Sisukord
Sport
Postimees
11.01.2020
Eesti Soome ja Eesti peaminister vandusid sõprust (19) Tartu Ülikooli kliinikumi muudatused ei sobi kõigile (3) E-tindi maksumäär jättis Eesti viimaseks Ettevõtjate maksumoraal madalavõitu Telekanalite vahendajad tükivad ise ekraanile (2) Majandus Investor Mari parim aasta Välismaa Jaanus Piirsalu: majanduskasvu asemel saavad venelased Putini ajalootunni (16) Luureandmed viitavad üha selgemalt kogemata tulistatud raketile (14) Haiti maavärina ohvrite elu on kümnend hiljem ikka veel kaoses (3) Arvamus Juhtkiri: oleme ikka digiriik? (5) Mõõga kaotanud ajatolla (6) Bondilik pageja Kütuseturu raputaja (5) Võsapõlengute sümbol (3) Sport «Eks me kõik ootame, et äkki tuleb temast uus Porziņģis.» Kristjan Ilves: keha oli natuke šokis Mart Soidro kolumn: nutvad vanamehed tegid Tänakule karuteene (5) Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari? Tänak nõustus Hyundai tulevikunägemuse nimel palgakärpega Kliima Bioloog seletab: kuidas meile keskkonnaküsimustes laste, koerte ja maakeradega kärbseid pähe aetakse (11) Merendus Nord Stream 2 lükkub määramatusse tulevikku (2) AK Isaac Asimov eesti ulmeautorite pilgu läbi Tiina Kaukvere: kuidas Kurgja maha põletatakse (27) Tallinn 800: ring on sulgunud Indrek Schwede: jalgpall mõjuvõrgustikuna Kagu-Euroopas Veel kord «Tõest ja õigusest»: Sigade Madonna ehk Faust Vargamäel (10) NÄDALA PLAAT: Muusika, mis on väärt unistusi Aja auk. Mees, kes jagas matsu Arter Sellist maailmalõppu ei tule, et ärkad hommikul ja maailm on lõppenud (17) Kas ihkate head ja ägedat elu? Aga palun, siit saab! (4) Õigus õnnele Ränga geneetilise haiguse põdejaile tärkas Tartus lootuskiir Head portreed näitavad isiksust, selfid sageli rumalust Ootamatu armulugu, mis kisub ohtlikult veriseks Mesimagus köögis: mesi pehmendab karedat kurku ja annab toidule küllusliku maitse Ettevaatust: imedieetide suurte lubaduste taga varitsevad tõsised ohud! Rohkem nagu Johnny Deere. Väiketraktoriga Männiku düünides nagu Dakari rallil Tulevik kuulub karvastele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vipsi saatus selgub Jaapani radadel. Või lisandub veel üks sari?

4 min lugemist
Samamoodi, nagu Jüri Vips eelmise aasta Mugeni number 15 vormelis lõpetas, ta ka uut alustab. FOTO: Diederik van der Laan

Eile sai viimaks selgeks, kus jätkub 19-aastase vormelilootuse Jüri Vipsi karjäär. Või õigemini: leidis ametliku kinnituse, et Vips kihutab uuel hooajal Jaapani Super Formula sarjas Team Mugeni meeskonnas. Kuid mõnigi nüanss jäi veel vastuseid ootama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma ei tea, miks seda teadet nii kaua kinni hoiti. Tegelikult oli kõik ammu paigas. Sisuliselt juba siis, kui Jüri seal sõitmas käis,» lausus Vipsi abimees, omaaegne vormel 1 testisõitja Marko Asmer.

Ta pidas silmas kõnealuse sarja eelmise hooaja viimast etappi, kus Vips taltsutas juba Team Mugeni kiirusenoolt. Ta piirdus 18. kohaga, ent hilisematel testipäevadel näitas hüva hoogu, purustades ka Suzuka ringraja rekordi. Nii ei tasunud liiga imestada, kui nüüd laekus teade just Super Formula ja Mugeni valituks osutumise kohta. Vipsi meeskonnakaaslaseks saab Tomoki Nojiri – 30-aastane jaapanlane, kes tuli mullu sama tiimiga neljandaks.

Kuidas kiibitsejad ja asjaosalised uudisesse suhtusid?

Mida tähendab see samm teel Vipsi suure unistuse, vormel 1 suunas rühkimisele?

Otsime vastuseid.

10.01.2020 13.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto