Sisukord
Meie Eesti
Postimees
06.01.2020
Eesti Sigaretiga magama ja purjuspäi ujuma – õnnetused võtsid mullu Eestis 148 inimelu Maksuerisus kindlustab eestikeelse ajakirjanduse jäämise Peruu ei taha Eesti vange välja anda (5) Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki sõitmast Ohtlik komme: eeterlikke õlisid on hakatud sisse võtma (14) Majandus Kas alanud aasta toob suurtehinguid? Eesti Gaas murrab Soomes monopoli (1) Välismaa USA on Iraani vastulöögi ootel (17) Saksa ekspert: Saksamaa on suhetes Venemaaga kahepalgeline (9) Arvamus Juhtkiri: Trumpi soolo on kõigi mure (21) Aarne Seppel: tasuta põhihariduse illusioon (9) Sergei Metlev: suurteos Patarei muuseum Maarja Vaino: rahustav kõrvakiil (30) Andi Hektor: minu Suur Aastahoroskoop (2) Meie Eesti Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma! (1) Kiiri Toomberg: õpetajatöö kui karjääripööre Martin Ehala: Priitahtlike Koolmeistrite Selts Kultuur Meie igapäevast noarahu anna... Hipikoloonia ja kultuurirühmitus Sport Spordirahvas valis Ott Tänaku asemel Magnus Kirdi. Milliseid järeldusi võiksime teha? (8) FIS uurib Veerpalude juhtumit Zielona Gora treener mängis Roberts Štelmahersi selgelt üle Austraalia ja tennise valus dilemma Elajas rõõmustas Norrat, venelased nokauteerisid Johannes Høsflot Klæbo Tour de Ski ⟩ Aivar Rehemaa: midagi tehakse seal Venemaal õigesti (5) Tartu Must maa rikub Tartu maratoniks valmistumist Saagu meil palju eebenipuust torne! (2) Kunstnik Anu Raua tuttuus vaip jutustab Tartu rahu loo (1) Esimesed töötajad on Delta õppehoones kohal, suurem kolimine algab sel nädalal Peavaluarst Mark Braschinsky: migreeni käes vaevleb ligi viiendik eestlastest (1) Artur Kuusi karikatuur: talinisu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Anneli Bogens: tulge nädalaks kooli, Tuuli Roosma!

4 min lugemist
  • Tagasi Kooli toob õpilaste ette eeskujusid, kuid üksik loeng on liiga vähe.
  • Õpilased vajavad külalisõpetajaga pikemat, vähemalt nädalapikkust sidet.
  • Vajaksime vabatahtlike õpetajate liikumist, millesse oleks auasi panustada.
Kõrvitsate kasvatamine ja kogumine Tallinna loomaaiale on ettevõtliku kooli liikumises osaleva Illuka kooli perel juba mitu aastat südameasi. FOTO: Margit Kurvits

Kool vajab tihedamat seost reaalse eluga ja lapsed ootavad enda ette õpetajaks eeskujusid selle sõna kõige tänapäevasemas mõttes, kirjutab Illuka kooli direktor Anneli Bogens. Lahenduseks võiks olla vabatahtlike õpetajate liikumine.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Koolis toimuv on lahutamatult seotud sellega, mis toimub ühiskonnas. Seega on kool paratamatult pidevas muutumises ja meetodid, mis mingil ajal õigustasid ennast, võivad aja möödudes tunduda arhailiste ning lapsevaenulikena. Tänapäeva kooli ülesanne ei ole enam juba ammu vaid kirjaoskuse ja matemaatika õpetamine.

Nüüdisaegne õpetaja suunab ja juhendab, on ise kaasõppija ning õpilane õpib aktiivselt, otsib ise infot, otsustab, valib, hindab, kontrollib ja vastutab. Kuidas see aga reaalses elus toimima saada? Kust leida õpetajaid, kes lapsi ettevõtlikkuse pisikuga nakataks? Kas kellegi prominentse ettevõtliku inimese, nagu produtsendi ja teleajakirjaniku Tuuli Roosma kaasamine suudaks ära teha selle töö, millest paljud koolid unistavad?

Üks lahendus, kuidas muuta laste eluhoiakut ettevõtlikumaks, on Ida-Virumaalt alguse saanud ja nüüd üle Eesti levinud ettevõtliku kooli metoodika. Eesti ettevõtlike koolide liikumine sündis üle 12 aasta tagasi meie õpetajate initsiatiivgrupi baasil. Sellega on nüüd üle Eesti liitunud 135 kooli. Üks selle liikumise juhtmõtteid seisneb lastes ettevõtlikkuse kasvatamises. Ettevõtlikus koolis lastakse lapsel juba väga varasest noorusest ise unistada, ise katsetada, ise teha ja ise vastutada. Näiteks Kiviõli 1. keskkool või Kohtla-Järve Järve kool on olnud ühed selle liikumise eredad tähed.

04.01.2020 07.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto