Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Statistikaameti juht sihib maailmarekordit

4 min lugemist
See, et kümme aastat tagasi ei olnud registriandmed usaldus­väärsed, ei tähenda, et need oleks ka praegu ebakvaliteetsed, ütleb statistikaameti pea­direktor Mart Mägi. FOTO: FOTO: Madis Veltman

Järgmisel rahva- ja eluruumide loendusel saadakse enamik Eesti elanike andmetest riiklikest andmekogudest ehk registritest, viie asja kohta (usk, tervis, tegeliku ja registreeritud elukoha erinevus, võõrkeelte- ja murrete oskus) küsitletakse eraldi lisaks vähemalt 60 000 inimest. Aga kui valitsus otsustab anda loenduseks veel kaheksa miljonit eurot, tehakse täiemahuline loendus ehk küsitletakse kõiki 1,3 miljonit Eestimaa elanikku. Kuidas jääb, peaks selguma lähiajal.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Statistikaameti peadirektori Mart Mägi kinnitusel soovitakse igal juhul meelitada võimalikult palju inimesi vastama internetis, et lüüa rahvaloenduse internetis vastamise maailmarekord, mis praegu on 68 protsenti elanikest. Eelmisel, 2011. aasta loendusel tegi Eesti internetis vastamisega maailmarekordi, kui oma andmed esitas veebi kaudu 67 protsenti inimestest. «Igal juhul läheme maailmarekordit püüdma,» kinnitas Mägi.

Aasta lõpus teatas rahandusminister, et põhimõtteliselt on valitsusel ikkagi soov teha täiemahuline rahvaloendus ja leida riigieelarvest kaheksa miljonit eurot tööjõukuludeks. Kui kaugel see plaan tänaseks on?

Jah, see on soov. Me mõistame ja muidugi toetame seda. Ainuke küsimus on rahas, riigieelarves on võimalused piiratud. Kõik põhinäitajad (mida saadame rahvusvaheliseks võrdlemiseks Euroopa Liitu ja mida kasutame Eestis) on meil registrites olemas.

Lisaks, sõltuvalt meetodist, läheb meie loendus ikkagi maksma üle 20 euro ühe inimese kohta. Peame vaikselt liikuma sinna, kuhu ka kõik teised riigid – registripõhise loenduse suunas. Selleks et loendus ei võtaks meilt rohkem kui kaks eurot inimese kohta. See on raha raiskamine, kui panustame üle 20 euro ühe inimese ülelugemiseks. Selleks on odavamaid ja efektiivsemaid meetodeid.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto