Sisukord
Sport
Tänane leht
10.01.2020
Eesti Kohtla-Järve jätab hädalised abita (5) Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole (14) Erakondade liikmed võeti nimetamiskomiteesse (1) Maaeluminister loobus Järviku alustatud muudatustest Postimehe fotod parimate seas Registri puhastus vähendas elanike arvu 30 000 võrra Majandus Eksministrite suhtemajas lõhnab OÜtamise järele (9) Läänemerel muutuseta: Eckerö tõuseb, Viking langeb, Tallink tammub paigal «Juba homme õhtuks saate oma tulu!» Välismaa Lennukatastroofi uurijad ei välista raketirünnakut Ebaseaduslik ränne Euroopasse kahanes jätkuvalt Kristi Raik: ELi Venemaa-poliitika astub uude aastakümnesse ilma ühise suunata (2) Iraan heidutab vastaseid võimsa raketiarsenaliga (18) Mali unistab riigi uhkuseks olnud rongiliini taastamisest Arvamus Juhtkiri: eakad, keda siiski saab aidata (5) Aimar Altosaar: seitsmes küüditamine (4) Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest (7) Agris Peedu: kindlustust ravivea vastu vajab nii patsient kui ka arst Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha (4) Lauri Raid: majanduse puidust alustala (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: Rail Balticu pool kliimarehkendust (3) Mihkel Kangur: viies kiri ja Rail Balticu vastamata küsimused (5) Rail Baltic: avalik kiri riigikogule ja vabariigi valitsusele (11) Taavi Aas: Rail Baltic suunab transpordi maanteelt raudteele (20) Kultuur Koletis on alati meiega Kuldgloobusi pälvinud meisterlik sõjavaatemäng Sport Pentsik küsimus: kes üldse on treener? Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas? Napp kaotus, mis kergitas lootusi Tartu Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig Lennukid on täis, lisalennud silmapiiril Vallad meelitavad uusi elanikke preemiatega Kas kogu tõde Peedu ravikodust? Küsimused ja vastused Näitleja Kristjan Lüüs käib kunsti nimel jõusaalis Kolm Tartumaa meest hoiavad spordis lippu kõrgel Vahur Afanasjev: linnakirjaniku stipendium andis elamiseks südamerahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas?

2 min lugemist
Hooaja teise poole peab Rakvere Tarvas läbi ajama Rain Veidemanita (palliga) FOTO: Ain Liiva

Eesti-Läti korvpalliliigas on hooaja keskpunkt ületatud ning alustatud teise ringi mängudega. Põnevaim ja olulisim heitlus käib koha eest kaheksa parema hulgas, mis tagab pääsu kevadisse play-off’i.

Seni on esikaheksa naaberrahvaste vahel jagunenud vennalikult: paremate hulka kuulub võrdselt neli Eesti ja neli Läti klubi. Ometi on Maarjamaa klubide olukord võrdlemisi habras ning pilt võib paari mängu järel kardinaalselt muutuda.

Neljast edasipääsukohal paiknevast Eesti klubist saab end kindlana tunda ainult valitsev Eesti meister Kalev/Cramo, kes 13 võidu ja kahe kaotusega on turvalisel kolmandal kohal. Kõikidel teistel meie klubidel seisab ees armutu lahing Läti keskmike ja koduste konkurentidega, et kevadistel mängudel mitte kõrvaltvaatajaks jääda.

Teistest mõnevõrra parem seis on kuuendal positsioonil paikneval Rapla meeskonnal, kes hiljuti Ljepajast magusa võiduga naasis ning oma positsiooni tugevalt parandas. Lätist saadud triumf viis Rapla kahe võidu kaugusele tabeli tagumisest poolest, kus seis püsib ülitihe: seitsmendal kohal asetsevat Rakevere Tarvast lahutab 14. positsioonil paiknevast Ljepajast vaid kaks võitu.

Hooaja teise poole suurim küsimärk seisabki ilmselt üle ootuste hästi alustanud Tarva kohal. Esiliigast eliitseltskonda tõusnud Lääne-Virumaa lipulaevast lahkus detsembris senine liider Rain Veidemann (pildil), mis on jätnud meeskonda tühimiku. Liidri puudumisel on kaotatud viimased kaks mängu ning olukord muutunud ärevaks. Seitsmendal kohal paikneva Tarva ja kaheksandal kohal oleva Pärnu play-off-kohti himustavad nii mullune Eesti meistrivõistluste hõbe Tallinna Kalev/TLÜ, hiljuti Gert Kullamäe teenetest loobunud Taltech kui ka Tartu Ülikool. Ära ei saa unustada ka Läti tagumise otsa võistkondi, kes paari õnnestumise järel Eesti meeskondade elu väga kibedaks võivad muuta. Edasipääsulootused on minetanud vaid Valga-Valka võistkond, kes kaotanud kõik 15 mängu.

Hooaja teine pool tuleb igal juhul põnev, sest lähiajal on ilmselt oodata ka väiksemat võidurelvastumist. Mängijate üleminekuaken sulgub alles veebruari lõpus.

Seotud lood
09.01.2020 11.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto