Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.01.2020
Eesti GRAAFIKUD ⟩ Erakonnad said annetajatelt viimaste aastate suurima rahasüsti (3) Ministeerium leevendaks ravimipõuda infosüsteemiga (1) Sirk: riigi abi ei pruugi roolijoodikut aidata (6) Ülikooli ja kliinikumi sasipuntra lahtipõimimine sai rohelise tule (7) Põdral on palav, kuid metskits on rahul Majandus Luude: riigifirmade nõukogud peavad toetama valitsuse poliitikat (10) Kohus jättis Novatoursi eksjuhi hiigelsummast ilma Eesti hakkab tehnikat politiseerima (14) Välismaa Austraalia võsapõlengud tõid sakslased tänavatele (2) Filipiinlased pagevad vulkaanipurske hirmus Palgamõrvar tunnistas Slovakkia ajakirjaniku tapmist Baltlaste küüditamine läheb venemaalastest kauge kaarega mööda (77) Brexiti asemel Megxit New Yorgi kirjut tänava­toidu­kultuuri varjutab kaupmeeste hirm politsei ees (1) Arvamus Siim Sikkut: kui me tahame parimat e-Eestit, siis tatist, teibist ja pärituulest enam ei piisa (8) Peep Mardiste: moodultuumajaam ei päästa kliimat (46) Juhan Javoiš: Rail Baltic ja Concorde’i eksitus (2) Jekaterina Minkova: pole abisoovi, pole probleemi (2) Ivan Makarov: räästa alt vihma kätte (10) Juhtkiri: annetus ja põhjus (4) Meie Eesti Vladimir Sazonov: millega lõppeb Iraani ja USA vastasseis? (5) Endine CIA luurejuht Lähis-Idas: Iraan ründab kindlasti uuesti (12) Kultuur Tanel Toom ei lase tujul langeda Paradiis kolmele naisele Mis mõtet on surra tipus? Kultuuri kiirpilk Pettumus – optimismi tasuta kaasaanne Sport Üks murranguline matš võis sillutada tee olümpiale Tiitlita jäänud prantslane tunneb, et talle tehti liiga Tervis Eluohtlikke kukkumisvigastusi saab ennetada lihtsate moodustega Tartu Kliinikumi juht jätkab ametis ja muutused tulevad Jüri Saar: Jaan Tootsi kolm kuud kestnud tööõnnetus (3) Asta Jõgi: raha ja ausus Professor Margus Lember: konflikt häirib tööd ja mõjub juba patsientidele Lõuna-Eesti uhkeim mõisahäärber ähvardab lõplikult koost pudeneda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülikooli ja kliinikumi sasipuntra lahtipõimimine sai rohelise tule

3 min lugemist
Eile toimunud koosolekul otsustas kliinikumi nõukogu jätkata koostööd juhatuse esimehe Priit Eelmäega (pildil), sest kõik tülitsejad on muutuste vajalikkusega päri. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Ülikooli kliinikumi nõukogu otsustas eile, et 23 allkirjaga umbusaldusavaldus kliiniku juhatuse esimehele Priit Eelmäele ei lähe käiku ning juhatuse esimehe reformiga minnakse edasi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmäe on peaaegu terve aasta plaaninud muuta ehk oma sõnutsi kaasajastada kliinikumi juhtimisstruktuuri. Reformi üks muudatustest on seotud keskastmejuhtide tähtajatute lepingutega, mis muutuvad nüüd selle aasta lõpul tähtajaliseks. Juhatuse esimees esitab nõukogule 31. jaanuaril 2020 töörühma koosseisu, tegevuskava ja eelarve.

Nõukogu esimees Tartu linnapea Urmas Klaas (Reformierakond) ütles pärast istungit, et kõik osalised mõistavad uuenduste vajalikkust. «Reforme on vaja, et Tartu Ülikooli kliinikum oleks Eestis meditsiini lipulaev, oleks atraktiivne tööandja ja ka patsientidele oleks tagatud väga hea ravi,» selgitas Klaas, miks uuendusi jätkatakse.

13.01.2020 15.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto