Sisukord
Majandus
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Investor Mari parim aasta

3 min lugemist
Mari portfell FOTO: Pm

Kui aasta 2018 oli minu jaoks õudusunenägu, siis 2019 seevastu enneolematult edukas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta tagasi kokkuvõtet kirjutades oli meel nukker. Olin turvasadamaid otsides sattunud justkui tormi kätte ning minu varade väärtus oli langenud alla algse 20 000 euro. Nüüd, aasta hiljem ei pea ma enam käima, pea norus. Vastupidi, võin pea püsti tõsta ning ringi vaadata, mida teised teinud on. Nii on minu tulemus, 14-protsendine tootlus võrreldav näiteks minu konkurendi Toomase omaga, kelle tootlus ületas küll 15 protsenti, kuid on selgelt samas kaalukategoorias.

Meenutuseks, et kolm aastat tagasi investeerimist alustades oli mul 7000 eurot, millele lisasin metsamüügist saadud 13 000 eurot, ja sain nii kokku 20 000 eurot, mida investeerida. Kaks aastat hiljem, eelmise aasta alguseks oli varade väärtus kahanenud 19 978,45 eurole. Selle nädala alguses varasid kokku lüües aga vaatas vastu 22 777,37 eurot. Pole paha. Muuseas, lõin pika kaarega Tallinna börsi tootlust, mis kerkiks aastaga napilt kümme protsenti.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto