Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig

1 min lugemist
Assar Jõgar FOTO: Sille Annuk

Mind üllatas riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ettepanek suurendada riigikogu töötajate arvu 101 inimese võrra. See on märkimisväärne kulu Eesti maksumaksjale olukorras, kus investeeringuid ja lisatuge vajavad pealinnast kaugele jäävad piirkonnad.

Üldises plaanis on kahetsusväärne, et riigiaparaadi niigi suurt töötajate hulka (mõeldes eelkõige ametnikele) soovitakse suurendada. Minu kui eraettevõtja nägemus oleks hoopiski teisesuunaline. Pikka aega on käinud diskussioon selle üle, et meil on tööhõivesse vaja juurde tööealisi inimesi. Kas poleks ehk mõttekam minna seda teed, et korraldada riigi poolt väljaõpe ning suunata riigisektorist inimesi hoopiski erasektorisse?

101 nõuniku palkamine ja poliitikute kasvulava loomine Toompeal ei aita kuidagi parandada nende kümnete tuhandete inimeste olukorda, kes elavad suhtelises vaesuses.

EKRE on end algusest peale esitlenud erakonnana, kes peaks seisma tavalise Eesti inimese eest. See on ka põhjus, miks neid on saatnud edu just nimelt piirkondades, mis jäävad suurematest keskustest eemale. Pärast kolmveerand aastat valitsuses on aga juba märgata seisukohtade muutumist. Varem on nii isa ja poeg Helmed kui ka Põlluaas olnud vastu poliitiliste ametikohtade arvu suurendamisele. Igale riigikogu liikmele abi palkamise kohta on Martin Helme lausa öelnud, et riigikogu liige peaks seaduste lugemisega ise hakkama saama. Pärast vähem kui aastat valitsuses leitakse aga, et niigi pingelises riigieelarve olukorras oleks vaja hakata paisutama poliitilist ametkonda Toompea koridorides.

Kuskil on toimunud selge prioriteetide nihe. 101 nõuniku palkamine ja poliitikute kasvulava loomine Toompeal ei aita kuidagi parandada nende kümnete tuhandete inimeste olukorda, kes elavad suhtelises vaesuses. Samuti ei aita see kokku hoida kulusid, mida saaks kasutada hoopis arstiabi kättesaadavuse parandamiseks või minugipoolest kasvõi paljuräägitud sisekaitsereservi loomiseks. EKRE mehed Toompeal, tuletage nüüd meelde, milliste lubadustega te rahvalt mandaadi saite, ning asuge neid ellu viima.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto