Sisukord
AK
Tänane leht
04.01.2020
Eesti Eestil on oskusteavet, mida maailmaga jagada RMK raiub Kurgjal (1) Haigekassa hakkas toetama väärikat siitilmast lahkumist (8) Kaia Iva lahkus Isamaast pensionireformi pärast Majandus Millesse tasuks Maril tänavu investeerida? Välismaa Kindrali tapmine viis USA ja Iraani sõja lävele (43) Hollandit on tabanud kirjapommide laine Hiinas leviv salapärane tõbi viitab SARSi naasmisele Arvamus Juhtkiri: julgeolekunõukogu kasud (4) Üllar Priks: kuldsete kätega esivanemad (3) Kaos on Trumpi ainus relv (10) Teistmoodi mõtleja (8) Vähene nõudlikkus kukutas (1) Wunderkind’i uus kurss (1) Sport Hingeta ja rahahaisu mattunud suurpeo ootel Taavi Libe kolumn: välismaise peatreeneri poolt ja vastu? Ja kuidas? (1) Therese Johaugi ja Aleksandr Bolšunovi edu suusatuuril kahanes Liverpooli linnarivaal noolib Ragnar Klavanit Jüri Vips: uuel aastal on vaja litsentsipunktid kokku saada! (1) Kas uue autoga on tulekul poodiumikohad? Ott Tänak: kõige suurem takistus olin mina ise Kliima Kliimamuutus lööb sakslaste juurdunud elu kõikuma (23) Merendus Avameretuulepargis hakatakse rannakarpe kasvatama (2) AK Vajadus viisakuse ja vaba sõna järele Hoolimata tormilistest muutustest on tervis tugev Ajakirjanduskooli tuli kümneid inimesi Kaks aastat Lõuna-Eestis Juunior sai tuule tiibadesse Kliima kõigepealt (1) Tänasel lehel veebis uus vorm Sel aastal jagame välja esimesed teadusgrandid Poliitika, doping ja Tänak Postimees sinu taskus Meie uus maja (1) Patsient 13–2 Kuidas Kevin, Oskar ja Oksana ei mõjutanud meie valimisi (2) Uurimine, mis algas paki­automaadist Kuidas me teame? Hiljem selgus, et seda ei oleks tohtinud pildistada (1) Raske oli erapooletuks jääda Kõiges on süüdi meedia Kaebused Postimehe peale pressinõukogule Tatari tänava toimetusemaja algas kahest toast Kasvasime Maakris koos ümbrusega Kolimist tuleb Postimehe ajaloos tihti ette Arter Elmo Nüganeni 12 aastat Moskvas Eestlanna osaleb kuulsal Super Bowlil Arteri aastahoroskoop 2020 Elus, surnud ja merel - Antarktika reis toob inimeses esile ürgse oleku Arteri pärlid: ausõna, aga just nii nad ütlesid! Nüüd tuleb suur supisööma Tehnoloogia tähtede seis 2020. aastal: 8 ennustust Video ⟩ Vana mersu läbisõidunäidikul said numbrid otsa (19) Berliinis paistab silma vaid hullumeelne Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas Kevin, Oskar ja Oksana ei mõjutanud meie valimisi

2 min lugemist
Holger Roonemaa FOTO: Mihkel Maripuu

Olin Estonersi Facebooki-lehte mõõduka uudishimuga jälginud juba mõnda aega. Seal jagati mõnevõrra vigases eesti keeles postitusi ja meeme, mis kippusid mõnitama Eesti poliitikuid ning võimendasid tundlikke teemasid, nagu samal ajal üleval olnud ÜRO rändepakti vaidlus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Estoners tuli mulle meelde, kui asusin jõulu teisel pühal täitma toonasele arvamustoimetuse juhile Neeme Korvile antud lubadust kirjutada lugu eelseisvatest riigikogu valimistest ja võimalikest desinformatsioonikampaaniatest, mis valimisi võiksid mõjutada.

Otsisin nende lehe uuesti üles ja esimest korda süvenesin, kes on selle algatuse taga. Tuli välja, et nii Kevin Lepik, Oskar Kallas, Henri Ilves kui ka Oksana Söderholm (nagu ka veel mitu administraatorit ja peamist postitajat) on kõik värsked Facebooki kasutajad. Nende kontod olid Facebooki tekkinud napilt paar kuud varem. Punaseid lippe, mis viitasid, et neid inimesi päriselt olemas pole, oli teisigi. Nii saigi Kevinist, Oskarist ja Oksanast selle loo kandev liin.

03.01.2020 06.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto