E, 26.09.2022

Napp kaotus, mis kergitas lootusi

Karl-Joosep Küngas
Napp kaotus, mis kergitas lootusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit pidi kaks tundi ja kolm minutit kestnud kohtumise järel siiski tunnistama vastase paremust. 
Anett Kontaveit pidi kaks tundi ja kolm minutit kestnud kohtumise järel siiski tunnistama vastase paremust. Foto: PATRICK HAMILTON/AFP

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit näitas eile mängu, millega õigustas enda kuulumist maailma kõige kõrgemasse tippu. Austraalia lõunaosas toimuva Brisbane’i tenniseturniiri kaheksandikfinaalis kohtus ta maailma üheksanda reketi Kiki Bertensiga.

Ühepoolne algus

Esimene sett kuulus täielikult hollandlannale. 35 minutit kestnud avasetis tegi Bertens ainult ühe lihtvea, mis on sellise tasemel harv nähtus. Peale kõige muu võitis ta oma esimeselt servilt kõik 13 alustatud punkti ning ka teiselt servilt õnnestus eestlannal kätte saada ainult kaks. Seega võitis hollandlanna 89 protsenti oma pallingu punktidest ja sai veenva 6:3 avavõidu.

Esimesest ehmatusest üle saanud Kontaveit suutis järgnevas setis leida lisakäigu, millega mängus initsiatiivi haaras. Järjepanu lõi eestlanna löögid punktiks ja teenis nõnda viis murdevõimalust, millest realiseeris koguni kolm. Teises setis andis Bertens järele eelkõige teisel servil, sest 18 punktist võitis hollandlanna ainult viis. Kogu teine sett käis Kontaveidi taktikepi all ning 6:2 setivõiduga läks kohtumine otsustavasse kolmandasse setti.

Viimane sett oli täielik närvide mäng. Mõlemad mängijad näitasid suurepärast servikindlust ja kõik näis minevat kiire lõppmängu poole. Seisul 2:2 oli Kontaveidil kasutada kolmanda seti ainus murdevõimalus, kuid hea esimene palling päästis taas hollandlanna.

Saatuslik kotkasilm

Seisul 5:6 läks Kontaveit servima selg vastu seina. Tal tuli kindlasti oma servigeimi hoida, sest vastasel juhul kuulunuks võit Bertensile.

Kahjuks oli õnn seekord just hollandlanna poolel, mitu võrdset pallivahetust kuulusid just talle.

Eksisin tähtsatel hetkedel, mida soovinuks tagasi vaadates parandada, aga tennis on kord selline.

Anett Kontaveit

Bertens võitles välja kaks matšpalli, millest esimese suutis Kontaveit päästa. Teine pallivahetus lõppes esialgu Kontaveidi punktivõiduga, kuid Bertens kasutas oma viimast kotkasilma ehk videokorduse vaatamist ja sealt selgus, et eestlanna löök lendas napilt väljakult välja, ning matšivõit kuulus maailma üheksandale reketile.

«Eksisin tähtsatel hetkedel, mida soovinuks tagasi vaadates parandada, aga tennis on kord selline,» arvas Kontaveit. «See oli selline noateral kohtumine, mis võis mõlemale poole kukkuda. Bertensile tõi edu tema suurepärane serv.»

Kontaveit väga pettunud polnud, sest tegemist oli ikkagi tagasitulekuturniiriga. Viimati osales Kontaveit tenniseturniiril 2019. aasta augustis USA lahtistel meistrivõistlustel. «Raske mäng ja üldiselt ei olnud halb kohtumine, eriti arvestades, et tegemist oli alles teise vastasseisuga tänavusel hooajal. Aga muidugi polnud hea kaotada,» rääkis Kontaveit pärast kohtumist.

Tegemist oli eestlanna esimese suurema turniiriga tänavusel hooajal ja pikk teekond on veel ees. Olgugi et Austraaliat laastavad praegu suured maastikupõlengud, jätkub WTA-karussell just maakera kuklapoolel. Seega on Kontaveit taas võistlustules juba järgmisel nädalal. «Austraalias mängin veel kaks turniiri. Esmalt sõidan Adelaide’i WTA turniirile ja seejärel ootab mind ees aasta esimene suure slämmi turniir Melbourne’is (Austraalia lahtised meistrivõistlused – toim). Täna mängisin maailma esikümnemängija vastu suurel peaväljakul hea mängu ja vaatamata kaotusele pole midagi veel katki,» jäi Kontaveit positiivseks.

Adelaide’i WTA turniir algab juba 12. jaanuaril ning kestab kuni 18. jaanuarini. Aasta esimese suure slämmi turniiriga ehk Austraalia lahtiste meistrivõistlustega alustatakse 20. jaanuaril ning Kontaveit kuulub mõlemas kindlalt põhitabelisse.

Märksõnad
Tagasi üles