Sisukord
Arter
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks

3 min lugemist
Sõbrad või vaenlased? Helen Mirren ja Ian McKellen filmis «Osav luiskaja». FOTO: New Line Cinema, Warner Bros. Pictures

Nimekad näitlejad Helen Mirren ja Ian McKellen panevad romantilise komöödiana algavas, kuid poole pealt põnevikuks pööravas filmis «Osav luiskaja» proovile, kes suudab kelle lõpuks üle trumbata. Mängus on suured summad, isegi palju enam - elud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miks peaks küpses eas, juba tükk aega pensionipõlve pidav, ent endiselt nägus naine, kes alles aasta eest mattis abikaasa, siduma end vana mehega, kel põlv mõnikord nii kõvasti häda teeb, et ta lühikesestki trepist puhkamata üles ei saa?

Kui mõni aeg hiljem selgub, et naine, Betty McLeish (Helen Mirren), on endine Oxfordi ülikooli ajalooõppejõud, kelle südant soojendavad mõtted arengumaade aitamisest, võiks ju oletada, et ilmselt seob sellepärast, kuna esindab aristokraatlikust klassist pärit sinisilmset vasakliberaali, kes tunneb hinges kaasa teistele ja soovib teha head, isegi kui see tema enda elu raskemaks muudab.

Aga see on vale järeldus. Ehkki pealkiri «Osav luiskaja» viitab, nagu oleks enda kohta valetajaid filmis üks – ja too valetaja, nagu teeb üheselt selgeks filmi treiler, on haige põlvega Roy Courtnay (Ian McKellen), lesknaiste vilunud petja ja pangakontode tühjendaja –, on neid tegelikult kaks. Jah, too teine on Betty.

Mõlema peategelase luiskav loomus tuleb välja juba filmi avakaadrites, kui mõlemad otsivad internetis uut elukaaslast. Roy kirjutab enda iseloomustuseks, et ta ei suitseta, ise samal ajal sigaretti tõmmates. Betty kirjutab, et ta ei tarvita alkoholi, ise samal ajal pokaalist veini rüübates. Ent need on väiksed, isegi süütud valed, mis tekitavad parimal juhul eelaimduse, et algamas on romantiline komöödia.

Aga kui paljusid vaatajaid paeluks pensionipõlves inimeste romantika? Küllap väga väheseid.

Kelmikomöödia sugemetega «Osav luiskaja» liigubki esimese pooltunni jooksul pigem romantika suunas. Selle liikumise kõrgpunktiks saab hetk, kus Betty juurde elama kolinud Roy ilmub ühel õhtul naise magamistoa uksele, lastes aimata, et tal on meelel midagi sellist, mille teostumist ilmselt ükski noorem ega ka keskealine vaataja ekraanil pigem näha ei sooviks. Nonde vaatajate kergenduseks ütleb ka Betty otse, et

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto