Sisukord
Arvamus
Postimees
06.01.2020
Eesti Sigaretiga magama ja purjuspäi ujuma – õnnetused võtsid mullu Eestis 148 inimelu Maksuerisus kindlustab eestikeelse ajakirjanduse jäämise Peruu ei taha Eesti vange välja anda (5) Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki sõitmast Ohtlik komme: eeterlikke õlisid on hakatud sisse võtma (14) Majandus Kas alanud aasta toob suurtehinguid? Eesti Gaas murrab Soomes monopoli (1) Välismaa USA on Iraani vastulöögi ootel (17) Saksa ekspert: Saksamaa on suhetes Venemaaga kahepalgeline (9) Arvamus Juhtkiri: Trumpi soolo on kõigi mure (21) Aarne Seppel: tasuta põhihariduse illusioon (9) Sergei Metlev: suurteos Patarei muuseum Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil (30) Andi Hektor: minu Suur Aastahoroskoop (2) Meie Eesti Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma! (1) Kiiri Toomberg: õpetajatöö kui karjääripööre Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts Kultuur Meie igapäevast noarahu anna... Hipikoloonia ja kultuurirühmitus Sport Spordirahvas valis Ott Tänaku asemel Magnus Kirdi. Milliseid järeldusi võiksime teha? (8) FIS uurib Veerpalude juhtumit Zielona Gora treener mängis Roberts Štelmahersi selgelt üle Austraalia ja tennise valus dilemma Elajas rõõmustas Norrat, venelased nokauteerisid Johannes Høsflot Klæbo Tour de Ski ⟩ Aivar Rehemaa: midagi tehakse seal Venemaal õigesti (5) Tartu Must maa rikub Tartu maratoniks valmistumist Saagu meil palju eebenipuust torne! (2) Kunstnik Anu Raua tuttuus vaip jutustab Tartu rahu loo (1) Esimesed töötajad on Delta õppehoones kohal, suurem kolimine algab sel nädalal Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest (1) Artur Kuusi karikatuur: talinisu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil

3 min lugemist
Maarja Vaino FOTO: Mihkel Maripuu/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti riigi nimel tasub püüda rahustada mullu eri leeride vahel lahvatanud hüsteeriat, kirjutab kolumnist Maarja Vaino.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Aasta 2019 jääb meelde ajana, mil avalikku kõnepruuki sugenes ühe domineeriva väljendina sõna «hüsteeria». Ning hüsteerilist õhustikku oligi palju, sõna tarvitamistihedus kirjeldab ühelt poolt olukorda ja teisalt annab oma panuse hüsteerilise seisundi püsimisse.

Hüsteeria vallandub sageli mingi trauma tagajärjel ning kahtlemata oli osale eesti ühiskonnast traumaatiliseks kogemuseks märtsikuiste valimiste tulemus ja seejärel moodustatud valitsus. Seda traumat ei püütud aga analüüsida, et saadud löögist kuidagi toibuda ning eluga edasi minna. Alguse sai hoopis ohvripositsiooni võtmine ja oma trauma hellitamine hüsteeriakastmes. Sellesse andsid oma panuse nii mitmesugused poliitilised jõud, ajakirjandus kui ka sotsiaalmeedia. Õieti ei ole selles seisundis ka aastavahetuseks toimunud erilisi muutusi. Eesti ühiskond ei ole pikka aega olnud nii lõhestatud kui praegu ja – nagu kirjutas tabavalt Siim Pauklin novembrikuu Loomingus ilmunud artiklis «Relativismi kulmineerumine XX sajandi postmodernismis» – tulevikus äärmuste radikaliseerumine ilmselt aina süveneb.

04.01.2020 07.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto