Sisukord
Kultuur
Tänane leht
06.01.2020
Eesti Sigaretiga magama ja purjuspäi ujuma – õnnetused võtsid mullu Eestis 148 inimelu Maksuerisus kindlustab eestikeelse ajakirjanduse jäämise Peruu ei taha Eesti vange välja anda (5) Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki sõitmast Ohtlik komme: eeterlikke õlisid on hakatud sisse võtma (14) Majandus Kas alanud aasta toob suurtehinguid? Eesti Gaas murrab Soomes monopoli (1) Välismaa USA on Iraani vastulöögi ootel (17) Saksa ekspert: Saksamaa on suhetes Venemaaga kahepalgeline (10) Arvamus Juhtkiri: Trumpi soolo on kõigi mure (21) Aarne Seppel: tasuta põhihariduse illusioon (9) Sergei Metlev: suurteos Patarei muuseum Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil (30) Andi Hektor: minu Suur Aastahoroskoop (2) Meie Eesti Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma! (1) Kiiri Toomberg: õpetajatöö kui karjääripööre Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts Kultuur Meie igapäevast noarahu anna... Hipikoloonia ja kultuurirühmitus Sport Spordirahvas valis Ott Tänaku asemel Magnus Kirdi. Milliseid järeldusi võiksime teha? (8) FIS uurib Veerpalude juhtumit Zielona Gora treener mängis Roberts Štelmahersi selgelt üle Austraalia ja tennise valus dilemma Elajas rõõmustas Norrat, venelased nokauteerisid Johannes Høsflot Klæbo Tour de Ski ⟩ Aivar Rehemaa: midagi tehakse seal Venemaal õigesti (5) Tartu Must maa rikub Tartu maratoniks valmistumist Saagu meil palju eebenipuust torne! (2) Kunstnik Anu Raua tuttuus vaip jutustab Tartu rahu loo (1) Esimesed töötajad on Delta õppehoones kohal, suurem kolimine algab sel nädalal Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest (1) Artur Kuusi karikatuur: talinisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hipikoloonia ja kultuurirühmitus

3 min lugemist
Kirjanik Mudlum. FOTO: Madli Lippur

Mudlumi «Poola poisid» räägib kultuurirühmitusest. Ning hipikolooniast, kus tehakse igapäevaseid hipiasju, juuakse, juuakse ja suitsetatakse, veidi ka seksitakse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esmalt hämmastab kujundus, nimelt kaaned. See meenutab Austria sümbolisti ja superjuugendisti Gustav Klimti töid. Vähemalt tema mõju. Usun, et selline väljanägemine võiks pretendeerida ühtaegu nii aasta kauneima kui ebaõnnestunuima välimusega raamatu tiitlile. Ja see oleks märkimisväärne saavutus, noateral kõndimine.

Efektne ja pilkutõmbav on disain igatahes ja sobib teosele, milles on juttu ebatavalisest kultuurirühmitusest. Avan tiitellehe ning saan teada, et kaanekujunduse autor on Allan Appelberg. Guugeldades saan teada, et filmikunstnik. Midagi liikuvat nagu olekski selles Adam Mackiewiczi pildis, mida kaaneehteks on kasutatud.

04.01.2020 07.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto