Sisukord
Sport
Tänane leht
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis

1 min lugemist
Kristjan Ilves. FOTO: Sille Annuk

Vigastuspausi järel hooaja esimese stardi teinud kahevõistleja Kristjan Ilves tunnistas, et 32. koht ei pakkunud erilist emotsiooni.

«Raske on midagi välja tuua, vähemalt on esimene võistlus tehtud,» ütles Ilves Postimehele. «Hüppemäel ega ka suusarajal polnud midagi erilist.»

Hüppel jättis eelkõige soovida tehnika, sõidus nappis praktikat. «Oli tunda, et võistluspingutusi pole all, keha oli natuke šokis. Polnud võistluskiirusega harjunud. Iga korraga peaks paremaks minema,» selgitas Ilves.

Kogu võistluse vältel 30. positsiooni piirimail püsinud eestlane jäi lõpuks punktikohast veidi enam kui 20 sekundi kaugusele. Otseselt see tal kripeldama ei jää. «Võitlus käis kohtadele 25.–32., tegelikult oli võimalus olemas. Lihtsalt endal viskas viimase ringi alguses käigu välja. Aga see selleks, punktikoht polnudki otseselt eesmärk,» sõnas Ilves

Esimene võimalus vigade paranduseks avaneb juba täna. «Ega meeletult ei anna juurde panna, aga piisab vähesest. Hüppemäel paar meetrit juurde ja suusarajal pool minutit kiiremini sõita pole väga keeruline. See aitaks juba palju. Oleneb sellest, kuidas on enesetunne, suurt vormihüpet lühikese ajaga ei tee,» arvas Ilves.

Eelnevad kolm MK-etappi pidi ta vigastuse tõttu kõrvalt vaatama, mistõttu oli võistlusnälg üsna suur: «Telekast on muidugi tore vaadata, aga tahaks ikka ise rajal olla. Norra poistel on ka hästi läinud, siis tuli tahtmine veel kiiremini. Hea, et olen karussellis tagasi ja saan hakata võistlustele keskenduma.»

Kuigi vormile on raske veel hinnangut anda, loodab Ilves, et iga järgneva võistlusega rühib ta kõrgemale. «Eelkõige on vaja hüppepotentsiaal ära kasutada. Kui suudan tehniliselt üsna nigela äratõukega hüpata 20. koha piirile, siis potentsiaal on palju kõvem. Suusarajal on samuti paremate päevade tasemest asi kaugel. Arvan, et natuke läheb veel aega,» vaatas kahevõistleja optimistlikult tulevikku.

Seotud lood
10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto