Sisukord
AK
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi

2 min lugemist
Multiinstrumentalist ja produtsent Misha Panfilovi diskograafia on pikk ja kirju. FOTO: Katerina Rothberg

Märkimisväärselt produktiivse Misha Panfilovi mulluse aasta lõpul ilmunud „Heli maagia” on õhuline, karge ja soe maalähedane kosmoseihalusalbum. Igal ajastul on oma helid ja artistid, kes suudavad muusikalise keele kaudu edasi anda ajastu vaimu. Ühest küljest on nad ise mõjutatud ühiskonnast, teiselt poolt mõjutavad ühiskonda. Alati ei pea kõik muidugi nii lihtne olema, eriti tagantjärele võib alati omistada või leida märgilisi tähendusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud sajandi kaheksakümnendate hakul näis kosmos põhimõtteliselt käeulatuses olevat, võõraste planeetide koloniseerimine ja kontaktid teiste eluvormidega tundusid vaid päevade küsimus. Tulevik oli kohe nurga taga. Kuna eluga maal oli, nagu oli, siis vähemasti taevast loodeti saada tuge ja häid sõnumeid. Kosmilise ruumi kraapiv globaalne ihalus jõudis ka omaaegsesse nõukogude popkultuuri ning selles tuules sündisid suurepärased ja suisa geniaalsed asjad. 1979 valmis Tallinnfilmis „Hukkunud Alpinisti hotell“ koos Sven Grünbergi vaimustava heliribaga, paar aastat hiljem jõudis miljonite televaatajateni Nõukogude Liidu esimene täispikk animafilm, kosmoseseiklus „Kolmanda planeedi saladus“ koos Aleksander Zatsepini loodud vapustava muusikaga.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto