Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mõõga kaotanud ajatolla

2 min lugemist
Ajatolla Ali Khamenei FOTO: Andrus Peegel

Viis päeva ootas maailm hinge kinni hoides, mida otsustab halli habemega mees Teheranis. Lihtsustatult öeldes oli selle 80-aastase mehe langetada otsus, kas Lähis-Idas puhkeb uus verine sõda või mitte. Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei otsustas, et ei alga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ali Khamenei ei kavatse viiki leppida. Qassem Soleimani tapmine ei olnud löök mitte ainult Iraani pihta, vaid ka ajatollale endale. Karta on, et vastus Iraani suure juhi usaldusisiku tapmisele ei saa olla kõigest üks ilma inimohvriteta raketilöök.

Otsus sel hetkel sõtta mitte minna oli nii Iraani, USA kui ka ülejäänud maailma huvides, kuid võib olla kindel, et see pole kõrgeima šiiavaimuliku kättemaksu lõpp. «Selline sõjaline tegevus pole piisav. Oluline on lõpetada Ameerika korruptiivne kohalolu regioonis,» kuulutas ta rahva ees kõneledes, saades neilt vastuseks loosungi «Surm Ameerikale!».

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto