Sisukord
Arvamus
Postimees
14.01.2020
Eesti GRAAFIKUD ⟩ Erakonnad said annetajatelt viimaste aastate suurima rahasüsti (3) Ministeerium leevendaks ravimipõuda infosüsteemiga (1) Sirk: riigi abi ei pruugi roolijoodikut aidata (6) Ülikooli ja kliinikumi sasipuntra lahtipõimimine sai rohelise tule (7) Põdral on palav, kuid metskits on rahul Majandus Luude: riigifirmade nõukogud peavad toetama valitsuse poliitikat (10) Kohus jättis Novatoursi eksjuhi hiigelsummast ilma Eesti hakkab tehnikat politiseerima (14) Välismaa Austraalia võsapõlengud tõid sakslased tänavatele (2) Filipiinlased pagevad vulkaanipurske hirmus Palgamõrvar tunnistas Slovakkia ajakirjaniku tapmist Baltlaste küüditamine läheb venemaalastest kauge kaarega mööda (77) Brexiti asemel Megxit New Yorgi kirjut tänava­toidu­kultuuri varjutab kaupmeeste hirm politsei ees (1) Arvamus Siim Sikkut: kui me tahame parimat e-Eestit, siis tatist, teibist ja pärituulest enam ei piisa (8) Peep Mardiste: moodultuumajaam ei päästa kliimat (46) Juhan Javoiš: Rail Baltic ja Concorde’i eksitus (2) Jekaterina Minkova: pole abisoovi, pole probleemi (2) Ivan Makarov: räästa alt vihma kätte (10) Juhtkiri: annetus ja põhjus (4) Meie Eesti Vladimir Sazonov: millega lõppeb Iraani ja USA vastasseis? (5) Endine CIA luurejuht Lähis-Idas: Iraan ründab kindlasti uuesti (12) Kultuur Tanel Toom ei lase tujul langeda Paradiis kolmele naisele Mis mõtet on surra tipus? Kultuuri kiirpilk Pettumus – optimismi tasuta kaasaanne Sport Üks murranguline matš võis sillutada tee olümpiale Tiitlita jäänud prantslane tunneb, et talle tehti liiga Tervis Eluohtlikke kukkumisvigastusi saab ennetada lihtsate moodustega Tartu Kliinikumi juht jätkab ametis ja muutused tulevad Jüri Saar: Jaan Tootsi kolm kuud kestnud tööõnnetus (3) Asta Jõgi: raha ja ausus Professor Margus Lember: konflikt häirib tööd ja mõjub juba patsientidele Lõuna-Eesti uhkeim mõisahäärber ähvardab lõplikult koost pudeneda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivan Makarov: räästa alt vihma kätte

2 min lugemist
Ivan Makarov. FOTO: Erik Prozes

Inimkond on saavutamatu üleüldise võrdluse ja vendluse pettekujutelma haardes, kirjutab kolumnist Ivan Makarov.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iraani ümber toimuva varju on jäänud üks sümboolne sündmus: selle riigi seni ainus olümpiamedali võitnud naine, 21-aastane Kimia Alizade pages poliitilistel põhjustel Hollandisse. Alizade sai 2016. aasta suveolümpiamängudel Rio de Janeiros taekwondo’s pronksmedali ja pages nüüd koos sellega Euroopasse.

Alizade nimetas ennast «üheks miljonitest rõhutud naistest Iraanis» ja kirjutas: «Nad saatsid mind sinna, kuhu tahtsid. Ma kandsin seda, mida nad käskisid. Ma kordasin iga nende lauset. Nad ekspluateerisid mind, kui seda vajalikuks pidasid.» Iraani ajaloo ainus olümpiakangelanna möönab, et võimud rõõmustasid tema võitude üle, kuid armu ei andnud. «Korralik naine ei hargita jalgu!» tsiteerib Alizade oma maa spordijuhtide sõnu.

Kimia Alizade põgenemine keeldude ja eelarvamuste maalt «vabasse maailma» on veel üks tema suurvõit, kuid samas ka illusioon, mis hakkab peatselt mõranema, sest multikultuurne Euroopa on kahepalgeline. Ühelt poolt on põlu ja keelu all igasugune sooline diskrimineerimine, kuid see keeld on valikuline, sest deklareeritud poliitkorrektsus ei luba ELi riikide võimudel kaitsta moslemiriikidest tulnud naisi samasuguse vaimse ja füüsilise vägivalla eest, mida nad on talunud kodumaal.

13.01.2020 15.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto