Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (1) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahto Lobjakas: suur raha ja paradoksid

2 min lugemist
Ahto Lobjakas. FOTO: Eero Vabamägi

Suure raha ja Eesti poliitika kokkupuutejoonel ei leia me uuemas ajaloos suurt midagi peale paradokside, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eestile langeb riigina suurima avalikuks tulnud rahapesu kahtlus (Danske afäär), samas on avalik korruptsioonitaju viimase kümmekonna aasta jooksul olnud siin Ida-Euroopa madalamaid (selle näitajaga edestab Eesti mh USAd).

Postsovetliku õigussüsteemiga riigina on Eestis prokuratuuri poolt kohtusse viidud süüdistuste puhul süüdimõistmise statistiline tõenäosus kõrgem kui 99 protsenti. Samas lõppes just peaaegu kümnendi kestnud rea (kunagiste) opositsioonipoliitikute ja nende äripartnerite korruptsioonikaasuse järjekordne voor taas visinaga. Edgar Savisaarele leiti mõni aeg tagasi tehniline pääsetee, ainsana ringkonnakohtus süüdi jäänud Kalev Kallole mõisteti karistus tingimisi. Kuidagi on läinud nii, et postsovetlikult puusapidi prokuratuuriga kokkukasvanud kohtusüsteem on meil aeglane, aga väga sõltumatu.

Tõsi, seda muljet tasakaalustab süüdimõistmisega lõppenud kaasuste rohkus Tallinnas ja Ida-Virumaal. Kuid see pole riigi tasand ning vaikselt enam-vähem kogu ühiskonnas jagatud eeldusena hõljub taustal tõdemus, et venekeelse valijaskonnaga piirkondades käivadki asjad loomulikult korruptiivsena. Samas lisandus nüüd kurioosumite ritta fakt, et taasiseseisvumisaja kangelasel ja pikaaegsel eestlasest juhtival Tallinna munitsipaalpoliitikul Savisaarel oli kodus 80 000 eurot sularaha nagu mõnel narkoparunil. Aga mis seal ikka, elu läheb edasi.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto