Sisukord
AK
Tänane leht
04.01.2020
Eesti Eestil on oskusteavet, mida maailmaga jagada RMK raiub Kurgjal (1) Haigekassa hakkas toetama väärikat siitilmast lahkumist (8) Kaia Iva lahkus Isamaast pensionireformi pärast Majandus Millesse tasuks Maril tänavu investeerida? Välismaa Kindrali tapmine viis USA ja Iraani sõja lävele (43) Hollandit on tabanud kirjapommide laine Hiinas leviv salapärane tõbi viitab SARSi naasmisele Arvamus Juhtkiri: julgeolekunõukogu kasud (4) Üllar Priks: kuldsete kätega esivanemad (3) Kaos on Trumpi ainus relv (10) Teistmoodi mõtleja (8) Vähene nõudlikkus kukutas (1) Wunderkind’i uus kurss (1) Sport Hingeta ja rahahaisu mattunud suurpeo ootel Taavi Libe kolumn: välismaise peatreeneri poolt ja vastu? Ja kuidas? (1) Therese Johaugi ja Aleksandr Bolšunovi edu suusatuuril kahanes Liverpooli linnarivaal noolib Ragnar Klavanit Jüri Vips: uuel aastal on vaja litsentsipunktid kokku saada! (1) Kas uue autoga on tulekul poodiumikohad? Ott Tänak: kõige suurem takistus olin mina ise Kliima Kliimamuutus lööb sakslaste juurdunud elu kõikuma (23) Merendus Avameretuulepargis hakatakse rannakarpe kasvatama (2) AK Vajadus viisakuse ja vaba sõna järele Hoolimata tormilistest muutustest on tervis tugev Ajakirjanduskooli tuli kümneid inimesi Kaks aastat Lõuna-Eestis Juunior sai tuule tiibadesse Kliima kõigepealt (1) Tänasel lehel veebis uus vorm Sel aastal jagame välja esimesed teadusgrandid Poliitika, doping ja Tänak Postimees sinu taskus Meie uus maja (1) Patsient 13–2 Kuidas Kevin, Oskar ja Oksana ei mõjutanud meie valimisi (2) Uurimine, mis algas paki­automaadist Kuidas me teame? Hiljem selgus, et seda ei oleks tohtinud pildistada (1) Raske oli erapooletuks jääda Kõiges on süüdi meedia Kaebused Postimehe peale pressinõukogule Tatari tänava toimetusemaja algas kahest toast Kasvasime Maakris koos ümbrusega Kolimist tuleb Postimehe ajaloos tihti ette Arter Elmo Nüganeni 12 aastat Moskvas Eestlanna osaleb kuulsal Super Bowlil Arteri aastahoroskoop 2020 Elus, surnud ja merel - Antarktika reis toob inimeses esile ürgse oleku Arteri pärlid: ausõna, aga just nii nad ütlesid! Nüüd tuleb suur supisööma Tehnoloogia tähtede seis 2020. aastal: 8 ennustust Video ⟩ Vana mersu läbisõidunäidikul said numbrid otsa (19) Berliinis paistab silma vaid hullumeelne Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõiges on süüdi meedia

2 min lugemist
Pressinõukogu esimees Gunnar Siiner. FOTO: Sander Ilvest

Eestlased on läbi ajaloo pidanud lugu heast naljast ja vaadanud paljudele probleemidele läbi peene ja sarkastilise huumori. Paraku viitab pilt pressinõukogus sellele, et oleme seda muhedust kaotamas. Me võimendame iga väikese tuuleiili keskmiseks tormiks. Solvume nii tihti, et ei suuda enam arvet pidada, ja oleme enamasti veendunud, et keegi teine on süüdi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See kõik ei käi ainult meedia kohta. Vastupidi. Tundub, et meedia on just nagu muutunud patuoinaks, keda süüdistada kõiges, mis on valesti. Kohati jääb mulje, et keegi ei tahagi tõde kuulda, sest see ei pruugi kuulajale meeldida. Samas, kas ei ole see mitte ajakirjanduse kohus juhtida tähelepanu meie ühiskonna probleemidele? Algatada arutelusid ja küsida küsimusi?

Paraku soovitakse nüüd sõnumitoojat igal juhul tappa. Säärane olukord on meile kõigile uus ja uus on ka mäng, mida poliitikud meediaga mängivad. Kahjuks ei kehti selles mängus mõlemale poolele samad reeglid. Kujutage ette, kui ka poliitikutele kehtiks samasugune eetikakoodeks nagu ajakirjandusele.

03.01.2020 06.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto