Sisukord
Maa Elu
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (2) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (10) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (5) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poolast ei tohi tellida tõendita linde ega loomseid saadusi

1 min lugemist
Poolat külastades ei või kaasa tuua ega sealt tellida sertifitseerimata linde või loomseid saadusi, näiteks sulgi, liha, mune, sh haudemune. FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Aasta esimestel päevadel tuli juba teine linnugripiteade Poolast. Linnugrippi on Euroopas igal aastal diagnoositud, mistõttu jälgib Veterniaar- ja Toiduamet (VTA) olukorda maailmas pidevalt.

VTA loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Hele-Mai Sammeli sõnul on Eesti suuremad linnufarmid juba praegu teadlikud erinevatest haigustest ja rakendavad bioohutusmeetmeid, et vältida haiguste levimist farmidesse.

„Paneme aga südamele, et praegu ei tasu Poolas olles külastada linnufarme, kuid kui seda on tehtud, tuleks riided ja jalanõud pesta/desinfitseerida ning Eestisse tulles vältida kokkupuudet linnufarmidega vähemalt 48 tundi,” selgitas Sammel.

Kindlasti ei tohi Poolat külastades tuua kaasa ega sealt tellida sertifitseerimata linde või loomseid saadusi, näiteks sulgi, liha, mune, sh haudemune. „Sedasi võib teadmatusest kaasa tuua haige linnu või haigustekitajaga saastunud saadusi ning haigus võib edasi kanduda ka meie kodulindudele,” hoiatas Sammel.

Linnugripp on väga nakkav viirushaigus, mis kuulub eriti ohtlike loomataudide hulka. Kui tabandub mõni farm, siis kõik linnud hukatakse, sest nakatunud linde ei ravita. Samuti kehtestatakse liikumispiirangud lähiümbruses asuvatele linnufarmidele. (ME)

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto