Sisukord
Eesti
Postimees
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks

4 min lugemist
Sooduskäibemaks digiväljaannetele FOTO: Pm

Eesti on üks vähestest Euroopa maadest, kus e-raamatu ja lehe digitellimuse eest küsitakse sama toote paberversiooniga võrreldes kahekordset käibemaksu. Küsimus kääride kaotamisest jõuab valitsuskabinetti lähiajal, ent üksmeelt sealt esialgu ei paista.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta lõpus saatis kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) rahandusministeeriumile ettepaneku maksuerisus paberraamatute ja digiväljaannete vahel kaotada. Eestis kehtib paberraamatutele ja ajalehtedele juba ammu üheksaprotsendiline sooduskäibemaks, ent nende e-analoogi eest tuleb tarbijal välja käia 20 protsenti käibemaksu, kuigi toote sisu on sama.

Aastaid oli selle põhjuseks Euroopas käinud vaidlus, kas e-raamat tuleks lugeda teenuseks või raamatuks. 2018. aasta lõpus muutus direktiiv, mis andis riikidele e-väljaannete maksumäära kehtestamisel vabad käed. Riburada ongi Euroopa riigid oma maksumäära kirjastajate, ajakirjanduse ja lugejate kaitseks alla viinud. Eesti on nüüd viimase nelja Ida-Euroopa riigi seas, kes seda teinud pole.

«Rahandusministeerium on praegu eitaval seisukohal,» tunnistas Lukas. Postimehe andmetel on rahandusministeerium ametkondlikuks kasutamiseks määratud kirjas küll päri, et maksuerisus tuleks kaotada, ent tõi välja, et seda saaks teha ka seeläbi, kui tõsta paberraamatute käibemaks tagasi 20 protsendile.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto