Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
16.01.2020
Eesti Kallis uuring ei saa kõrgepalgaliste palgalõhest sotti (10) Keskerakonna Tartu-kriis võib partei võimult viia (10) Mobiilsed kiiruskaamerad tegid mullu üle 22 000 trahvi Välistööjõu palkamise karmistamine paneb vastutuse ettevõtjate õlgadele (24) Majandus Kohus tunneb kuumas äritülis kuriteo hõngu (1) Konkurents kiskus kulleriäris pinged üles (1) Välismaa Putin loob võimaluse Nazarbajevi triki kordamiseks (15) New York Times: Ukraina lennukit tabas kaks Iraani raketti (3) Pommiplahvatus lõhkas paradiisisaare kuvandi ISIS võttis Al-Qaedalt ohtlikema rühmituse tiitli (1) Soome suursaadik Timo Kantola: oleme mõlemad väikesed riigid Arvamus Juhtkiri: mis nõu annab nõunik? (5) Karl-Eduard Salumäe: argine võimalus olla kangelane (1) Jaanus Piirsalu: valeandmed mõjutavad Abhaasia eestlasi (4) Ahto Lobjakas: suur raha ja paradoksid Carina Paju: üks samm edasi, kaks sammu tagasi Aaro Toomela: teadus ei ole juurvili (7) Meie Eesti Organidoonorlus: kümnes kõhunääre tuli Rootsist Heli Pilt: uue südamega tulid kaasa uued õed-vennad Kadri Tammepuu: doonorid otsustavad Kultuur Kui kuulaja ei tule Pia Frausi juurde, siis Pia Fraus tuleb kuulaja juurde Südames elav aeg ja hallid härrad Sport Eesti teenis noorteolümpialt kaks kulda ja pronksi Talvise laulupeo suur juubel – eesmärk, mille nimel elada (1) Maa Elu Kas Eesti 80aastane külmarekord jääbki püsima? (2) Üle poole Eestist pildistati ortofotodele Organic Estonia juht Krista Kulderknup: tegutseda on vaja nüüd ja kohe (1) Talvine Prangli pakatab meretagusest rahust (1) „Are Stockmannis” käiakse teise ringi kaupa ostmas kogu Eestist Põllumehi ootavad muudatused Mida uut toob 2020. aasta PRIA klientidele Mao- ja soolehädasid saab ravimtaimedega leevendada Ilmajutt: ebatavaline soojus jätkub Kuidas ananassist endale toataim kasvatada Muhu lihatööstus pakub kohalikku lambaliha Tartu Tartu koalitsioon vaagub hinge (1) Ain Kaare: tõde ravikodust – vastuseta küsimused (skeptiku vaade naabertänavalt) (1) Henn Põlluaas: riigikogul pole kavas saadikutele nõunikke palgata (5) Kirjandusmuuseumi puudujääk küünib poole miljoni euroni (1) Aasta must kroonika: varasemast rohkem peksmisi ning kõige rohkem tules ja vees hukkunuid Linn kasvatas kirjanikust linnakirjaniku Lagunevad kolossid meenutavad nõukogude aja hiilgust ja viletsust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heli Pilt: uue südamega tulid kaasa uued õed-vennad

2 min lugemist
Eestis on saanud uue südame kümme inimest, kelles on Heli Pilt leidnud endale nagu lisa vennad-õed. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui kaks aastat tagasi Soomest uue südame saanud Heli Pildile (55) helistasime, kostsid teiselt poolt laste kilked. «Lapsed annavad palju energiat, kuigi väsitavad ka. Kui võõras laps mulle ise sülle ronib, olen omaks võetud,» rääkis hoidjana töötav naine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Heli enda kolm last on juba täiskasvanud. «Eks nad hoiavad mind nüüd rohkem,» tähendas Pilt. «Kui mul on raskem päev ja lähen õhtul voodisse, viskab noorem tütar minu kõrvale pikali ja ajame juttu. See on tema viis armastust näidata.»

Heli arvates läheb ta uuel südamel üldiselt hästi. «Vahel annab tunda, aga eks seda tule treenida.» Vana rahvatantsijana käib ta teistele sõnu peale lugemas, et sirutagu nood aga päkka, kuid enda jaoks on avastanud jooga.

Loobumistest rääkides meenutab naine, et nõrga immuunsuse tõttu tuli tal sulepadi vahetada teisest materjalist padja vastu ja suvisest lemmikust heeringast koos värske kartuli ja hapukoorega loobuda, nagu ka hallitusjuustust. «Aga see on tühi-tähi. Voodisse pugedes tänan kõik ükshaaval ära: kes aitas tookord rahaga, kes hea sõnaga, kes oli niisama toeks,» sõnas Pilt.

Pärast operatsiooni käis ta Rakverest oma raha eest kolme kuu jooksul üle nädala Soomes ja iga nädal Tallinnas ennast arstidele näitamas. «Muidugi oli rahaliselt raske, kui olin kodune,» rääkis füüsilisest isikust ettevõtjana töötav lapsehoidja. «Polnud ei puhkuse- ega haiguseraha, korraga tuli osta suur kogus ravimeid. Vald ja sõbrad tookord aitasid.»

15.01.2020 17.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto