Sisukord
Meie Eesti
Postimees
06.01.2020
Eesti Sigaretiga magama ja purjuspäi ujuma – õnnetused võtsid mullu Eestis 148 inimelu Maksuerisus kindlustab eestikeelse ajakirjanduse jäämise Peruu ei taha Eesti vange välja anda (5) Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki sõitmast Ohtlik komme: eeterlikke õlisid on hakatud sisse võtma (14) Majandus Kas alanud aasta toob suurtehinguid? Eesti Gaas murrab Soomes monopoli (1) Välismaa USA on Iraani vastulöögi ootel (17) Saksa ekspert: Saksamaa on suhetes Venemaaga kahepalgeline (9) Arvamus Juhtkiri: Trumpi soolo on kõigi mure (21) Aarne Seppel: tasuta põhihariduse illusioon (9) Sergei Metlev: suurteos Patarei muuseum Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil (30) Andi Hektor: minu Suur Aastahoroskoop (2) Meie Eesti Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma! (1) Kiiri Toomberg: õpetajatöö kui karjääripööre Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts Kultuur Meie igapäevast noarahu anna... Hipikoloonia ja kultuurirühmitus Sport Spordirahvas valis Ott Tänaku asemel Magnus Kirdi. Milliseid järeldusi võiksime teha? (8) FIS uurib Veerpalude juhtumit Zielona Gora treener mängis Roberts Štelmahersi selgelt üle Austraalia ja tennise valus dilemma Elajas rõõmustas Norrat, venelased nokauteerisid Johannes Høsflot Klæbo Tour de Ski ⟩ Aivar Rehemaa: midagi tehakse seal Venemaal õigesti (5) Tartu Must maa rikub Tartu maratoniks valmistumist Saagu meil palju eebenipuust torne! (2) Kunstnik Anu Raua tuttuus vaip jutustab Tartu rahu loo (1) Esimesed töötajad on Delta õppehoones kohal, suurem kolimine algab sel nädalal Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest (1) Artur Kuusi karikatuur: talinisu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts

3 min lugemist
Martin Ehala. FOTO: Konstantin Sednev

Ei ole kahtlust, et meie õpetajad teevad oma tööd hästi, sellest kõnelevad PISA tulemused, mis on näidanud ühtlast kasvu viimased kümme aastat.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Samas on Eesti õpetajaskond teiste riikidega võrreldes oluliselt vanem. Eelmisel suvel avaldatud rahvusvahelisest võrdlusuuringust TALIS ilmnes, et 54 protsenti meie õpetajatest on vanemad kui 50 aastat, samas kui OECD riikides on üle 50-aastaseid keskmiselt vaid 34 protsenti. Peale selle on Eesti õpetajaskond ka sooliselt üsna tasakaalust väljas. Meie põhikooli õpetajaist on 84 protsenti naised, OECD riikide keskmine on 68 protsenti.

Raske on öelda, kas ja kuivõrd õpetajaskonna vanus ja sooline jaotus õpitulemusi mõjutab, kuid selge on see, et keegi ei saa jääda õpetajaks igavesti. Nii on õpetajaskonna ulatuslik uuendamine üks suuremaid Eesti üldhariduskooli ees seisvaid väljakutseid lähema 10–15 aasta jooksul.

Probleemi on teadvustatud ning ülikoolid teevad pingutusi, et suurendada õpetajakoolituse vastuvõttu, otsides paindlikke viise, kuidas õpet ja töötamist kombineerida. Üks selline viis on TÜ programm Kogenud Kooli, mille raames saavad õpetajakoolitust need, kes soovivad teha elus karjääripöörde ja end proovile panna õpetajana. Programm on keskendunud reaalainete õpetajatele.

04.01.2020 07.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto