N, 2.02.2023

Hiina koroonaviirus jõudis üle mere Jaapanisse

Postimees
Hiina koroonaviirus jõudis üle mere Jaapanisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paljud tokyolased kannavad nakkushaiguste leviku hirmus kaitsemaske.
Paljud tokyolased kannavad nakkushaiguste leviku hirmus kaitsemaske. Foto: Eugene Hoshiko/AP/Scanpix

Jaapani tervishoiuministeerium teatas eile, et riigis tuvastati esimest korda uut tüüpi koroonaviiruse juhtum, kui salapärasesse kopsupõletikku haigestus äsja Hiinast reisilt saabunud 30. eluaastates mees.

Ministeeriumi info kohaselt toodi palavikuga mees haiglasse eelmisel reedel ja kolmapäevaks oli ta juba tervenenud ning lasti koju. Vahetult enne haiglasse sattumist külastas mees Wuhani linna Hiina keskosas, kus kohaliku tervishoiukomisjoni andmetel on koroonaviiruse diagnoosi saanud vähemalt 41 inimest. Üks haigestunutest, 61-aastane mees suri.

Hiinat ja eriti Wuhani linna külastavaid inimesi kutsutakse üles ettevaatlikkusele. Ameerika Ühendriikide võimud soovitavad vältida kokkupuudet loomade ja lihatoodetega, sest seni teadaolevalt on kõigi Hiina nakatumisjuhtumite puhul inimene viiruse saanud loomalt. Arvatakse, et üks võimaliku nakatumise koht on Wuhani linnaturg, kus müüakse mereande, aga ka eluslinde ja -loomi.

Kui Hiina võimud kinnitavad, et haigus pole väga nakkav ja seetõttu ei peaks muretsema nakatunud inimesega kokkupuute pärast, siis Jaapani võimud kinnitavad, et haigestunud jaapanlane reisi ajal loomadega kokku ei puutunud. Seega kahtlustatakse, et ta sai haiguse siiski mõnelt inimeselt.

Üks võimaliku nakatumise koht on Wuhani linnaturg, kus müüakse mereande, aga ka eluslinde ja -loomi.

Eelkõige seoses Hiina uusaasta saabumisega, mil hiinlastest turistid palju ringi reisivad, on lennujaamad mitmel pool maailmas võtnud kasutusele lisaturvameetmed.

Tai terviseametnikud lubasid suurendada kontrolli riiki saabuvate inimeste üle, sest peagi on oodata ligi miljonit Hiina turisti. Muretsemiseks on põhjust, sest nädala alguses tuvastati Tais haigus 61-aastasel Wuhanist saabunud hiinlannal.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on uue koroonaviiruse eest hoiatanud haiglaid kogu maailmas.

Koroonaviirused põhjustavad nakkushaigusi, mis kergemal juhul on vaid leebed külmetushaigused, ent raskemal juhul võivad põhjustada ka gripilaadset haigust SARSi ehk ägedat respiratoorset sündroomi. 2003. aasta SARSi-epideemia ajal haigestus kogu maailmas 8096 ja suri 744 inimest.

Kergemate haigustega kaasnevad nohu, peavalu, köha ja palavik, raskemate puhul võivad lisanduda hingamisraskused, külmavärinad ja liigesvalu. PM

Märksõnad
Tagasi üles