Sisukord
Majandus
Tänane leht
08.01.2020
Eesti Statistikaameti juht sihib maailmarekordit Kõmmari alla ajanud mees end tapmises süüdi ei tunnista Kaljulaid välistab Tallinnas koostöö EKREga (2) Anneli Ammase sõbrad asutasid ajakirjanduspreemia Saksa vanahärra ei lase Eesti põgenikel unustusse vajuda (5) Harrastuskalamehed teevad Emajõel sohki Pettur võttis pool miljonit (2) Majandus Tanklad tõstsid kütuse hinnad rekordkõrgele (5) Hinnatõusuhirm ajas inimesed maastureid ostma Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni (4) Välismaa Eestlased pagevad Austraalia tulemöllu eest (2) Pariisis mälestati viie aasta möödumist Charlie Hebdo rünnakust Iraani kindrali ohvriterohkeks kujunenud matustel pilluti uusi ähvardusi (1) Bosnialase kerkimine ministriks ärritab Austria äärmuslasi (1) Hispaania sai ligi aasta kestnud segaduse järel vasakvalitsuse Arvamus Juhtkiri: nii näevadki kliimamuutused välja (9) Maarius Suviste: kes kustutab tule? (1) Vootele Päi: Trumpi kaitsmine võtab Eestilt õiguse Venemaad kritiseerida (82) Nelli Jung: hügieen päästab tänapäeva katkust (2) Erkki Bahovski: ajalooliste valede võrgus (5) Meie Eesti Aimar Altosaar: teednäitava rahvastikuga riik Aimar Altosaar: maailma rahvastiku kasv pidurdub Kultuur Puue on olemuslikult mitmetähenduslik «Pähklipureja» kõlas USAs plaksumaisi saatel Sport Epeemeeskonna OM-koha püüdmine lõpeb kuulsusetult (3) Kaarel Nurmsalu: võidumees oli stabiilne ja õigel ajal õiges kohas FIS: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga Tartu «Jõulutunnelilt» heldelt raha saanud ravikodu igale naabrile ei meeldi (2) Eili Arula: kas leiduks targem, kes annaks järele? (1) Emajõel trahvitud kalameeste hulk kasvas hüppeliselt Aadu Must: ei ole alust Monica Randa erakonnast välja heita (4) Uus aasta algas uuenenud koolimajas Vehklemisneiud ületasid teised ja tulid Eesti meistriks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hinnatõusuhirm ajas inimesed maastureid ostma

2 min lugemist
Müüjad tahtsid keskkonda rohkem saastavatest sõidukitest vana aastanumbri sees lahti saada. Pildil linnamaastur Škoda Kodiaq. FOTO: Foto: Marko Saarm

Läinud aasta detsembris kasvas Eestis uute autode müük hoobilt pea 70 protsenti. Enim andsid tooni maasturid. Plahvatusliku müügi taga on kaks põhjust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esiteks vedas kasvu 2018. aasta madal võrdlusbaas. «Toona oli uute autode müük ekstraordinaarselt madal,» selgitas AMTELi juht Arno Sillat. «See oli kinni nii vähenenud tööpäevade arvus kui ka selles, et autode registreerimist lükati edasi. Ehk siis mitu asja sattus ühele ajale,» lisas Sillat.

Teine, märksa olulisem ja sisulisem põhjus peitub Euroopa Liidu keskkonna- ja kliimapoliitikas. Nimelt kehtivad 2020. aastast reeglid, mis ei luba autotootjatel enam nii saastavaid sõidukeid valmistada. Lihtsustatult öeldes: iga auto pealt, mis paiskab keskkonda rohkem kui 95 grammi CO2 kilomeetrilt, tuleb hakata tootjal maksma, ja mitte vähe. See on ka põhjus, miks investeerivad autohiiud nii usinalt elektrisõidukite arendamisse.

07.01.2020 09.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto