Sisukord
Kliima
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse

9 min lugemist
  • Taastumatute ressursside kasutamist ei osata adekvaatselt hinnata.
  • Maapõuest jätkusuutlikult ressursside ammutamine pole põhimõtteliselt võimalik.
  • Kliima võiks olla argument, mis toob keskkonnahädad igaühe tagaõuele.
Kriitiliselt ohustatud Sumatra orangutan. Eluslooduse pakutavad teenused, näiteks süsiniku sidumise, saab kaasata ökoloogilise jalajälje valemisse, ent väljasurevad liigid on taastumatu loodusvara ja need jäävad valemist välja. FOTO: Chesteri loomaaed/Scanpix

On võimatu välja arvutada taastumatute loodusvarade hinda – sest neid lihtsalt ei ole võimalik kuskilt juurde osta – ja nii jäävad need arvutustest üldse välja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida mina siin üldse kobisen!» Hea sõber Mari lööb lehe lauale: «Mina lähen nagunii põrgusse. Mul on viis last.» Tunnen piinlikkust, nagu ikka siis, kui tahaks nii väga uskuda kellegi headusse, aga faktid osutavad vääramatult, et ta on hakkama saanud sigadusega. Meie vestlusteemaks on keskkonnahoidlik käitumine ja lauale löödud Maalehest vaatab vastu leheküljelaiune pealkiri «Teaduslik soovitus: tahate võidelda kliimamuutusega – tehke vähem lapsi».

Ent Mari panus inimkonna iibesse ei anna tegelikult põhjust piinlikkust tunda. Asi on hoopis muus. Ökoloogina märkan viimasel ajal üha sagedamini üht teravat eksitust, mis ühiskondlikku keskkonnaarutellu ikka ja jälle sisse lipsab ja seda laevukest karide poole sikutab. Püüan selgitada.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto