Sisukord
Eesti
Tänane leht
10.01.2020
Eesti Kohtla-Järve jätab hädalised abita (5) Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole (14) Erakondade liikmed võeti nimetamiskomiteesse (1) Maaeluminister loobus Järviku alustatud muudatustest Postimehe fotod parimate seas Registri puhastus vähendas elanike arvu 30 000 võrra Majandus Eksministrite suhtemajas lõhnab OÜtamise järele (9) Läänemerel muutuseta: Eckerö tõuseb, Viking langeb, Tallink tammub paigal «Juba homme õhtuks saate oma tulu!» Välismaa Lennukatastroofi uurijad ei välista raketirünnakut Ebaseaduslik ränne Euroopasse kahanes jätkuvalt Kristi Raik: ELi Venemaa-poliitika astub uude aastakümnesse ilma ühise suunata (2) Iraan heidutab vastaseid võimsa raketiarsenaliga (18) Mali unistab riigi uhkuseks olnud rongiliini taastamisest Arvamus Juhtkiri: eakad, keda siiski saab aidata (5) Aimar Altosaar: seitsmes küüditamine (4) Kai Rimmel: sada kala elektrijaama eest (7) Agris Peedu: kindlustust ravivea vastu vajab nii patsient kui ka arst Andres Herkel: aeg sõnad väärtustest teoks teha (4) Lauri Raid: majanduse puidust alustala (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: Rail Balticu pool kliimarehkendust (3) Mihkel Kangur: viies kiri ja Rail Balticu vastamata küsimused (5) Rail Baltic: avalik kiri riigikogule ja vabariigi valitsusele (11) Taavi Aas: Rail Baltic suunab transpordi maanteelt raudteele (20) Kultuur Koletis on alati meiega Kuldgloobusi pälvinud meisterlik sõjavaatemäng Sport Pentsik küsimus: kes üldse on treener? Vahekokkuvõte – mis toimub koduses korvpalliliigas? Napp kaotus, mis kergitas lootusi Tartu Assar Jõgar: 101 uut ametnikku on Eestile liig Lennukid on täis, lisalennud silmapiiril Vallad meelitavad uusi elanikke preemiatega Kas kogu tõde Peedu ravikodust? Küsimused ja vastused Näitleja Kristjan Lüüs käib kunsti nimel jõusaalis Kolm Tartumaa meest hoiavad spordis lippu kõrgel Vahur Afanasjev: linnakirjaniku stipendium andis elamiseks südamerahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parmas: minu tööpraktikas prokuratuuri kallutatuse näiteid pole

2 min lugemist
Andres Parmas FOTO: Justiitsministeerium

Valitsus kinnitas eile ametisse peaprokurör Andres Parmase, kelle sõnul ei ole tal tuua näiteid, kus prokuratuur oleks tegutsenud kallutatult või erapoolikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millised hakkavad olema teie prioriteedid peaprokurörina? Mida saaks prokuratuuris senisest paremini teha?

Minu prioriteedid on eeskätt paika pandud siseministri ja justiitsministri omavahel kokku lepitud prioriteetides, nn Laulasmaa prioriteedid, seonduvad need kriminaaltulu parema jälitamise, kättesaamisega, raskete organiseeritud kuritegude vastase võitlusega, lähisuhtevägivalla, alaealiste suhtes toime pandud kuritegevusega – need asjad on peaprokuröri jaoks ministrite tasemel juba enne paika pandud.

Prokuratuurile on ette heidetud liiga pikki menetlustähtaegu ja andmete lekitamist avalikkusesse, mis lööb kahtlustatavad risti juba enne kohut. Kas nendel etteheidetel on alust?

Siin on mitu etteheidet välja toodud. Mis puudutab pikki menetlusaegu, siis siin ei saa rääkida prokuratuuri ainusüüst, vaid kriminaaljustiitssüsteem on tervik, mis algab uurimisasutustega ja lõppeb kohtuga, igas etapis on esinenud tõkkeid ja takistusi, mida on püütud ka kõrvaldada. Tulemust on näha, Eestis kulgevad kriminaalmenetlused keskmiselt kiiresti ja tulemuslikult.

Mina ei tea selliseid juhtumeid, kus prokuratuur oleks infot lekitanud. Kui on tekkinud kahtlustused, tahan kindlasti nende asjaoludega tutvuda, aga võimalik, et me peaksime selles osas olema veidi reserveeritumad, eeskätt just silmas pidades süütuse presumptsiooni, et mitte menetluse algetapis inimestele silte külge riputada.

09.01.2020 11.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto