusteavet, mida maailmaga jagada RMK raiub Kurgjal (1) Haigekassa hakkas toetama väärikat siitilmast lahkumist (8) Kaia Iva lahkus Isamaast pensionireformi pärast Majandus Millesse tasuks Maril tänavu investeerida? Välismaa Kindrali tapmine viis USA ja Iraani sõja lävele (43) Hollandit on tabanud kirjapommide laine Hiinas leviv salapärane tõbi viitab SARSi naasmisele Arvamus Juhtkiri: julgeolekunõukogu kasud (4) Üllar Priks: kuldsete kätega esivanemad (3) Kaos on Trumpi ainus relv (10) Teistmoodi mõtleja (8) Vähene nõudlikkus kukutas (1) Wunderkind’i uus kurss (1) Sport Hingeta ja rahahaisu mattunud suurpeo ootel Taavi Libe kolumn: välismaise peatreeneri poolt ja vastu? Ja kuidas? (1) Therese Johaugi ja Aleksandr Bolšunovi edu suusatuuril kahanes Liverpooli linnarivaal noolib Ragnar Klavanit Jüri Vips: uuel aastal on vaja litsentsipunktid kokku saada! (1) Kas uue autoga on tulekul poodiumikohad? Ott Tänak: kõige suurem takistus olin mina ise Kliima Kliimamuutus lööb sakslaste juurdunud elu kõikuma (23) Merendus Avameretuulepargis hakatakse rannakarpe kasvatama (2) AK Vajadus viisakuse ja vaba sõna järele Hoolimata tormilistest muutustest on tervis tugev Ajakirjanduskooli tuli kümneid inimesi Kaks aastat Lõuna-Eestis Juunior sai tuule tiibadesse Kliima kõigepealt (1) Tänasel lehel veebis uus vorm Sel aastal jagame välja esimesed teadusgrandid Poliitika, doping ja Tänak Postimees sinu taskus Meie uus maja (1) Patsient 13–2 Kuidas Kevin, Oskar ja Oksana ei mõjutanud meie valimisi (2) Uurimine, mis algas paki­automaadist Kuidas me teame? Hiljem selgus, et seda ei oleks tohtinud pildistada (1) Raske oli erapooletuks jääda Kõiges on süüdi meedia Kaebused Postimehe peale pressinõukogule Tatari tänava toimetusemaja algas kahest toast Kasvasime Maakris koos ümbrusega Kolimist tuleb Postimehe ajaloos tihti ette Arter Elmo Nüganeni 12 aastat Moskvas Eestlanna osaleb kuulsal Super Bowlil Arteri aastahoroskoop 2020 Elus, surnud ja merel - Antarktika reis toob inimeses esile ürgse oleku Arteri pärlid: ausõna, aga just nii nad ütlesid! Nüüd tuleb suur supisööma Tehnoloogia tähtede seis 2020. aastal: 8 ennustust Video ⟩ Vana mersu läbisõidunäidikul said numbrid otsa (19) Berliinis paistab silma vaid hullumeelne Meelelahutus Koomiks Sudoku

Video ⟩ Vana mersu läbisõidunäidikul said numbrid otsa

3 min lugemist
Tallinn, 04.11.2019. Mercedes, mis on sõitnud maha miljon kilomeetrit, ja selle omanik Heiti Gross. Mercedes with a mileage of million kilometers and its owner Heiti Gross. FOTO: ERIK TIKAN/ Postimees Grupp FOTO: Erik Tikan

Üks kilomeeter veel. Mis saab? Kas hodomeeter jääb seisma või tuleb uus ring peale? Kunagise legendaarse taksofirma Esra omaniku Heiti Grossi 1998. aasta E-klassi Mercedese hodomeetril ilutsevad numbrid 999 999. See on viimane auto, mis tal elutööst alles.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ostmise ajal oli see luksusauto, jõukuse märk, glamuurses kolme-triibu-dressi-kultuuris meheau pikendus. Selliseid sõidukeid polnud piisavalt isegi Eesti riigil – väliskülaliste sõidutamiseks rentis riigikantselei autosid Grossilt. Esra oli tol ajal väga mainekas taksofirma ning Grossil tutvusi kõige kõrgemate riigijuhtide seaski.

Nooruses taksojuhi ametit pidanud mee asutas taksokooperatiivi Esra 1987. aastal. «Kõige keerulisem oli saada Moskvast lube raadiosaatjate kasutamiseks,» meenutab Gross ja lisab, et iga taksojuhi loa taotleja pidi täitma neljaleheküljelise ankeedi.

Tapmised, vargused

Miljon ei taha kuidagi hodomeetrile ette tulla. «Ilmselt uut ringi peale ei tule. Aga äkki läheb hodomeeter veel nulli?» lausub Gross ja meenutab, kuidas tema asutatud kooperatiiv oli omal ajal eriline – taksonduses esimene omataoline. Kuna ta tundis paljusid taksojuhte, sõitis esimestel aastatel Esra märgi all lausa 700 erataksot, suurem osa neist Žigulid ja Moskvitšid.

03.01.2020 06.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto