Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
09.01.2020
Eesti Eelhoiatus päästis eestlased Iraani kättemaksust (8) Harjumaa tulevik sõidab trammis (5) Eestis lahutatakse pool abieludest 15 aastat pärast jaanuaritormi Majandus Uus ohver: listeeriaskandaal viis noore kalatööstuse pankrotti (2) Investeerimiskelmusest tuleks pangale teada anda otsekohe Nissani eksjuht lubas oma hea nime taastada Kakaotootjad plaanivad luua toorainekartelli Välismaa Eelhoiatus päästis eestlased Iraani kättemaksust (8) Ukraina lennuki huku põhjuseid Iraanis varjab saladuseloor (5) Rohelised nooled suunasid raevunud leedukad ummikutesse (5) Von der Leyen viis Johnsonile Brexiti-hoiatuse koju kätte Arvamus Juhtkiri: läänemaailma lõhe ähvardab (13) Bretty Sarapuu: eestlasedki põgenesid (9) Yana Toom: Trumpi bumerang (15) Jaak Madison: tõlgendatava õigusfilosoofia ja reaalpoliitika vahel (21) Erik Aru: lootus kiiremini rohkem tööd ära teha näib asjatu (1) Edward Lucas: Rootsi on Hiina rünnaku all – kus on liitlased? (4) Meie Eesti Kadri Tammepuu: millesse tohib surra? Psühholoog Kaia Kastepõld-Tõrs: pöördeliste sündmuste keskel ela päev korraga (1) Kadri Tammepuu: kogemuslood avavad vähihaigete muresid ja rõõme Kultuur Kultuuri kiirpilk Misantroopia meistriklass (2) Rõõmutu ja ülepakutud ahastus Oscarite nimel Sport Laskesuusafännid krimpsutavad nina, kuid koondise peatreener on rahul (2) Eesti koondise esiründaja kolib Tallinnast Washingtoni Tallinn Harjumaa tulevik sõidab trammis (5) Reis Vene hing külmetab Hiina piiri ääres Maa Elu Nädala mõte: mürk või ravim? Riigimetsast toodi ligi 10 000 jõulukuuske Ettevõtjad vaevlevad Tabria külas ajuti läbimatu riigitee ääres (6) Taimekaitsevahendite keelustamine soosib kahjurite levikut Põtru enam küttida ei või, kuid jahihooaeg kestab Spetsialistid annavad nõu: kuidas maja eluiga pikendada Rannapuura väärindab Peipsi ande Ilmajutt: järgnevus ehk pilveliikide vaheldumine, II osa Talvise tee leiab aiast ja metsast Milline jõulupuu sobib aeda istutada Iga teine muna tuleb piiri tagant Tartu Kanad jätavad linnaga hüvasti ja munevad kodutalus edasi Endise abilinnapea Semilarski kriminaalasi jõudis kohtusse Kahes vallas ületas preemia tuhande euro piiri Politoloog: Iraani ja USA vaheline sõda sõltub Trumpi järgmisest käigust (11) Artur Kuusi karikatuur: lumepõhine parlament Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ettevõtjad vaevlevad Tabria külas ajuti läbimatu riigitee ääres

4 min lugemist
Jõulude eel seiskas Pärnumaa ühistranspordikeskus bussiliikluse riigimaanteel Lepplaane ja Suigu ning Tabria vahel, sest bussijuhid keeldusid väga halvas seisukorras teel sõitmast. FOTO: 2 × Urmas Luik/pärnu Postimees

Rohkem kui 100pealist lüpsikarja kasvatava Uida talu peremees Peeter Aassalu hoiab pöialt, et piimaauto ikka taluni sõidaks, kuigi juht ütles, et kui selle teega midagi ette ei võeta, ta enam ei tule. Süveneva murekortsu põhjus on ligemale kaheksakilomeetrine riigitee Suigu teerististist Tabriani.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Mul läheb siit iga päev kolm tonni piima välja, Eestimaa piimaühistu kaudu Leetu, aga mis ma siis teen, kui auto ei tule, kallan piima kraavi? Ja kellele ma arve esitan? Valitsusele või?” küsis Pärnumaa ühe eesrindlikuma tootmistalu rajanu. „Praegu on sedasi, et kui auto kohale jõuab, siis kõigepealt tuleb luuk puhtaks pesta, et juht saaks piimavooliku välja võtta.”

Nii nagu Uida talu pererahvas, ei saa Tori valla Tabria küla elanikud oma majapidamist nagu seljakotti üle õla visata ja riigimaantee äärest ümber paikneda. Siinses Tanni-Mihkli põlistalus elab seitsmes põlvkond, Peedi talu parandab maid, Ristivälja-Kõrisoo kasvatab lilli. Need ettevõtlikud maaelu väärtustajad küsivad nagu ühest suust, miks teeb Stenbocki maja regionaalpoliitkat vaid sõnades. Küsijail on selleks põhjust rohkem kui küll.

Jõulurahu ajal, 19. detsembril seiskas Pärnumaa ühistranspordikeskus bussiliikluse riigimaanteel Lepplaane ja Suigu ning Tabria vahel, sest bussijuhid keeldusid väga halvas seisukorras teel sõitmast. Eelmisel päeval oli lõunane buss graafikust kolmveerand tundi maha jäänud, liikudes kruuskattega Tabria teel kohati vaid kiirusega 16–20 kilomeetrit tunnis. Järgmisel päeval üritas teehooldaja OÜ Lääne Teed triiki vett täis auke siluda.

08.01.2020 10.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto