L, 9.12.2023

Ettevõtjad vaevlevad Tabria külas ajuti läbimatu riigitee ääres (6)

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Jõulude eel seiskas Pärnumaa ühistranspordikeskus bussiliikluse riigimaanteel Lepplaane ja Suigu ning Tabria vahel, sest bussijuhid keeldusid väga halvas seisukorras teel sõitmast.
Jõulude eel seiskas Pärnumaa ühistranspordikeskus bussiliikluse riigimaanteel Lepplaane ja Suigu ning Tabria vahel, sest bussijuhid keeldusid väga halvas seisukorras teel sõitmast. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Rohkem kui 100pealist lüpsikarja kasvatava Uida talu peremees Peeter Aassalu hoiab pöialt, et piimaauto ikka taluni sõidaks, kuigi juht ütles, et kui selle teega midagi ette ei võeta, ta enam ei tule. Süveneva murekortsu põhjus on ligemale kaheksakilomeetrine riigitee Suigu teerististist Tabriani.

„Mul läheb siit iga päev kolm tonni piima välja, Eestimaa piimaühistu kaudu Leetu, aga mis ma siis teen, kui auto ei tule, kallan piima kraavi? Ja kellele ma arve esitan? Valitsusele või?” küsis Pärnumaa ühe eesrindlikuma tootmistalu rajanu. „Praegu on sedasi, et kui auto kohale jõuab, siis kõigepealt tuleb luuk puhtaks pesta, et juht saaks piimavooliku välja võtta.”

Nii nagu Uida talu pererahvas, ei saa Tori valla Tabria küla elanikud oma majapidamist nagu seljakotti üle õla visata ja riigimaantee äärest ümber paikneda. Siinses Tanni-Mihkli põlistalus elab seitsmes põlvkond, Peedi talu parandab maid, Ristivälja-Kõrisoo kasvatab lilli. Need ettevõtlikud maaelu väärtustajad küsivad nagu ühest suust, miks teeb Stenbocki maja regionaalpoliitkat vaid sõnades. Küsijail on selleks põhjust rohkem kui küll.

Jõulurahu ajal, 19. detsembril seiskas Pärnumaa ühistranspordikeskus bussiliikluse riigimaanteel Lepplaane ja Suigu ning Tabria vahel, sest bussijuhid keeldusid väga halvas seisukorras teel sõitmast. Eelmisel päeval oli lõunane buss graafikust kolmveerand tundi maha jäänud, liikudes kruuskattega Tabria teel kohati vaid kiirusega 16–20 kilomeetrit tunnis. Järgmisel päeval üritas teehooldaja OÜ Lääne Teed triiki vett täis auke siluda.

Kommentaarid (6)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles