Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.01.2020
Eesti Kohtla-Järve jätab hädalised abita (5) Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole (14) Erakondade liikmed võeti nimetamiskomiteesse (1) Maaeluminister loobus Järviku alustatud muudatustest Postimehe fotod parimate seas Registri puhastus vähendas elanike arvu 30 000 võrra Majandus Eksministrite suhtemajas lõhnab OÜtamise järele (9) Läänemerel muutuseta: Eckerö tõuseb, Viking langeb, Tallink tammub paigal «Juba homme õhtuks saate oma tulu!» Välismaa Lennukatastroofi uurijad ei välista raketirünnakut Ebaseaduslik ränne Euroopasse kahanes jätkuvalt Kristi Raik: ELi Venemaa-poliitika astub uude aastakümnesse ilma ühise suunata (2) Iraan heidutab vastaseid võimsa raketiarsenaliga (18) Mali unistab riigi uhkuseks olnud rongiliini taastamisest Arvamus Juhtkiri: eakad, keda siiski saab aidata (5) Aimar Altosaar: seitsmes küüditamine (4) Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest (7) Agris Peedu: kindlustust ravivea vastu vajab nii patsient kui ka arst Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha (4) Lauri Raid: majanduse puidust alustala (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: Rail Balticu pool kliimarehkendust (3) Mihkel Kangur: viies kiri ja Rail Balticu vastamata küsimused (5) Rail Baltic: avalik kiri riigikogule ja vabariigi valitsusele (11) Taavi Aas: Rail Baltic suunab transpordi maanteelt raudteele (20) Kultuur Koletis on alati meiega Kuldgloobusi pälvinud meisterlik sõjavaatemäng Sport Pentsik küsimus: kes üldse on treener? Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas? Napp kaotus, mis kergitas lootusi Tartu Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig Lennukid on täis, lisalennud silmapiiril Vallad meelitavad uusi elanikke preemiatega Kas kogu tõde Peedu ravikodust? Küsimused ja vastused Näitleja Kristjan Lüüs käib kunsti nimel jõusaalis Kolm Tartumaa meest hoiavad spordis lippu kõrgel Vahur Afanasjev: linnakirjaniku stipendium andis elamiseks südamerahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest

3 min lugemist
Kai Rimmel. FOTO: Erakogu

Muinsuskaitsealust Linnamäe hüdroelektrijaama lõhedele ohverdades teeme vähikäiku taastuvenergia tootmises ning kaotame unikaalse mälestise, kirjutab riigikogu liige Kai Rimmel (EKRE).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jägala jõel Linnamäe hüdroelektrijaama paisu taga põrkuvad lahendamatuna näivas konfliktis huvid, millest igaühel eraldi vaadelduna on Eesti tuleviku jaoks suunda näitav roll. Valitsus peab nüüd otsustama, kas tulla vastu kalakaitsjate soovile lasta alla Linnamäe paisjärv, et mitme tööstusettevõtte veereservuaarina toimivast veekogust saaks lõheliste kudemispaik, või säilitada kultuurimälestiseks kuulutatud elektrijaam ja Jõelähtme elanike harjumuspärane elukeskkond.

Euroopa Liidu mullune raport näitas, et Eesti tõusis koos oma Balti naabritega nende riikide juhtgruppi, kes juba mullu saavutasid rohelise energia tootmises 2020. aasta eesmärgid. Tegemist on hoidmist vääriva saavutusega, sest esimest korda pärast taasiseseisvumist oleme liitumas Euroopa energiasüsteemidega, lahkudes Nõukogude Liidu huvides loodud BRELLi elektrivõrgust.

Ajal, kui muretseme Eesti energiajulgeoleku pärast, vähendame kliimaeesmärkide nimel drastiliselt põlevkivielektri tootmist, mis on juba seadnud küsimärgi alla Eesti võime ennast ise elektriga varustada. Viimasel ajal levima hakanud mulje, et energiaallikate väljavahetamine käib lihtsalt ja taastuvenergiaressursid on ammendamatud, kuulub ekslike hulka. Me peame oma sammud väga täpselt läbi kaaluma, et mitte põhjustada asjatuid kulutusi või isegi suurt kahju.

Ajal, kui kliimaneutraalse majanduse poole püüdlemine mõjutab meid üha tugevamalt, oleks sada aastat tagasi ehitatud ning tänapäevalgi 2000 perele elektrienergiat tootva Linnamäe elektrijaama sulgemine selgelt keskkonnavaenulik tegu. Samuti mõjuks see kilplasliku sammuna, kui meenutame, kuidas oktoobritorm sundis Võrumaa inimesi ja ettevõtjad otsima varugeneraatoreid, sest üks lendu läinud katus jättis paljud elektrita. Tänu Jägala jõel asuvatele hüdroelektrijaamadele on meil võimsad generaatorid, mis kriisiolukorras suudavad hoida töös mitte üksnes Jõelähtme valda, vaid ka Tallinna haiglaid ja elutähtsaid teenuseid.

09.01.2020 11.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto