Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kliinikumi juht jätkab ametis ja muutused tulevad

2 min lugemist
Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe ütles eile pärast nõukogu koosolekut, et tema järsk stiil sobib muutuste tegemiseks, kuid mõned inimesed võivad seda isiklikult võtta ja solvuda. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli kliinikumi seitsmeliikmeline nõukogu otsustas eile peetud koosolekul jätkata koostööd juhatuse esimehe Priit Eelmäega, kelle vastu esitasid läinud reedel umbusaldusavalduse kliinikumi 16 kliiniku juhid. Samuti jätkuvad kliinikumis kavandatavad muudatused: nõukogu leidis, et juhatusel ja kliinikute juhtidel on ühisosa karjäärimudeli ja struktuurireformi vajalikkuses ning erimeelsus on tekkinud muudatuste elluviimise viisides.

Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu esimehe Urmas Klaasi sõnul peab nõukogu kahetsusväärseks tekkinud juhtimiskriisi ning on veendunud, et seda saab lahendada koostöös kõigi pooltega. «Arvestades ühisosa eesmärkides ja juhatuse esimehe valmisolekut kaasavamaks juhtimiseks ning avatud diskussiooniks, leiame, et juhtimiskriis on koostöös lahendatav,» sõnas Klaas.

Eelmäe palus vabandust

«Mul on väga kahju, et pinged sellisesse punkti jõudsid, ja palun selle pärast vabandust,» ütles Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe eile pärast nõukogu koosolekut. Ta kinnitas, et on valmis igakülgseks koostööks kõigi kliinikute ja meditsiiniteenistuste juhtide ning kliinikumi töötajatega.

«Tartu ülikooli kliinikum on Eestis eriline asutus ning siin töötavad väga erilised inimesed,» lausus Eelmäe. «Minu ja kõikide teiste siin töötavate inimeste jaoks on see ka suur vastutus ning kohustus. Töörahu taastamine on esmatähtis.»

Juhatus tutvustas eile nõukogule ettepanekuid järgmisteks sammudeks. Esimeste sammudena on esmatähtis ära kuulata ja süvitsi kaasata kõik pooled, keda muudatus otseselt puudutab. «Eestis unikaalsele ülikoolihaiglale on kõige olulisem koostööpartner Tartu ülikool,» lausus Eelmäe.

Mul on väga kahju, et pinged sellisesse punkti jõudsid, ja palun selle pärast vabandust, ütles Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe.

Viimastel päevadel saadud tagasiside kinnitab, et muudatused aitavad säilitada kliinikumi meeldiva tööandja staatuse järelkasvu silmis ka edaspidi, märkis Tartu ülikooli kliinikumi ravijuht Andres Kotsar. «Tähelepanuta ei saa jätta üldist tervishoiumaastiku fooni, mis ootab kliinikumis muutusi,» lisas ta.

«Muudatused on pikaajaline protsess ja nii mina kui minu meeskond on saanud väärtusliku õppetunni,» ütles Priit Eelmäe. «Muutuste vajalikkuse kinnituseks on sajad inimesed väljendanud oma arvamust. Mõistan täiel määral inimeste raskeid tundeid ning juhatus on avatud edasiste sammude paindlikul ja kaasaval planeerimisel. Juhina võtan tagasisidet oma juhtimisstiilile väga tõsiselt ning keskendun inimestevaheliste suhete parandamisele ja üksteisemõistmise taastamisele.»

Eelmäe juhtimisstiili suhtes oli teiste hulgas etteheiteid Tartu ülikooli laboratoorse meditsiini professoril Agu Tammel, kes nimetas Eelmäed amatöörlikuks. «Tartu ülikooli kliinikum on palju suurem üksus kui Haapsalu rehabilitatsioonikeskus (mille juht oli Priit Eelmäe enne kliinikumi tööle asumist – toim), siin tuleb palju rohkemate nüanssidega arvestada,» ütles Tamm.

Seda kaasavat juhtimist on ju kogu aeg lubatud, eks aeg näitab, mis sest saab, lausus Tartu ülikooli kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja Joel Starkopf.

Tartu ülikooli kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja Joel Starkopfi hinnangul oli eeldatav, et Eelmäe jätkab ametis. «Kaasavat juhtimist on ju kogu aeg lubatud, eks aeg näitab, mis sest saab,» lisas ta.

Uued tähtajad

Kliinikumi juhatus tühistas eile teatise, mis edastati kliinikute juhtidele läinud kolmapäeval ning mille kohaselt oleks tähtajatutelt lepingutelt tähtajalistele tulnud üle minna 1. aprilliks. Kliinikumi nõukogu otsustas eile, et uus karjäärimudel ning struktuurireform rakenduvad tänavu 31. detsembril. Selleks kuupäevaks muudetakse kliinikute juhtide praegu tähtajatud töölepingud tähtajaliseks.

Juhatus esitab kliinikumi uuendatud organisatsiooni struktuuri ja rakenduskava nõukogule hiljemalt 1. septembriks. Nende ülesannete täitmiseks teeb juhatuse esimees Eelmäe nõukogule 31. jaanuaril teatavaks töörühma koosseisu, tegevuskava ja eelarve.

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto