Sisukord
Sport
Postimees
06.01.2020
Eesti Sigaretiga magama ja purjuspäi ujuma – õnnetused võtsid mullu Eestis 148 inimelu Maksuerisus kindlustab eestikeelse ajakirjanduse jäämise Peruu ei taha Eesti vange välja anda (5) Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki sõitmast Ohtlik komme: eeterlikke õlisid on hakatud sisse võtma (14) Majandus Kas alanud aasta toob suurtehinguid? Eesti Gaas murrab Soomes monopoli (1) Välismaa USA on Iraani vastulöögi ootel (17) Saksa ekspert: Saksamaa on suhetes Venemaaga kahepalgeline (9) Arvamus Juhtkiri: Trumpi soolo on kõigi mure (21) Aarne Seppel: tasuta põhihariduse illusioon (9) Sergei Metlev: suurteos Patarei muuseum Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil (30) Andi Hektor: minu Suur Aastahoroskoop (2) Meie Eesti Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma! (1) Kiiri Toomberg: õpetajatöö kui karjääripööre Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts Kultuur Meie igapäevast noarahu anna... Hipikoloonia ja kultuurirühmitus Sport Spordirahvas valis Ott Tänaku asemel Magnus Kirdi. Milliseid järeldusi võiksime teha? (8) FIS uurib Veerpalude juhtumit Zielona Gora treener mängis Roberts Štelmahersi selgelt üle Austraalia ja tennise valus dilemma Elajas rõõmustas Norrat, venelased nokauteerisid Johannes Høsflot Klæbo Tour de Ski ⟩ Aivar Rehemaa: midagi tehakse seal Venemaal õigesti (5) Tartu Must maa rikub Tartu maratoniks valmistumist Saagu meil palju eebenipuust torne! (2) Kunstnik Anu Raua tuttuus vaip jutustab Tartu rahu loo (1) Esimesed töötajad on Delta õppehoones kohal, suurem kolimine algab sel nädalal Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest (1) Artur Kuusi karikatuur: talinisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

FIS uurib Veerpalude juhtumit

1 min lugemist
Andrus Veerpalu aasta lõpupäevil Eesti meistrivõistlustel. FOTO: Margus Ansu

Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu väidetav reeglite eiramine Eesti meistrivõistlustel jõudis rahvusvahelise suusaliidu huviorbiiti. Algatatud on vastav uurimine.

Segadus sai alguse, kui Veerpalu nähti eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel raja ääres oma lastele Anlourdeesile ja Andersile õpetussõnu jagamas. Teatavasti on rahvusvaheline suusaliit FIS talle aga dopingureeglite rikkumise eest määranud võistlus- ja juhendamiskeelu.

Keelu ajal ei tohi Veerpalu mingil moel olla seotud rahvusvahelistel või rahvuslikel võistlustel osalemisega. Erandid kehtivad üksnes eelnevalt kokku lepitud dopinguvastastele koolitus- või rehabilitatsiooniprogrammidele. Vastavalt WADA koodeksile ähvardab sportlasi, kes kõnealuseid keelde eirava isikuga koostöö teevad, hoopis endid karistus. Praegusel juhul puudutab see oht siis Veerpalu lapsi.

Eestis langetab juhtumiga seoses otsuse siinse antidopingu sihtasutuse eetikakomisjon. «Kutsun Andrust üles tulema tervele mõistusele ja ise tunnetama, kust läheb piir lapsevanema ja tugipersonali vahel. See oleks kõige parem nii suusarahvale kui meile,» lausus Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe nädala eest Kuku raadiole.

Kuid Norra ajaleht Nettavisen kirjutas, et järjekordne skandaal on saanud rahvusvahelised mõõtmed. «FIS on kõnealustest fotodest teadlik ja uurib, kas Veerpalu seotus neil võistlustel oli ametlik või mitte,» ütles Nettavisenile FISi esindaja Jenny Wiedeke.

Seotud lood
04.01.2020 07.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto