Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
08.01.2020
Eesti Statistikaameti juht sihib maailmarekordit Kõmmari alla ajanud mees end tapmises süüdi ei tunnista Kaljulaid välistab Tallinnas koostöö EKREga (2) Anneli Ammase sõbrad asutasid ajakirjanduspreemia Saksa vanahärra ei lase Eesti põgenikel unustusse vajuda (5) Harrastuskalamehed teevad Emajõel sohki Pettur võttis pool miljonit (2) Majandus Tanklad tõstsid kütuse hinnad rekordkõrgele (5) Hinnatõusuhirm ajas inimesed maastureid ostma Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni (4) Välismaa Eestlased pagevad Austraalia tulemöllu eest (2) Pariisis mälestati viie aasta möödumist Charlie Hebdo rünnakust Iraani kindrali ohvriterohkeks kujunenud matustel pilluti uusi ähvardusi (1) Bosnialase kerkimine ministriks ärritab Austria äärmuslasi (1) Hispaania sai ligi aasta kestnud segaduse järel vasakvalitsuse Arvamus Juhtkiri: nii näevadki kliimamuutused välja (9) Maarius Suviste: kes kustutab tule? (1) Vootele Päi: Trumpi kaitsmine võtab Eestilt õiguse Venemaad kritiseerida (82) Nelli Jung: hügieen päästab tänapäeva katkust (2) Erkki Bahovski: ajalooliste valede võrgus (5) Meie Eesti Aimar Altosaar: teednäitava rahvastikuga riik Aimar Altosaar: maailma rahvastiku kasv pidurdub Kultuur Puue on olemuslikult mitmetähenduslik «Pähklipureja» kõlas USAs plaksumaisi saatel Sport Epeemeeskonna OM-koha püüdmine lõpeb kuulsusetult (3) Kaarel Nurmsalu: võidumees oli stabiilne ja õigel ajal õiges kohas FIS: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga Tartu «Jõulutunnelilt» heldelt raha saanud ravikodu igale naabrile ei meeldi (2) Eili Arula: kas leiduks targem, kes annaks järele? (1) Emajõel trahvitud kalameeste hulk kasvas hüppeliselt Aadu Must: ei ole alust Monica Randa erakonnast välja heita (4) Uus aasta algas uuenenud koolimajas Vehklemisneiud ületasid teised ja tulid Eesti meistriks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aadu Must: ei ole alust Monica Randa erakonnast välja heita

3 min lugemist
Kurb natuke, kommenteeris Keskerakonna juhatuse liige ja eelmine Tartu piirkonna juht Aadu Must toimuvat. FOTO: Mihkel Maripuu

Keskerakonna juhatuse liige ja eelmine Keskerakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must ütles, et Monica Ranna Tartu abilinnapea ametist tagandamise katsete ümber kujunenud olukord on kurb, sest tõsiseltvõetavaid etteheiteid ei ole, samuti pole esitatud paremat kandidaati.

Keskerakonna juhatus peaks sellegipoolest arutama 15. jaanuaril Tartu piirkonna soovi Rand erakonnast välja heita, kui ta ei nõustu ametist tagasi astuma. Üleeile õhtul kinnitas Rand piirkonna juhatusele, et ta seda teha ei kavatse.

Kuidas kommenteerite Tartu abilinnapea Monica Ranna ümber kujunenud olukorda? Erakonna juhatuse liige Mailis Reps ütles äsja raadiointervjuus, et olukord on kõigile asjaosalistele ebameeldiv.

Ma ei ole ka Tartus ja kuulen asjadest teiste käest tagantjärele. Hästi raske on aru saada, mis Monica puhul siis lahti on. Kõik teavad, et tegemist on väga tubli abilinnapeaga. Kõik teavad, et tegemist on inimesega, kes on aastaid olnud erakonnas ja teinud tublit tööd. Ja veel naljakam, et ainus põhjus astuda tagasi näib olevat, et ta kandideeris valimistel Tartu piirkonna esimeheks Jaan Tootsiga koos või siis Jaan Tootsi vastu ega ole kummardunud sakstele madalalt, nagu mõni ehk tahaks.

Mitmed asjad, mida talle on ette heidetud, on pärast tulnud välja, et nagu ei olegi päris nii, nagu kriitikud tahaksid öelda. Ja eriti kurb on see, kuidas küll otsitakse, aga ei ole ka uut kandidaati. Kui oleks kõrval kandidaat, kes on niivõrd hea ja tugev tegija – Jaan Toots ise tahab hakata abilinnapeaks –, aga seda ju ei ole. Kuid need kandidaadid, kes on läbi käinud, on olnud väga kergekaalulised või ebatõenäolised inimesed. Selles mõttes on ikka ainuke argument: aga meil on see õigus. Kurb natuke.

Kui eelmisel nädalal küsisin, paistis mõne Tartu piirkonna juhatuse liikme suust leppimist Monica Ranna jätkamisega. Kuidas siis nüüd jälle tuli üksmeelne väljaheitmise soov?

Ilmselt, nagu ikka sellistel puhkudel, ei olnud seltskond vahepeal kokku saanud ega olnud kohal kedagi, kes oleks lõkkele hagu juurde pannud. Kahjuks ei oska rohkem kommenteerida, olen Tartust ja Eestist olnud mõnda aega ära, ma ei tunneta kõiki neid voolusid, mis võivad olla.

Ja eriti kurb on see, kuidas küll otsitakse, aga ei ole ka uut kandidaati.

4

Monica Rand räägib koostöövalmidusest, aga selleks oleks vaja teise poole tahet. Juhatuses paistab olevat väga jäiga hoiakuga inimesi ja teisi, kes ei ole nii jäigad.

Ilmselt on mõttes pikemad perspektiivid ja tahtmised, mis ei ole päris selged. Julgen öelda, et mõni inimene ei saa aru, mis on erakond ja mis on lihtsalt «kurgid sulle, raha mulle».

Esmaspäeva õhtu sõnum on, et nüüd peab keskjuhatus asja arutama ja võib-olla ka otsustama. Mida teie meelest peaks juhatus tegema, kui piirkonna juhatus on oma seisukoha öelnud ja ka aukohus asja juba ju arutanud? Mis juhtub 15. kuupäeval?

Ega ma saa ka veduri ees joosta. Peab kõigi inimestega rääkima. Juhatuses on normaalsed inimesed, kes kindlasti kuulavad ära piirkonna arvamuse, aga kuulavad ära ka Monica Ranna. Ma loodan küll, et … Suur juhatus on päris halvas olukorras, üks kord on proovitud lepitada ja luua selleks tingimused, kui Monica peaks lahkuma, mitte et öeldakse lihtsalt: mine ära. Päris nii need asjad vist ei käi.

Ma ise ei kuulnud, mida ütles Kuku raadiole Mailis Reps, aga kui ta ütles, et kõigil on ebamugav, siis see vastab tõesti tõele.

Kas näete võimalust, et Monica Rand jätkab ja Jaan Toots ka jätkab – ennekõike paistab see kahe isiku vastasseis, taamal on ka mõned toetajad.

Nii ilmselt on, et mõned on veel. Nagu ütlesin, olen natuke nõutu, ma ei ole Tartus.

Ikkagi, kas Monica Rand visatakse erakonnast välja?

Ma ei näe alust.

Seotud lood
07.01.2020 09.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto