Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.01.2020
Eesti GRAAFIKUD ⟩ Erakonnad said annetajatelt viimaste aastate suurima rahasüsti (3) Ministeerium leevendaks ravimipõuda infosüsteemiga (1) Sirk: riigi abi ei pruugi roolijoodikut aidata (6) Ülikooli ja kliinikumi sasipuntra lahtipõimimine sai rohelise tule (7) Põdral on palav, kuid metskits on rahul Majandus Luude: riigifirmade nõukogud peavad toetama valitsuse poliitikat (10) Kohus jättis Novatoursi eksjuhi hiigelsummast ilma Eesti hakkab tehnikat politiseerima (14) Välismaa Austraalia võsapõlengud tõid sakslased tänavatele (2) Filipiinlased pagevad vulkaanipurske hirmus Palgamõrvar tunnistas Slovakkia ajakirjaniku tapmist Baltlaste küüditamine läheb venemaalastest kauge kaarega mööda (77) Brexiti asemel Megxit New Yorgi kirjut tänava­toidu­kultuuri varjutab kaupmeeste hirm politsei ees (1) Arvamus Siim Sikkut: kui me tahame parimat e-Eestit, siis tatist, teibist ja pärituulest enam ei piisa (8) Peep Mardiste: moodultuumajaam ei päästa kliimat (46) Juhan Javoiš: Rail Baltic ja Concorde’i eksitus (2) Jekaterina Minkova: pole abisoovi, pole probleemi (2) Ivan Makarov: räästa alt vihma kätte (10) Juhtkiri: annetus ja põhjus (4) Meie Eesti Vladimir Sazonov: millega lõppeb Iraani ja USA vastasseis? (5) Endine CIA luurejuht Lähis-Idas: Iraan ründab kindlasti uuesti (12) Kultuur Tanel Toom ei lase tujul langeda Paradiis kolmele naisele Mis mõtet on surra tipus? Kultuuri kiirpilk Pettumus – optimismi tasuta kaasaanne Sport Üks murranguline matš võis sillutada tee olümpiale Tiitlita jäänud prantslane tunneb, et talle tehti liiga Tervis Eluohtlikke kukkumisvigastusi saab ennetada lihtsate moodustega Tartu Kliinikumi juht jätkab ametis ja muutused tulevad Jüri Saar: Jaan Tootsi kolm kuud kestnud tööõnnetus (3) Asta Jõgi: raha ja ausus Professor Margus Lember: konflikt häirib tööd ja mõjub juba patsientidele Lõuna-Eesti uhkeim mõisahäärber ähvardab lõplikult koost pudeneda Meelelahutus Koomiks Sudoku

New Yorgi kirjut tänava­toidu­kultuuri varjutab kaupmeeste hirm politsei ees

3 min lugemist
  • New Yorgi tänavatoidukultuur püsib paljuski immigrantidel.
  • Paljud neist viibivad Ühendriikides aga loata ja kauplevad litsentsita.
  • Seetõttu pelgavad nad korraga nii kurjategijaid kui ka korrakaitsjaid.
  • Paljudel tuleb valida trahvide maksmise või pere tühja kõhu vahel.
Mehhikost pärit Guadalupe Galicia on müünud tamale’sid New Yorgis Brooklyni linnaosas juba paarkümmend aastat. Luba tänavakaubitsemiseks on linnas aga saada äärmiselt keeruline, sest 10 000 kaupmeest võitlevad 2900 loa nimel. FOTO: Laura Bonilla/AFP/Scanpix

Juba kaks aastakümmet on Guadalupe Galicia tõusnud iga päev üles kell neli hommikul, et müüa New Yorgi tänavail tamale’sid ja riisipudingut. Ta on üks tuhandetest kaubitsejatest, kes pakuvad metropolis keelt alla viivaid roogasid, kuid aina enam peavad temasugused inimesed, kellest paljud viibivad Ameerika Ühendriikides ebaseaduslikult, kartma rünnakuid, vahistamist ja riigist välja saatmist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

New Yorgi osariigi senati demokraadist liige Jessica Ramos on esitanud eelnõu, mis kaotaks väljaantavate müügilubade arvu ülempiiri. Linnavalitsuses on arutelul vähem ambitsioonikas eelnõu, mis lähima kümnendi kestel tõstaks lubade arvu 4000-le.

Kinnisvaraarendajad, kaubanduskeskused ja restoranid on Ramose sõnul selle vastu, et New York jagaks tänavakaubitsejatele rohkem lube. Nende hinnangul viljelevad toidukärude omanikud oma soodsate hindadega ebaausat konkurentsi.

13.01.2020 15.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto