Sisukord
Majandus
Tänane leht
08.01.2020
Eesti Statistikaameti juht sihib maailmarekordit Kõmmari alla ajanud mees end tapmises süüdi ei tunnista Kaljulaid välistab Tallinnas koostöö EKREga (2) Anneli Ammase sõbrad asutasid ajakirjanduspreemia Saksa vanahärra ei lase Eesti põgenikel unustusse vajuda (5) Harrastuskalamehed teevad Emajõel sohki Pettur võttis pool miljonit (2) Majandus Tanklad tõstsid kütuse hinnad rekordkõrgele (5) Hinnatõusuhirm ajas inimesed maastureid ostma Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni (4) Välismaa Eestlased pagevad Austraalia tulemöllu eest (2) Pariisis mälestati viie aasta möödumist Charlie Hebdo rünnakust Iraani kindrali ohvriterohkeks kujunenud matustel pilluti uusi ähvardusi (1) Bosnialase kerkimine ministriks ärritab Austria äärmuslasi (1) Hispaania sai ligi aasta kestnud segaduse järel vasakvalitsuse Arvamus Juhtkiri: nii näevadki kliimamuutused välja (9) Maarius Suviste: kes kustutab tule? (1) Vootele Päi: Trumpi kaitsmine võtab Eestilt õiguse Venemaad kritiseerida (82) Nelli Jung: hügieen päästab tänapäeva katkust (2) Erkki Bahovski: ajalooliste valede võrgus (5) Meie Eesti Aimar Altosaar: teednäitava rahvastikuga riik Aimar Altosaar: maailma rahvastiku kasv pidurdub Kultuur Puue on olemuslikult mitmetähenduslik «Pähklipureja» kõlas USAs plaksumaisi saatel Sport Epeemeeskonna OM-koha püüdmine lõpeb kuulsusetult (3) Kaarel Nurmsalu: võidumees oli stabiilne ja õigel ajal õiges kohas FIS: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga Tartu «Jõulutunnelilt» heldelt raha saanud ravikodu igale naabrile ei meeldi (2) Eili Arula: kas leiduks targem, kes annaks järele? (1) Emajõel trahvitud kalameeste hulk kasvas hüppeliselt Aadu Must: ei ole alust Monica Randa erakonnast välja heita (4) Uus aasta algas uuenenud koolimajas Vehklemisneiud ületasid teised ja tulid Eesti meistriks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sajandi põgenemine: Nissani eksjuht pages kastis Jaapanist Liibanoni

5 min lugemist
  • Eralennukile läks Carlos Ghosn suures helivõimude kastis.
  • Osakast Istanbuli lennati üle Venemaa.
  • Põgenemise korraldas endine eriväelane Michael Taylor.

Nissani eksjuht Carlos Ghosn valis saareriigist põgenemiseks aastavahetuse pühad, kui politseiuurijad ja agendid puhkavad.

Tellijale Tellijale

Pühapäeva, 29. detsembri hommikul kell 10.16 kohaliku aja järgi maandus Jaapani Osaka linna Kansai rahvusvahelisele lennuväljale eralennuk Bombardier Global Express. Dubaist saabunud lennuki pardal oli kaks meest ja kaks musta kasti, kuhu tavaliselt käivad kontsertidel kasutatavad võimenduskastid. Lennuk on võimeline ilma vahemaandumiseta lendama 11 000 kilomeetrit.

Üks lennuki pardal olnud meestest oli varem roheliste barettide eriüksuses teeninud Michael Taylor, kes nüüd töötab turvafirmade heaks (vt lisalugu). Teine reisija oli Liibanonis sündinud George-Antoine Zayek, kes on küll diplomeeritud gemmoloog, aga peale selle olnud korduvalt mitmesugustel operatsioonidel ja lepinguülesannete täitmisel Taylori partner.

Samal päeval kell 14.30 lahkus oma Tokyos asuvast elukohast endine autotööstuse superstaar, Nissani ja Renault’ eksjuht Carlos Ghosn, kes arreteeriti ootamatult 2018. aasta novembris süüdistatuna mitmes finantskuriteos. Ghosn oli vahepeal kinnipidamiskohast kümne miljoni dollari suuruse kautsjoni vastu vabastatud ja elas Tokyos renditud majas. Tal ei olnud lubatud sealt lahkuda kauemaks kui üheks ööpäevaks, majaust jälgiti turvakaameraga ning kui Ghosn linna peale läks, siis enamasti teda jälitati. Jaapanist lahkumine oli tal keelatud ning sisuliselt ei olnud tal võimalik ka oma perega suhelda.

07.01.2020 09.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto