Sisukord
Sport
Tänane leht
10.01.2020
Eesti Kohtla-Järve jätab hädalised abita (5) Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole (14) Erakondade liikmed võeti nimetamiskomiteesse (1) Maaeluminister loobus Järviku alustatud muudatustest Postimehe fotod parimate seas Registri puhastus vähendas elanike arvu 30 000 võrra Majandus Eksministrite suhtemajas lõhnab OÜtamise järele (9) Läänemerel muutuseta: Eckerö tõuseb, Viking langeb, Tallink tammub paigal «Juba homme õhtuks saate oma tulu!» Välismaa Lennukatastroofi uurijad ei välista raketirünnakut Ebaseaduslik ränne Euroopasse kahanes jätkuvalt Kristi Raik: ELi Venemaa-poliitika astub uude aastakümnesse ilma ühise suunata (2) Iraan heidutab vastaseid võimsa raketiarsenaliga (18) Mali unistab riigi uhkuseks olnud rongiliini taastamisest Arvamus Juhtkiri: eakad, keda siiski saab aidata (5) Aimar Altosaar: seitsmes küüditamine (4) Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest (7) Agris Peedu: kindlustust ravivea vastu vajab nii patsient kui ka arst Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha (4) Lauri Raid: majanduse puidust alustala (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: Rail Balticu pool kliimarehkendust (3) Mihkel Kangur: viies kiri ja Rail Balticu vastamata küsimused (5) Rail Baltic: avalik kiri riigikogule ja vabariigi valitsusele (11) Taavi Aas: Rail Baltic suunab transpordi maanteelt raudteele (20) Kultuur Koletis on alati meiega Kuldgloobusi pälvinud meisterlik sõjavaatemäng Sport Pentsik küsimus: kes üldse on treener? Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas? Napp kaotus, mis kergitas lootusi Tartu Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig Lennukid on täis, lisalennud silmapiiril Vallad meelitavad uusi elanikke preemiatega Kas kogu tõde Peedu ravikodust? Küsimused ja vastused Näitleja Kristjan Lüüs käib kunsti nimel jõusaalis Kolm Tartumaa meest hoiavad spordis lippu kõrgel Vahur Afanasjev: linnakirjaniku stipendium andis elamiseks südamerahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Napp kaotus, mis kergitas lootusi

2 min lugemist
Anett Kontaveit pidi kaks tundi ja kolm minutit kestnud kohtumise järel siiski tunnistama vastase paremust.  FOTO: PATRICK HAMILTON/AFP

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit näitas eile mängu, millega õigustas enda kuulumist maailma kõige kõrgemasse tippu. Austraalia lõunaosas toimuva Brisbane’i tenniseturniiri kaheksandikfinaalis kohtus ta maailma üheksanda reketi Kiki Bertensiga.

Ühepoolne algus

Esimene sett kuulus täielikult hollandlannale. 35 minutit kestnud avasetis tegi Bertens ainult ühe lihtvea, mis on sellise tasemel harv nähtus. Peale kõige muu võitis ta oma esimeselt servilt kõik 13 alustatud punkti ning ka teiselt servilt õnnestus eestlannal kätte saada ainult kaks. Seega võitis hollandlanna 89 protsenti oma pallingu punktidest ja sai veenva 6:3 avavõidu.

Esimesest ehmatusest üle saanud Kontaveit suutis järgnevas setis leida lisakäigu, millega mängus initsiatiivi haaras. Järjepanu lõi eestlanna löögid punktiks ja teenis nõnda viis murdevõimalust, millest realiseeris koguni kolm. Teises setis andis Bertens järele eelkõige teisel servil, sest 18 punktist võitis hollandlanna ainult viis. Kogu teine sett käis Kontaveidi taktikepi all ning 6:2 setivõiduga läks kohtumine otsustavasse kolmandasse setti.

Viimane sett oli täielik närvide mäng. Mõlemad mängijad näitasid suurepärast servikindlust ja kõik näis minevat kiire lõppmängu poole. Seisul 2:2 oli Kontaveidil kasutada kolmanda seti ainus murdevõimalus, kuid hea esimene palling päästis taas hollandlanna.

Saatuslik kotkasilm

Seisul 5:6 läks Kontaveit servima selg vastu seina. Tal tuli kindlasti oma servigeimi hoida, sest vastasel juhul kuulunuks võit Bertensile.

Kahjuks oli õnn seekord just hollandlanna poolel, mitu võrdset pallivahetust kuulusid just talle.

Eksisin tähtsatel hetkedel, mida soovinuks tagasi vaadates parandada, aga tennis on kord selline.

Anett Kontaveit

Bertens võitles välja kaks matšpalli, millest esimese suutis Kontaveit päästa. Teine pallivahetus lõppes esialgu Kontaveidi punktivõiduga, kuid Bertens kasutas oma viimast kotkasilma ehk videokorduse vaatamist ja sealt selgus, et eestlanna löök lendas napilt väljakult välja, ning matšivõit kuulus maailma üheksandale reketile.

«Eksisin tähtsatel hetkedel, mida soovinuks tagasi vaadates parandada, aga tennis on kord selline,» arvas Kontaveit. «See oli selline noateral kohtumine, mis võis mõlemale poole kukkuda. Bertensile tõi edu tema suurepärane serv.»

Kontaveit väga pettunud polnud, sest tegemist oli ikkagi tagasitulekuturniiriga. Viimati osales Kontaveit tenniseturniiril 2019. aasta augustis USA lahtistel meistrivõistlustel. «Raske mäng ja üldiselt ei olnud halb kohtumine, eriti arvestades, et tegemist oli alles teise vastasseisuga tänavusel hooajal. Aga muidugi polnud hea kaotada,» rääkis Kontaveit pärast kohtumist.

Tegemist oli eestlanna esimese suurema turniiriga tänavusel hooajal ja pikk teekond on veel ees. Olgugi et Austraaliat laastavad praegu suured maastikupõlengud, jätkub WTA-karussell just maakera kuklapoolel. Seega on Kontaveit taas võistlustules juba järgmisel nädalal. «Austraalias mängin veel kaks turniiri. Esmalt sõidan Adelaide’i WTA turniirile ja seejärel ootab mind ees aasta esimene suure slämmi turniir Melbourne’is (Austraalia lahtised meistrivõistlused – toim). Täna mängisin maailma esikümnemängija vastu suurel peaväljakul hea mängu ja vaatamata kaotusele pole midagi veel katki,» jäi Kontaveit positiivseks.

Adelaide’i WTA turniir algab juba 12. jaanuaril ning kestab kuni 18. jaanuarini. Aasta esimese suure slämmi turniiriga ehk Austraalia lahtiste meistrivõistlustega alustatakse 20. jaanuaril ning Kontaveit kuulub mõlemas kindlalt põhitabelisse.

Seotud lood
09.01.2020 11.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto