K, 30.11.2022

Kas kuningakoja muutuste tuul vaibus rassismi ja kõmupressi survel?

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Kas kuningakoja muutuste tuul vaibus rassismi ja kõmupressi survel?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kui prints Harry abiellus kahe aasta eest ameeriklanna Meghan Markle'iga kelle ema on afroameeriklane, lootsid paljud, et noorpaar suudab Briti kuningakoda moderniseerida. Nüüd aga ütlevad nad head aega kuninglikele kohustustele ja osaliselt ka Ühendkuningriigile.
Kui prints Harry abiellus kahe aasta eest ameeriklanna Meghan Markle'iga kelle ema on afroameeriklane, lootsid paljud, et noorpaar suudab Briti kuningakoda moderniseerida. Nüüd aga ütlevad nad head aega kuninglikele kohustustele ja osaliselt ka Ühendkuningriigile. Foto: DAMIR SAGOLJ/REUTERS

Kas maailma vapustanud ennekuulmatus skandaalis – Sussexi hertsogi ja hertsoginna kavatsuses loobuda kuninglikest kohustusest – on süüdi diiva Meghan Markle, kes abiellus printsiga, aga ei taha leppida kaasneva tähelepanuga? Või lasub süü rassistlikel brittel, kes tumedanahalist ameeriklannat omaks ei võtnud? Ehk on kõige taga hoopis prints Harry, kes soovib anda ninanipsu Briti tabloididele, keda ta tänini oma ema, printsess Diana surmas süüdistab?

Briti ja USA meedia kubises eelmisel nädalavahetusel arvamuslugudest, milles süüdistati rassistlikke britte selles, et nad Meghanit, kelle ema on afroameeriklane, omaks ei võtnud. Toodi hulgaliselt näiteid, kuidas Briti meedias on Meghanist kirjutatud rassistlikus alatoonis ja paari sõnul kohati lausa nii ebaausalt, et lehed on kohtusse kaevatud.

Näiteks meenutas Daily Mail 2017. aastal artiklis pealkirjaga «Kuidas Meghan Marke’i perekond jõudis 150 aastaga orjapõlvest kuningakotta» lugejatele, et Harry väljavalitu esivanemad olid orjad.

Märksõnad
Tagasi üles