Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.01.2020
Eesti Kohtla-Järve jätab hädalised abita (5) Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole (14) Erakondade liikmed võeti nimetamiskomiteesse (1) Maaeluminister loobus Järviku alustatud muudatustest Postimehe fotod parimate seas Registri puhastus vähendas elanike arvu 30 000 võrra Majandus Eksministrite suhtemajas lõhnab OÜtamise järele (9) Läänemerel muutuseta: Eckerö tõuseb, Viking langeb, Tallink tammub paigal «Juba homme õhtuks saate oma tulu!» Välismaa Lennukatastroofi uurijad ei välista raketirünnakut Ebaseaduslik ränne Euroopasse kahanes jätkuvalt Kristi Raik: ELi Venemaa-poliitika astub uude aastakümnesse ilma ühise suunata (2) Iraan heidutab vastaseid võimsa raketiarsenaliga (18) Mali unistab riigi uhkuseks olnud rongiliini taastamisest Arvamus Juhtkiri: eakad, keda siiski saab aidata (5) Aimar Altosaar: seitsmes küüditamine (4) Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest (7) Agris Peedu: kindlustust ravivea vastu vajab nii patsient kui ka arst Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha (4) Lauri Raid: majanduse puidust alustala (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: Rail Balticu pool kliimarehkendust (3) Mihkel Kangur: viies kiri ja Rail Balticu vastamata küsimused (5) Rail Baltic: avalik kiri riigikogule ja vabariigi valitsusele (11) Taavi Aas: Rail Baltic suunab transpordi maanteelt raudteele (20) Kultuur Koletis on alati meiega Kuldgloobusi pälvinud meisterlik sõjavaatemäng Sport Pentsik küsimus: kes üldse on treener? Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas? Napp kaotus, mis kergitas lootusi Tartu Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig Lennukid on täis, lisalennud silmapiiril Vallad meelitavad uusi elanikke preemiatega Kas kogu tõde Peedu ravikodust? Küsimused ja vastused Näitleja Kristjan Lüüs käib kunsti nimel jõusaalis Kolm Tartumaa meest hoiavad spordis lippu kõrgel Vahur Afanasjev: linnakirjaniku stipendium andis elamiseks südamerahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig

1 min lugemist
Assar Jõgar FOTO: Sille Annuk

Mind üllatas riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ettepanek suurendada riigikogu töötajate arvu 101 inimese võrra. See on märkimisväärne kulu Eesti maksumaksjale olukorras, kus investeeringuid ja lisatuge vajavad pealinnast kaugele jäävad piirkonnad.

Üldises plaanis on kahetsusväärne, et riigiaparaadi niigi suurt töötajate hulka (mõeldes eelkõige ametnikele) soovitakse suurendada. Minu kui eraettevõtja nägemus oleks hoopiski teisesuunaline. Pikka aega on käinud diskussioon selle üle, et meil on tööhõivesse vaja juurde tööealisi inimesi. Kas poleks ehk mõttekam minna seda teed, et korraldada riigi poolt väljaõpe ning suunata riigisektorist inimesi hoopiski erasektorisse?

101 nõuniku palkamine ja poliitikute kasvulava loomine Toompeal ei aita kuidagi parandada nende kümnete tuhandete inimeste olukorda, kes elavad suhtelises vaesuses.

EKRE on end algusest peale esitlenud erakonnana, kes peaks seisma tavalise Eesti inimese eest. See on ka põhjus, miks neid on saatnud edu just nimelt piirkondades, mis jäävad suurematest keskustest eemale. Pärast kolmveerand aastat valitsuses on aga juba märgata seisukohtade muutumist. Varem on nii isa ja poeg Helmed kui ka Põlluaas olnud vastu poliitiliste ametikohtade arvu suurendamisele. Igale riigikogu liikmele abi palkamise kohta on Martin Helme lausa öelnud, et riigikogu liige peaks seaduste lugemisega ise hakkama saama. Pärast vähem kui aastat valitsuses leitakse aga, et niigi pingelises riigieelarve olukorras oleks vaja hakata paisutama poliitilist ametkonda Toompea koridorides.

Kuskil on toimunud selge prioriteetide nihe. 101 nõuniku palkamine ja poliitikute kasvulava loomine Toompeal ei aita kuidagi parandada nende kümnete tuhandete inimeste olukorda, kes elavad suhtelises vaesuses. Samuti ei aita see kokku hoida kulusid, mida saaks kasutada hoopis arstiabi kättesaadavuse parandamiseks või minugipoolest kasvõi paljuräägitud sisekaitsereservi loomiseks. EKRE mehed Toompeal, tuletage nüüd meelde, milliste lubadustega te rahvalt mandaadi saite, ning asuge neid ellu viima.

Seotud lood
09.01.2020 11.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto