Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.01.2020
Eesti Statistikaameti juht sihib maailmarekordit Kõmmari alla ajanud mees end tapmises süüdi ei tunnista Kaljulaid välistab Tallinnas koostöö EKREga (2) Anneli Ammase sõbrad asutasid ajakirjanduspreemia Saksa vanahärra ei lase Eesti põgenikel unustusse vajuda (5) Harrastuskalamehed teevad Emajõel sohki Pettur võttis pool miljonit (2) Majandus Tanklad tõstsid kütuse hinnad rekordkõrgele (5) Hinnatõusuhirm ajas inimesed maastureid ostma Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni (4) Välismaa Eestlased pagevad Austraalia tulemöllu eest (2) Pariisis mälestati viie aasta möödumist Charlie Hebdo rünnakust Iraani kindrali ohvriterohkeks kujunenud matustel pilluti uusi ähvardusi (1) Bosnialase kerkimine ministriks ärritab Austria äärmuslasi (1) Hispaania sai ligi aasta kestnud segaduse järel vasakvalitsuse Arvamus Juhtkiri: nii näevadki kliimamuutused välja (9) Maarius Suviste: kes kustutab tule? (1) Vootele Päi: Trumpi kaitsmine võtab Eestilt õiguse Venemaad kritiseerida (82) Nelli Jung: hügieen päästab tänapäeva katkust (2) Erkki Bahovski: ajalooliste valede võrgus (5) Meie Eesti Aimar Altosaar: teednäitava rahvastikuga riik Aimar Altosaar: maailma rahvastiku kasv pidurdub Kultuur Puue on olemuslikult mitmetähenduslik «Pähklipureja» kõlas USAs plaksumaisi saatel Sport Epeemeeskonna OM-koha püüdmine lõpeb kuulsusetult (3) Kaarel Nurmsalu: võidumees oli stabiilne ja õigel ajal õiges kohas FIS: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga Tartu «Jõulutunnelilt» heldelt raha saanud ravikodu igale naabrile ei meeldi (2) Eili Arula: kas leiduks targem, kes annaks järele? (1) Emajõel trahvitud kalameeste hulk kasvas hüppeliselt Aadu Must: ei ole alust Monica Randa erakonnast välja heita (4) Uus aasta algas uuenenud koolimajas Vehklemisneiud ületasid teised ja tulid Eesti meistriks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: ajalooliste valede võrgus

2 min lugemist
Erkki Bahovski. FOTO: Mihkel Maripuu

Venemaa n-ö alternatiivsete faktide levitamisest ja ajaloolisest kahepalgelisusest kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmise aasta lõpus suutis Venemaa president Vladimir Putin tekitada rahvusvahelise skandaali väitega, et just Poola oli vastutav Teise maailmasõja puhkemise eest ja et Nõukogude okupatsioon seal aitas päästa inimelusid. Poola peaminister Mateusz Morawiecki nimetas seepeale Putini avaldust valeks. Poolat toetasid ka mitme teise riigi esindajad.

Igaüks, kes on vähegi kursis Teise maailmasõja ajalooga, teab, et Putin kõneles Teise maailmasõja kohta «alternatiivseid fakte». Ja ikka väga alternatiivseid – Baltimaade okupeerimine ja annekteerimine 1940. aastal on midagi, mille üle on vaieldud ka läänes, mitte ainult Venemaal, kuid see, et Poola langes Saksamaa kallaletungi ohvriks, on olnud selge juba sõja algusest peale. Vähem on räägitud küll Punaarmee sissetungist Poolasse 17. septembril 1939, kuid ka see fakt on nüüdseks juba laiema avalikkuse teadvusse jõudnud. Eriti küüniline on väide, nagu aidanuks Nõukogude okupatsioon päästa inimelusid – meenutatagu Poolast küüditamisi ja Poola ohvitseride massimõrva Katõnis.

07.01.2020 09.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto