Nelk aitab riknenud toidust põhjustatud kõhulahtisuse korral tõhusalt. 1 tl – 1 sl nelgiteri valada üle keeva veega ja lasta tõmmata 10 min. Võib ka keeta tasasel tulel 5 min ja lasta tõmmata kaane all 15 min. Kui minek soojale maale, võib kaasa võtta nelgipulbrit. Lisaks parkainetele on nelgis eeterlikke õlisid.
Eelloetletud taimed aitavad üldjuhul kohe. Nõrgema toimega on kummel, saialill, naistepuna. Kui ei aita ja kõht on lahti üle nädala, tuleks arsti poole pöörduda, sest tegu võib olla tõsisema probleemiga: pankreas, tsöliaakia, kasvajad vm.
Kõhukinnisust ei pea kannatama
On abi liikumisest, kiudainerikkast toidust, limaaineid sisaldavatest ja soolte peristaltikat parandavatest taimedest (paakspuukoor, karulauk).
Vana hea vahend on linaseemneleotis. 1–2 tl linaseemneid kallatakse üle kuuma (u 60kraadise) veega ja lastakse seista umbes 1 tund. Seda limast ollust võetakse sisse kõhukinnisuse korral. Linaseemneid võib jahvatada ja võtta sisse keefiri või petipiimaga.
Limaaineid sisaldavad ka kassinaeri ja altee õied, lehed ja juured. Kuigi nõrga toimega, on ohutu kasutada ja koduaias lihtne kasvatada.
Aitab ka peet. Süüa võib nii keedetult kui ka tooreid õhukesi ürtide ja õliga maitsestatud peediviile.
Veel on kõrvitsad, kabatšokid, ploomid, karulauk ja hapukapsas head kõhu pehmendajad.
Kõhukinnisus tekib inimestel ka vähese sapierituse tõttu, siis tuleks juua sapieritust soodustavaid teesid, näiteks kibuvitsamari, võilillejuur, saialill, pune, liivateed.