Sisukord
Maa Elu
Postimees
16.01.2020
Eesti Kallis uuring ei saa kõrgepalgaliste palgalõhest sotti (10) Keskerakonna Tartu-kriis võib partei võimult viia (10) Mobiilsed kiiruskaamerad tegid mullu üle 22 000 trahvi Välistööjõu palkamise karmistamine paneb vastutuse ettevõtjate õlgadele (24) Majandus Kohus tunneb kuumas äritülis kuriteo hõngu (1) Konkurents kiskus kulleriäris pinged üles (1) Välismaa Putin loob võimaluse Nazarbajevi triki kordamiseks (15) New York Times: Ukraina lennukit tabas kaks Iraani raketti (3) Pommiplahvatus lõhkas paradiisisaare kuvandi ISIS võttis Al-Qaedalt ohtlikema rühmituse tiitli (1) Soome suursaadik Timo Kantola: oleme mõlemad väikesed riigid Arvamus Juhtkiri: mis nõu annab nõunik? (5) Karl-Eduard Salumäe: argine võimalus olla kangelane (1) Jaanus Piirsalu: valeandmed mõjutavad Abhaasia eestlasi (4) Ahto Lobjakas: suur raha ja paradoksid Carina Paju: üks samm edasi, kaks sammu tagasi Aaro Toomela: teadus ei ole juurvili (7) Meie Eesti Organidoonorlus: kümnes kõhunääre tuli Rootsist Heli Pilt: uue südamega tulid kaasa uued õed-vennad Kadri Tammepuu: doonorid otsustavad Kultuur Kui kuulaja ei tule Pia Frausi juurde, siis Pia Fraus tuleb kuulaja juurde Südames elav aeg ja hallid härrad Sport Eesti teenis noorteolümpialt kaks kulda ja pronksi Talvise laulupeo suur juubel – eesmärk, mille nimel elada (1) Maa Elu Kas Eesti 80aastane külmarekord jääbki püsima? (2) Üle poole Eestist pildistati ortofotodele Organic Estonia juht Krista Kulderknup: tegutseda on vaja nüüd ja kohe (1) Talvine Prangli pakatab meretagusest rahust (1) „Are Stockmannis” käiakse teise ringi kaupa ostmas kogu Eestist Põllumehi ootavad muudatused Mida uut toob 2020. aasta PRIA klientidele Mao- ja soolehädasid saab ravimtaimedega leevendada Ilmajutt: ebatavaline soojus jätkub Kuidas ananassist endale toataim kasvatada Muhu lihatööstus pakub kohalikku lambaliha Tartu Tartu koalitsioon vaagub hinge (1) Ain Kaare: tõde ravikodust – vastuseta küsimused (skeptiku vaade naabertänavalt) (1) Henn Põlluaas: riigikogul pole kavas saadikutele nõunikke palgata (5) Kirjandusmuuseumi puudujääk küünib poole miljoni euroni (1) Aasta must kroonika: varasemast rohkem peksmisi ning kõige rohkem tules ja vees hukkunuid Linn kasvatas kirjanikust linnakirjaniku Lagunevad kolossid meenutavad nõukogude aja hiilgust ja viletsust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poolast ei tohi tellida tõendita linde ega loomseid saadusi

1 min lugemist
Poolat külastades ei või kaasa tuua ega sealt tellida sertifitseerimata linde või loomseid saadusi, näiteks sulgi, liha, mune, sh haudemune. FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Aasta esimestel päevadel tuli juba teine linnugripiteade Poolast. Linnugrippi on Euroopas igal aastal diagnoositud, mistõttu jälgib Veterniaar- ja Toiduamet (VTA) olukorda maailmas pidevalt.

VTA loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Hele-Mai Sammeli sõnul on Eesti suuremad linnufarmid juba praegu teadlikud erinevatest haigustest ja rakendavad bioohutusmeetmeid, et vältida haiguste levimist farmidesse.

„Paneme aga südamele, et praegu ei tasu Poolas olles külastada linnufarme, kuid kui seda on tehtud, tuleks riided ja jalanõud pesta/desinfitseerida ning Eestisse tulles vältida kokkupuudet linnufarmidega vähemalt 48 tundi,” selgitas Sammel.

Kindlasti ei tohi Poolat külastades tuua kaasa ega sealt tellida sertifitseerimata linde või loomseid saadusi, näiteks sulgi, liha, mune, sh haudemune. „Sedasi võib teadmatusest kaasa tuua haige linnu või haigustekitajaga saastunud saadusi ning haigus võib edasi kanduda ka meie kodulindudele,” hoiatas Sammel.

Linnugripp on väga nakkav viirushaigus, mis kuulub eriti ohtlike loomataudide hulka. Kui tabandub mõni farm, siis kõik linnud hukatakse, sest nakatunud linde ei ravita. Samuti kehtestatakse liikumispiirangud lähiümbruses asuvatele linnufarmidele. (ME)

Seotud lood
15.01.2020 17.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto