Paradiis kolmele naisele

Saga Sarkola ja Satu Tuuli Karhu filmis «Maria paradiis».  FOTO: Kaader filmist

Soome, 1920ndate lõpp. Sadakond inimest tungleb karismaatilise Maria Åkerblomi järel, et haarata endale parimad voodikohad Helsingi lähistel​ maalilises maapiirkonnas Toivola häärberis. «Siin on meil hea!» ütleb Maria ning lambakari jookseb trepist üles. Nende hulgas ka 15-aastane orb Salome. Maamajas alustab tööd Åkerblomi järgijate sekt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neist tõestisündinud sündmustest ja Maria Åkerblomist, kes langes öösiti transsi ja hakkas jutlustama, kanaldades sõnu otse jumalalt ning hullutades nii sadu inimesi, räägib eelmisel nädalal esilinastunud Soome-Eesti koostööfilm «Maria paradiis». Kahtlemata maiuspala ajalooliste kostüümidraamade austajatele. Kõrvalrollides teeb kaasa ka Eesti näitlejaid: Rein Oja, Ott Aardam, Katariina Tamm jt.

Põhimõtteliselt on tegu kolme naise võimu-, armukadedus- ja armastuslooga. Rivaalitsemine, manipuleerimine, ebaausad võtted, sealhulgas mõnuga teise inimese valupunktidele rõhumine, on Maria paradiisis igapäevane reaalsus. Soome režissöör Zaida Bergroth on selle kõik hoolsalt küll usuhulluse ja ajastukastmega üle valanud ning seksuaalsuse nupu leige peale keeranud, kuid kolme naise suhe on traagelniit, mis hoiab süžeed koos ja tekitab pinget.

13.01.2020 15.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto