Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (14) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (7) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (15) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (25) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (17) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (13) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha

3 min lugemist
Andres Herkel FOTO: Mihkel Maripuu FOTO: Mihkel Maripuu

Esimene eeldus, et demokraatlikud riigid saaksid kasvava autoritaarsusega rinda pista, on see, et nad ise käituksid endiselt demokraatlike riikidena, järgides väärtusi ja rahvusvahelist õigust, kirjutab kolumnist Andres Herkel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Seoses ÜRO Julgeolekunõukogusse kuulumisega on Eesti roll maailmapoliitikas suurem kui enne. Ühendriikide ja Iraani konflikt näitas meile kiirelt, et eesseisvad probleemid pole lihtsate killast.

Me ei saa lähtuda üksnes sellest, kuhu me kuulume, vaid peame silmas pidama rahvusvahelise õiguse ja humanistlike väärtuste põhimõtteid. Ent kuidas käitume siis, kui meie peamine liitlasriik neid väärtuspõhimõtteid eirab? Liitlassuhe ei tähenda ju, et oleme alati ja kõiges samal seisukohal või kiidame heaks kõik suure liitlase otsused. Selline «idioodikonsensus» ei kuulu demokraatlikku maailma.

Ühendriikide rolli vähenemine Lähis-Idas ei ole meie huvides. Kui seni on Ühendriikide sekkumist kriisikolletes õigustanud liberaalsete väärtuste kaitse, valmisolek hoida inimeste elusid ja edendada inimõigusi, siis nüüd on olukord hapram. Sügisel andis Donald Trump ÜROs kõneledes mõista, et üleilmse rahuvalvaja rollist on kavas loobuda. Tõsi, autoritaarsed riigid on ameeriklaste rahu- ja demokraatiamissiooni alati pidanud geopoliitiliste huvide jätkamiseks teiste vahenditega. Siiski on vabaduse ja inimõiguste kaitse andnud sekkumistele olulise õigustuse.

Kas droonirünnak kindral Soleimanile oli taktikaline viga või kaitseõiguse liiga lai tõlgendamine? Või ehk hoopis karm käik, mille järel mõlemad pooled tagasi tõmbuvad? Tahaks loota viimast. Tõsiasi on siiski see, et rünnak tugevdas läänevastaseid meeleolusid. Iraan on suur maa, kus pole puudunud ka lääneorientatsiooniga vastasrind. Mida küsitavamaid meetodeid Ühendriigid ja ta liitlased kasutavad, seda suurem karuteene oleks see Iraani läänemeelsetele.

19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto