Sisukord
Majandus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (4) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (21) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (14) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni

5 min lugemist
  • Eralennukile läks Carlos Ghosn suures helivõimude kastis.
  • Osakast Istanbuli lennati üle Venemaa.
  • Põgenemise korraldas endine eriväelane Michael Taylor.

Nissani eksjuht Carlos Ghosn valis saareriigist põgenemiseks aastavahetuse pühad, kui politseiuurijad ja agendid puhkavad.

Tellijale

Pühapäeva, 29. detsembri hommikul kell 10.16 kohaliku aja järgi maandus Jaapani Osaka linna Kansai rahvusvahelisele lennuväljale eralennuk Bombardier Global Express. Dubaist saabunud lennuki pardal oli kaks meest ja kaks musta kasti, kuhu tavaliselt käivad kontsertidel kasutatavad võimenduskastid. Lennuk on võimeline ilma vahemaandumiseta lendama 11 000 kilomeetrit.

Üks lennuki pardal olnud meestest oli varem roheliste barettide eriüksuses teeninud Michael Taylor, kes nüüd töötab turvafirmade heaks (vt lisalugu). Teine reisija oli Liibanonis sündinud George-Antoine Zayek, kes on küll diplomeeritud gemmoloog, aga peale selle olnud korduvalt mitmesugustel operatsioonidel ja lepinguülesannete täitmisel Taylori partner.

Samal päeval kell 14.30 lahkus oma Tokyos asuvast elukohast endine autotööstuse superstaar, Nissani ja Renault’ eksjuht Carlos Ghosn, kes arreteeriti ootamatult 2018. aasta novembris süüdistatuna mitmes finantskuriteos. Ghosn oli vahepeal kinnipidamiskohast kümne miljoni dollari suuruse kautsjoni vastu vabastatud ja elas Tokyos renditud majas. Tal ei olnud lubatud sealt lahkuda kauemaks kui üheks ööpäevaks, majaust jälgiti turvakaameraga ning kui Ghosn linna peale läks, siis enamasti teda jälitati. Jaapanist lahkumine oli tal keelatud ning sisuliselt ei olnud tal võimalik ka oma perega suhelda.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto