Sisukord
Arter
Postimees
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil

5 min lugemist
Nagu Dakari rallil. Arteri crash test dummy sooritab traktoriga Männiku düünidel kõrberalli-väärilise hüppe. FOTO: Tairo Lutter

Tuntud traktoritootja on teinud ootamatult entusiastliku rutiinimurdja.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ajaloost on teada päris mitu brändi, mis saanud pea sünonüümseks valdkonnaga, mida nad esindavad. Kärcher, Bobcat, Brembo – need on vaid mõned näited, aga isegi nende hiidude seas paistab silma nimi John Deere. Tõsi, meie ellu jõudis peaaegu 200 aasta vanune põllumajandus- ja rasketehnika tootja võrdlemisi hiljuti – kolmekümne aasta eest müttasid me põldudel pigem Kirovetsid, Belarusid ja T40-ned. Ent teisel pool ookeani, süvaläänes, pole vist kedagi, kes ei teaks John Deere traktoreid.

Olgugi et härra Deere leivanumbriks on tõelised raskekaallased, traktorid ja kombainid, leiame nende mudelirivist ka päris pisikesi tegelasi. Jutt käib muidugi Gatoritest, ja kahe sellisega end ühel novembrikuu päeval Männiku karjääris leidsingi.

Mis imeloom see Gator üldse on? Sisuliselt on tegemist pisikeste töö- ja tarbesõidukite haruga John Deere suures perekonnas. Lihtsad, utilitaarsed ja kergesti eri ülesanneteks kohandatavad. Välimuselt nunnud ja olemuselt tragid.

Päris sellist modulaarsust, nagu seda esindasid vanad 1., 2., 3. põlve Land Roverid ja Mercedese Unimogid, Gator küll ei paku ja seetõttu vähemasti suurema majapidamise põhitraktori rolli ei sobi. Paljud väiksemad asjad saab tema turjal aga kindlasti tehtud. Eesmärgipärasusest kõneleb ka tõsiasi, et Gatorite puhul – sarnaselt kordades suuremate ja John Deere logo kandvate sugulastega – ei peeta masina kulumisarvestust mitte läbisõitu, vaid töötunde lugedes.

Aga meie ei ole tulnud Männiku karjääri proovima Gatorite töövõimet, vaid kõiki muid huvitavaid omadusi.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto