Sisukord
Eesti
Postimees
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile

2 min lugemist
Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli kliinikumi 16 kliinikujuhti saatsid eile hommikul nõukogule pöördumise, milles paluvad kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe ametist vabastada, kuna ta tahab nad lahti lasta. Eelmäe ütles, et kõik 16 pöördumisele alla kirjutanut teadsid juba aasta aega, mis neid ees ootab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õhtul ühinesid kliinikujuhtidega seitse kliinikudirektorit, kes teatasid samuti, et ei usalda Eelmäed.

Priit Eelmäe ütles, et on kavas olevatest juhtimise muudatustest rääkinud kõigi kliinikute juhatajatega arenguvestlustel juba mullu veebruaris ja märtsis. «Nad kõik olid sellest, mis nüüd on nii paberil kui ka suusõnal välja öeldud, juba ammu teadlikud,» selgitas ta.

Psühhiaatriakliiniku juhataja Sven Janno sõnul kirjutas tema umbusaldusavaldusele alla seetõttu, et teda häiris, kuidas Eelmäe kliinikumis muutusi tegi. «Kokku oli lepitud, et tuleb üleminek tähtajalistele lepingutele ja see oligi selge, aga sealt edasi ootasime arutelu, kuidas üleminek toimuma hakkab,» ütles Janno ja lisas, et kliinikumide juhid soovisid vaid rääkida ajakavast.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto