Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
15.01.2020
Eesti Suur ülevaade: milles Savisaare protsessi osalisi süüdistati ja kuidas kaitsjad peale jäid (1) Otepää vallavanem sai kahtlustuse omastamises (4) Rahvastikuminister saab kuus alluvat juurde (13) Postimaja ja Coca-Cola kino ehitatakse kokku Majandus Autoettevõtete liidu juht: kuidas sa leiad inimese, kes 600 euroga rooli taha istuks? (19) Uus seadus ei aita puuküürnikust lahti saada (7) Välismaa Vene häkkerid ründasid Bideniga seotud firmat Hiinas neelas auk bussi ja jalakäijad Euroopa riigid süüdistavad Iraani tuumaleppe rikkumises (1) KOHALIK VAADE. Orbáni valitsus haarab kontrolli viljatusravikliinikute üle (2) Mark Voyger: lääs sörgib Arktikas Venemaal sabas (1) Arvamus Jaan Rapp: Trump pole rumal Kristi Raik: sisepoliitika varjutab Eesti diplomaatia edu (9) Indrek Sirk: pudeli juures ja rooli taga oleme võrdsed (12) Juhtkiri: liiga pikk protsess (2) Meie Eesti Neveli Niit: «Start-up’i tehes langetad karme valikuid» Henrik Kutberg: idufirmade lumepall lükati veerema 20 aastat tagasi Aimar Altosaar: algatushimulised eestlased Kultuur Teekond Fred Jüssiga: kuidas saada heaks inimeseks? (1) Uue Melchiori arvustus: Indrek Hargla ja Tallinna rotid Telesari kuninganna Elizabeth II: God Save the Queen* Sport Mootorispordimaailm leinab: lõputud liivaväljad nõudsid järjekordse inimelu Nüriks jäänud Kalev/Cramo kaotas Ventspilsile Tartu Esimese Annemõisa jalgpallihalli ehitus läheb lahti hiljemalt augustis (1) Siiri Laidla: kes sa oled, linnakirjanik? Vahur Kalmre: kasulik seebiooper Staadioni tänava haruldane haigemaja läheb kaubaks Keskerakondlased pressisid nõunikult lahkumisavalduse välja (16) Võrkpallurid püsivad kõrgetel kohtadel Ivar Dembovski: Eesti võiks olla maailmas puitarhitektuuri eestkõneleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: algatushimulised eestlased

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Start-up, mis tähendab innovaatilist ettevõtet siiani peamiselt IKT-valdkonnas, on praegu üks majanduselu märksõnu. See eeldab kõrgelt arenenud e-keskkonna ja digikultuuri olemasolu, toetavat avalikku sektorit ja seadustikku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Start-up, mis tähendab innovaatilist ettevõtet siiani peamiselt IKT-valdkonnas, on praegu üks majanduselu märksõnu. See eeldab kõrgelt arenenud e-keskkonna ja digikultuuri olemasolu, toetavat avalikku sektorit ja seadustikku. Siiani on uudsetest ideedest ja start-up-ettevõtlusest innustunud noored inimesed, kes näevad võimalusi peamiselt infotehnoloogia rakendamises, kuid edaspidi võiks see kontingent olla palju laiem. 2018. aasta andmetel investeeriti Eesti start-up’idesse üle miljardi euro, mis oli kaks korda enam kui Lätis ja Leedus kokku. Juba aastaid räägime ise ning laseme hea meelega teistel öelda, et Eesti on start-up’ide hiiglane, näidates ka teistele teed.

Sellistes hinnangutes on kindlasti omajagu tõtt. Hakates aga üle lugema, kui palju meie kaasmaalasi on vahetult seotud start-up-kogukondadega, võib selguda, et see arv väga suur ei olegi. Kuulsust on meile toonud rahvusvaheliselt tuntud edulood – Skype, Transferwise ja Bolt – ning nende järel on veel kuni kümmekonnal start-up’ist välja kasvanud ettevõttel ehk edaspidi asja suurte hulka.

Seda, et varasem edu võib kasvatada uut edu, näeme ka riigisektori siiani püsinud panustamises Eesti idufirmade sektori arendamisse. Alates «Tiigrihüppe» projektist, ID-kaardi kohustuslikuks tegemisest ja Arengufondi asutamisest, mis esimesena pööras suurt tähelepanu uuenduslikule ettevõtlusele, oleme võtnud suuna start-up-ökosüsteemi edendamisele. Eesti start-up-ökosüsteem on maailmas tuntud oma avatuse, nutika infrastruktuuri ja ühtehoidmise poolest, mille kujundamisel on märkimisväärset rolli mänginud riigi loodud idufirmade kogukonna eestvedaja Startup Estonia.

14.01.2020 16.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto