Sisukord
Sport
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (50) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (3) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (31) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

FIS uurib Veerpalude juhtumit

1 min lugemist
Andrus Veerpalu aasta lõpupäevil Eesti meistrivõistlustel. FOTO: Margus Ansu

Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu väidetav reeglite eiramine Eesti meistrivõistlustel jõudis rahvusvahelise suusaliidu huviorbiiti. Algatatud on vastav uurimine.

Segadus sai alguse, kui Veerpalu nähti eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel raja ääres oma lastele Anlourdeesile ja Andersile õpetussõnu jagamas. Teatavasti on rahvusvaheline suusaliit FIS talle aga dopingureeglite rikkumise eest määranud võistlus- ja juhendamiskeelu.

Keelu ajal ei tohi Veerpalu mingil moel olla seotud rahvusvahelistel või rahvuslikel võistlustel osalemisega. Erandid kehtivad üksnes eelnevalt kokku lepitud dopinguvastastele koolitus- või rehabilitatsiooniprogrammidele. Vastavalt WADA koodeksile ähvardab sportlasi, kes kõnealuseid keelde eirava isikuga koostöö teevad, hoopis endid karistus. Praegusel juhul puudutab see oht siis Veerpalu lapsi.

Eestis langetab juhtumiga seoses otsuse siinse antidopingu sihtasutuse eetikakomisjon. «Kutsun Andrust üles tulema tervele mõistusele ja ise tunnetama, kust läheb piir lapsevanema ja tugipersonali vahel. See oleks kõige parem nii suusarahvale kui meile,» lausus Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe nädala eest Kuku raadiole.

Kuid Norra ajaleht Nettavisen kirjutas, et järjekordne skandaal on saanud rahvusvahelised mõõtmed. «FIS on kõnealustest fotodest teadlik ja uurib, kas Veerpalu seotus neil võistlustel oli ametlik või mitte,» ütles Nettavisenile FISi esindaja Jenny Wiedeke.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto