Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vanade vallamajade näitust kroonis teaduslik avastus

3 min lugemist
Peipsiääre vallavanem Aleksandr Širokov osutas Alatskivil vallamajas avatud näitusel ühele Kolkja hoonele, kus töötas praegusele vallale nime andnud vallakese vallamaja. Nüüd tegutsevad selles hoones Peipsiääre valla teeninduskeskus ja raamatukogu ning juurdeehitises ka põhikool. FOTO: Margus Ansu

Kolme aasta tagust suurt haldusreformi põhjendades toodi ühe peamise argumendina välja see, et vallad on liiga väikesed ning sellest johtuvalt jätab nende haldussuutlikkus soovida. Ent on olnud aegu, mil vallad on olnud veelgi tillemad ja neid on olnud veelgi rohkem. Just sellele ajale ja ammu unustatud valdadele ja vallamajadele on pühendatud Kodavere pärimuskeskuse eestvedamisel koostatud näitus «Kodavere kihelkonna vallad ja vallamajad», mis on alates jaanuarist üleval Alatskivil praeguses Peipsiääre valla vallamajas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõnealune vald moodustati 2017. aastal Alatskivi, Vara, Peipsiääre ja Pala vallast ja Kallaste linnast, suuresti Peipsiääre vallaga kattuval ajaloolise Kodavere kihelkonna maadel on aga 19. sajandi algusest tegutsenud kokku lausa üheksa valda. «Palju on neid tõesti, kui mõtlema hakata, aga piirkond oli ju ka suur,» nentis Peipsiääre vallavanem Aleksandr Širokov.

Mõisasüdamest kaugemal

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto