N, 5.10.2023

Heli Pilt: uue südamega tulid kaasa uued õed-vennad

Kadri Tammepuu
, Meie Eesti toimetaja
Facebook
Comments
Eestis on saanud uue südame kümme inimest, kelles on Heli Pilt leidnud endale nagu lisa vennad-õed.
Eestis on saanud uue südame kümme inimest, kelles on Heli Pilt leidnud endale nagu lisa vennad-õed. Foto: Mihkel Maripuu

Kui kaks aastat tagasi Soomest uue südame saanud Heli Pildile (55) helistasime, kostsid teiselt poolt laste kilked. «Lapsed annavad palju energiat, kuigi väsitavad ka. Kui võõras laps mulle ise sülle ronib, olen omaks võetud,» rääkis hoidjana töötav naine.

Heli enda kolm last on juba täiskasvanud. «Eks nad hoiavad mind nüüd rohkem,» tähendas Pilt. «Kui mul on raskem päev ja lähen õhtul voodisse, viskab noorem tütar minu kõrvale pikali ja ajame juttu. See on tema viis armastust näidata.»

Heli arvates läheb ta uuel südamel üldiselt hästi. «Vahel annab tunda, aga eks seda tule treenida.» Vana rahvatantsijana käib ta teistele sõnu peale lugemas, et sirutagu nood aga päkka, kuid enda jaoks on avastanud jooga.

Loobumistest rääkides meenutab naine, et nõrga immuunsuse tõttu tuli tal sulepadi vahetada teisest materjalist padja vastu ja suvisest lemmikust heeringast koos värske kartuli ja hapukoorega loobuda, nagu ka hallitusjuustust. «Aga see on tühi-tähi. Voodisse pugedes tänan kõik ükshaaval ära: kes aitas tookord rahaga, kes hea sõnaga, kes oli niisama toeks,» sõnas Pilt.

Pärast operatsiooni käis ta Rakverest oma raha eest kolme kuu jooksul üle nädala Soomes ja iga nädal Tallinnas ennast arstidele näitamas. «Muidugi oli rahaliselt raske, kui olin kodune,» rääkis füüsilisest isikust ettevõtjana töötav lapsehoidja. «Polnud ei puhkuse- ega haiguseraha, korraga tuli osta suur kogus ravimeid. Vald ja sõbrad tookord aitasid.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles