E, 25.09.2023

Linna kerkib neli uut viljahoidlat

Aet Rebane
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Tartu Milli praegusesse, 1941. aastal valminud elevaatorisse (vasakul valged tornid) mahub 15 000 tonni vilja, paremal olevates vanades ladudesse saab hoida kokku 6000 tonni vilja. Neist hoiukohtadest aga ei piisa ning ettevõte soovib vanade ladude asemele rajada uued hoidlad.
Tartu Milli praegusesse, 1941. aastal valminud elevaatorisse (vasakul valged tornid) mahub 15 000 tonni vilja, paremal olevates vanades ladudesse saab hoida kokku 6000 tonni vilja. Neist hoiukohtadest aga ei piisa ning ettevõte soovib vanade ladude asemele rajada uued hoidlad. Foto: Kristjan Teedema

Jahu ja jahutooteid valmistav AS Tartu Mill soovib Tammelinna servas endale kuuluvale 3,2-hektarisele Väike kaar 33 krundile ehitada neli suurt viljamahutit. Kuigi ülikoolilinna praegune üldplaneering näeb ette piirkonnas hoopis tööstuse vähendamist, jäi kaalule ettevõtte majanduslik huvi ning linnavalitsus nõustus Tartu Milli kavaga.

Uusi hoidlaid on vaja eelkõige selleks, et halba keskkonnamõju vähendada, ent ka nisu- ja rukkitoodete valiku suurendamiseks, selgitas Tartu Milli tehnikajuht Mati Pihlak. «Veski asub linnas ja kui ehitame mahutid linnast välja, siis töötlemiseks peab vilja ikkagi linna vedama,» selgitas ta.

1400 veoautot

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles