Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.01.2020
Eesti Ränk avarii Saaremaal: üliraskes joobes juht võttis kolme inimese elu (28) Sotsiaaltöötaja kahvlis: eelarve seab abistamisele piirid (5) Tõraveres valmistutakse Eesti esimeseks süvakosmose-missiooniks Tartu Ülikooli kliinikumi tabas usalduskriis (1) Majandus Ehitusplatsidel lüüakse töökaardiga õhk puhtaks Kütusemüüjad: Helme aktsiisiplaanil on piiratud mõju (7) Riik maksab EXPO ettevõtetele kahe käega (2) Välismaa Iraanlaste raev pöördus riigijuhtide vastu (1) Malta mõrvaskandaalist räsitud peaministrile valiti asendaja KOMMENTAAR. Aafrika püüab lõigata kasu uuest Hiina imperialismist (2) Taiwani valimised tugevdasid vastasseisu Pekingiga Arvamus Juhtkiri: kui karistus ei kasvata (16) Arved Breidaks: Putini pidu Tartus (34) Neeme Raud: samal ajal Trumpi peas... (5) Raivo Salumäe: kogukondlik külaelu päästab ühiskonna (3) Robert Derevski: toores jõud ja rahvusvaheline õigus Meie Eesti Edgar Krull: kui PISAs parim, kas siis ka haridus parim? (5) Martin Ehala: koostöömeel pole võistluslikkuse vastand Martin Ehala: PISA suurandmetes kaevates (6) Kultuur Viiulistaar tuleb brasiilia muusikaga (1) Selgusid Eesti muusikaauhindade nominendid Võimatu stiiliga maailmastaar Iraanlase seiklused Euroopa serval Sport Kelly Sildarut hakkab juhendama tema poiss-sõber (13) Kristin Kuuba ja Raul Must hoiavad selget olümpiakurssi «Ma ei taha siin enam sõita. Olen sellest kohast tüdinud.» Tartu Kliinikumi juhi Priit Eelmäe tool kõigub Linna kerkib neli uut viljahoidlat Soojakutes õppijad saavad tublisti suurema koolimaja Kunstnik esitas teadlastele maalilise küsimuse Läänerindel värvi ja heli muutustega (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sotsiaaltöötaja kahvlis: eelarve seab abistamisele piirid

6 min lugemist
Riigikohtu lahend täpsustab sotsiaalhoolekande seaduses sõnastatut ja ütleb muuhulgas, et sotsiaalabi osutamist ei tohi seada sõltuvusse seadusjärgsete ülalpidajate olemasolust või nende maksevõimest. FOTO: FOTO: Madis Veltman

Üksi elav eakas või puudega inimene, kes ei tule talvisel ajal toime eluruumide kütmisega, peab saama abi kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajalt. Uus riigikohtu lahend ütleb, et omavalitsus ei saa abi andmisest keelduda öeldes, et «teil on lähedased» või «meil pole raha».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Narva linna kohta tehtud riigikohtulahend ütleb selgesõnaliselt, et kui eluruume tuleb kütta iga päev, peab abi kütmisel olema tagatud ka nädalavahetustel. Vajadusel ka õhtutundidel.

Riigikohtu lahend tehti küll ühe linna kohta, kuid selle järgi peavad edaspidi käima kõik 79 omavalitsust. Piiavalt raha ja inimesi neli aastat tagasi kehtima hakanud sotsiaalhoolekande seaduse täitmiseks ühelgi neist praegu pole.

Tartu linna hoolekandeteenistuse juhataja Maarika Kurrikoff ütleb, et seaduse täitmine nõuaks rohkem raha, teenusepakkujaid ja tööjõudu. «Erandjuhtudel käiakse nädalavahetustel, mure inimese pärast jääb ka pärast töönädalat, aga see pole valdav praktika,» lisab ta.

11.01.2020 14.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto